Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
574 hozzászólás Oldal: 39 / 39
Sajnos ti is elektromos érzékenyek vagytok, EHS neve a betegségnek -érzékenységnek. Ezt a jelenséget pedig iperacusia-nak nevezik. Gondolom a szenvedők legtöbbje előtt, vagy a közelében telefon jeladók, telefon antennák működnek. Igen, a telefon antennák által kibocsájtott a lakás falain visszaverődő rádióhullámok okozzák ezt a búgást. Én is szenvedek nagyon tőle több mint 4 éve, és már több éve füldugóval alszom, de sokszor nappal is használom. Ha végképp nem bírom, akkor elhagyom a lakást, hisz a szabadban nem hallatszik. Ha már kialakult az érzékenység nem túl sokat lehet tenni, egy megoldás pl. keresni egy másik házat, ami közelében nincs jeladó - ez máris szinte lehetetlenség, és mire lezajlik a költözködés, nagy valószínűséggel az a ház közelében is kerül egy telefon antenna. Nincs túl jó helyezünk, de reménykedünk, hogy azok az orvosok akik értünk harcolnak egyszer győznek a profittal szemben.
Judit
Na én megszívtam de keményen, most költöztünk el (használt) családi házba (szép csendes környék, szomszédok rendben vannak, a ház is OK) szinte minden tökéletes, kivéve ezt a monoton búgó hangot ami most már sokkal intenzívebb és gyakorlatilag éjjel-nappal szünet nélkül megy!

Előtte panelben laktunk és én végig a panelt hibáztattam és próbáltam rájönni az okára, tetőventillátor, a bérház tetején lévő GSM antenna stb. de sajnos a korábban a panelházban felfedezett hang nem a házban keletkezett hanem valószínűleg kívülről jöhetett.

Most a kertes házban sajnos ha kint vagyok a kertben is hallatszik/érződik, bent a házban is és durva az hogy szinten szünet nélkül. Eddig legalább amit a panelben tapasztaltam ott voltak napok ahol nem hallottam egyáltalán ezt a hangot. Ráadásul a panelben nem volt olyan hangos mint itt a mostani helyen, ha egy kis fülhallgatót halk zenével feltettem már nem hallottam. Itt a rádiónak kell szólni sokkal hangosabban mint előtte hogy elnyomja ezt a hangot és ugyanaz a fülhallgatós módszer már nem segít, mert azon keresztül is átmegy ez az őrjítő hang.

Elaludni nehéz mert megy a hang, ha mély álomba is kerülök és próbálok nem a hangra koncentrálni akkor is felkelek hajnalban többször is, általában 3-kor és 4-kor is. És reggel amikor készülődünk a családdal ugyanolyan intenzitással hallom mint este mielőtt lefeküdtem.

Próbálom magam nem idegesíteni a dolgon, de ezt a hangot olyan hangerővel érzem hogy lehetetlen nem észrevenni.

Egyelőre nem tudom mi lehetne a következő lépés, a családnak be sem merem adagolni hogy inkább elköltöznék (ismét!!) - ugyanis most kezdem csak felfedezni és nyomozni hogy a városnak vannak olyan pontjai ahol ezt nem hallom (pl. szüleim és rokonaim lakása, ott tök csend van és sosem hallottam ezeket a hangokat).
Eddig azt hittem hogy csak a panelház a hibás, viszont rá kell döbbennem hogy bizony kültéren is hallom ezt a hangot. Eddig a panelházon kívül ahol laktunk nem észleltem ezt a hangot (lehet hogy a város nagyobb zaja elnyomta)

Amúgy a közelünkben van egy gyár (nem több mint 1km), én gyanakszom arra hogyha ott 24/7 termelés megy akkor az ottani nagy gépek és az ezzel járó infrastruktúra hangjai jönnek át hozzánk - és én érzékeny vagyok ezekre a hangokra. Ez a hang kicsit más mint amit a panelben fedeztem fel, jellegében ugyan ez a mmm-MMM-mmm-MM-mmm betonkeverő szerű mély hang, de folyamatos....

Egyetlen egyszer nem hallottam ezt a hangot, az pedig augusztus 20-a volt. Olyan igazi csend volt amire mindig is vágytam, de másnap reggelre ismét beindult minden...
Kedves Belan!
hát sajnállak, hogy költözéssel sem oldódtak meg a gondjaid. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy van e a közeledben mobil telefon jelerősítő-átjátszó antenna? Nem tudom elképzelni, hogy ne legyen, Lehet, hogy fel sem tűnik, hisz egyre kisebbek, Általában oszlopon, egy vékony bot szerűség, szinte fel sem tűnik, de van hatása. Én szoktam érezni a pulzálását is. Magyarországon az elmúlt két évben rettenetesen megnövelték az antennák számát, és a teljesítményét is. Talán közel laksz egy víztoronyhoz? Azon mindig van jeladó. A városközpontok is meg vannak pakolva.
574 hozzászólás Oldal: 39 / 39