Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
67 hozzászólás Oldal: 1 / 5
Sziasztok!

Abban kérem a segítségetek :wink: , hogy a felültöltős mosógépembe esett egy bonatlan tampon :oops: a dob és a fala közé és nem tudom kiszedni. Pedig már megpróbáltam kivenni a szűrőt és az elejét is lecsavaroztam, de nem sikerült szétszednem :cry: .Nem tudom mit tehetnék.
Gondoltam arra is, hogy elindítok egy mosást, hátha kijön, de félek hogy cafatokra bomlik és elromlik a mosóép.
:?: Mit tegyek??? :?:
:D Ha a lyukakon keresztül látható ( elemlámpával ) akkor talán valamit (gem kapocs vagy drót darab, hajcsat, biztostű ) bele lehetne szúrni ami rögzítené a dobhoz. Aztán már csak felülre kellene forgatnod. Arra vigyázz nehogy addig ügyeskedj hogy a drótot is bele ejted mert az nagyobb bajt csinál !
Esetleg ha levehető ajtós a gép akkor levett ajtóval alulra forgatni a dobot önteni bele egy kis vizet és ha szerencséd van akkor előbb utóbb a víz tetején úszó tamponod a dob kézzel történő ide oda forgatásával bekerül a dob belsejébe. Ezután már csak felülre kell forgatnod a nyílást és győztél. Szerintem túl sok bajt nem fog okozni ha nem fog sikerülni a pecázás csak szöszösek lesznek a ruháid. Ha bent marad és így fogsz mosni akkor a szűrőt nézegesd gyakran és tisztogatsd. Légyszi írdd meg mi lett a kaland vége !
Ha bele esett Akkor azt ki is lehet venni Ami ügyességet igényel Ne adja fel sok sikert. :P
Sziasztok!
A következő problémám van: Wihrlpool mosógépem már a mosási programban bemossa az öblítőt!
Ma árt itt egy szerelő, úgy éreztem , nem igazán tudott mit kezdeni ezzel a dologgal! A próba idején benn maradt a víz az öblítőtartályban de miután elment és elndítottam egy mosóprogramot, ugyanúgy eltünt az öblítő az első vízbeszívásnál! Ezt a szerelőt nem akarom visszahívni! Tudna valaki segíteni??
Nem akarlak elkeseríteni, de nem lesz egyszerű. Gondolom, neked is elektronikus programkapcsolós a mosógéped és az tud néha érdekes dolgokat csinálni. Elég az elektronikában némi bizonytalanság, zavar, vagy gerjedés és rossz helyen kapcsol, nem program szerint. Ez lehet hálózati zavar, amikor másik készülék működése gerjeszt zavaró impulzusokat, vagy földelés bizonytalan, vagy csak valamelyik kontaktus nem 100 %-os. Nehéz megmondani, végig kell vizsgálni mindent szépen, egymás után. Hosszú menet, a szerelőknek nincs erre idejük.
Az enyém a szivattyú motort rángatta mosás közben, csak apró impulzus tüskéket küldött a szivattyúmotornak az meg szerencsétlen rángatózott, mintha áramütés érné. Néha annyira megsorozta, hogy már vizet is tudott kinyomni. Szerelő jött először és kicserélte a motort egy erősebbre. Ez persze nem segített, ugyanúgy rángott mint az elődje, de állítólag strapabíróbb, hosszabb élettartamú. Másodszorra elértem, hogy cserélje ki a komplett programkapcsoló elektronikát, mivel az vezérli a szivattyút is. Kicserélte garanciában, másnap már megint rángatta a szivattyút. Azóta hol jó, hol nem, de már nem figyelem.
Próbaképp egy jó minőségű hosszabbítóval próbáld egy másik földelt konnektorból üzemeltetni 1-2 mosásra.
Üdv!

Ez az ezermesterek fóruma, a varázslóké 2 topikkal arrébb van... :lol:
De félretéve a tréfát...
Nem tudom, segít-e, bár mosógépekben nem vagyok otthon, de a mosószernek és egyebek bejuttatását gyakorlatilag elektromos szelepekkel oldja meg a gép, a hálózati víz nyomásának segítségével. Ha ebbe az elektromos szelepbe valamilyen szennyeződés kerül, akkor elképzelhető, hogy nem zár rendesen, és véletlenszerűen félig meddig nyitva marad, de ugyanígy okozhatja a programkapcsoló automatika esetleges belső átvezetése is, ami nem kívánt időben működteti a kört. Sajnos ezek egyike sem ezermester által megoldható, mivel jobbára ezeket egyszer használatos kivitelben készülnek, az első szétszedés egyben a szerkezet végleges megsemmisülését eredményezi.
A gép mellől ülve sem tudnék tanácsot adni, ez igazán ott mellette állva határolható be. Elképzelhető akár egy bizonytalan kontaktus is, és akkor a fenti fejtegetés dobható a kútba.
Nem tudom elöl töltős vagy éppen felül töltős a gép, de javasolnám, hogy amíg nem oldódik meg, és nem találsz egy jobb szerelőt, az öblítő program elejére menj vissza a géphez, és jobb híján magad öntsd be azt. Jó szakembert találni valóban nehéz, kevés olyan szakma van, ami nem hígult fel a "mindenhezértők" nyomán, de a baráti körben, ismerősök között próbálj utána nyomozni egy megbízhatónak. Valahol olvastam, hogy a jó munka ritkán olcsó, de a rossz megfizethetetlen.

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Szerintem ebben az esetben vagy a programkapcsoló környékén lesz a gond, vagy arra hatással bíró jelenségről lehet szó. Ahhoz, hogy az öblítőfolyadék a megfelelő idő előtt kifolyjon, a a mágnesszelepet működtetni kell, ami kimossa a tartályból az öblítőszert. A mágnesszelepek maguktól nem kapcsolnak be, kivéve membránszakadást, de akkor már folyamatosan átengedik a vizet. Ugyanez a helyzet, ha a vízhálózatból valamilyen kis kosz belekerül és megbolondítja a "vezérlését". A mágnesszelepnél a hálózati víz nyomása nyitja illetve zárja magát a szelepet, az elektromos áram mágneses hatására elmozduló vezérlő tüske csak a membránon lévő kis lyukat nyitja ill. zárja, ennek megfelelően a membrán alatt vagy felett lesz nagyobb a nyomás, ami mozgatja a szelepet. Ha ide kosz kerül, nem tudja zárni a tüske ezt a kis átfolyó lyukat és így nem zár el a szelep, folyik a víz folyamatosan. De egy zárt állapotú szelep nyitásához áram kell, azt meg elméletileg csak a programkapcsoló adhat neki. Az elmélet csak elmélet, sajna a gyakorlat néha mást mutat. Azért át kéne nézni a befolyócső és a szelep előtti szűrőket és ha szükséges, kitisztítani.
Megnézném az öblítőszer adagoló tartályát is, hátha csak egyszerűen elfolyik belőle az öblítőszer, valamilyen repedés miatt, ami időnként elmozdul és kiengedi a folyadékot. Lehet még olyan mértékű mosószer lerakódás a vízbevezetés útjában, ami miatt a vízsugár gellert kap és néha rossz irányba is folyik.
Sajna ezek elméletek, végig kell nézni a mosógépet, mert így csak találgatunk. Lehet ennél sokkal egyszerűbb, triviális hiba, ami okozza a leírt jelenséget.
Üdvözletem,Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni az illetékestől!!! Van egy Whirlpool AWT 2089-800 felül töltős mosógépem. Az utóbbi időben azt vettem észre hogy az öblítés előtt és után nem centrifugál a gépem csak a vizet nyomja a szivattyú kifelé!(amúgy tiszára mossa a ruhákat) Minden mosási programmal próbáltam és üres járatban is de sajnos nem centrifugál. Ki pucoltam a szűrőt vízkőtelenítettem a gépet és trisóval is átmostam 90 fokon de semmi változás. Az ékszíjjat most cseréltettük tehát szerintem az nem lehet probléma. Kérlek segítsetek mert már kezd elegem lenni az állandó csavargatásból. Köszike
A mosógép aljából folyik a víz, nem nagyon de a mosás végére jókora nagy habos tócsa lesz alatta?
Mi lehet a hiba?
Gondolom kilyukadt valami?
Esetlegesen a javítása mennyibe kerülhet?
Vagy inkább érdemesebb lecserélni mert már nem mai darab szegényke.

A választ előre is köszönöm
Üdv!

Nem tiszttázta, hogyy mosógép alatt milyen ttípust ért, de úgy vélem, hogy hagyományos keverőtárcsás gépről lehet szó. Nem nagy a baj, a keverőtárcsa tengelye oválisra koptatta a perselyházat, és a tömítő szimering már nem képes a tömítést megfelelően elvégezni. Mivel belsőleg egy rugó végzi az ékszíj megfeszítését, ez gyakorlatilag idővel mindig elődordul. Gyakorlatilag a teljes házat tengellyel, szimeringgekkel együttesen ki kell cserélni. Az alkatrészket bármely kisgépszervízben, vagy ilyen profillal rendelkező villanyszerelési boltban meg lehet kapni.

A szétszerelés a teljesség igénye nélkül: le kell szerelni az alsó lemezt, és talp részt, kiakasztani a rugót, levenni az ékszíjat. Kis ügyeskedéssel édemes letekerni a keverőtácsa részt, mely értelemszerüen a forgási iránnyal megegyezően lehet kis ügyeskedéssel, megfogva az ékszíjtárcsát, letekerni.
Ezután célszerü leszerelni a ékszíjtárcsát. Ez általában csavaros tengelyrögzítésü, de elképzelhető,hogy stifftes lesz. De csavarlazítót érdemes bekészíteni. :D
A keverőtárcsa alatt van három csavar, ami a perselyházat tartja. Ezeket kicsavarva, kiesik a teljes ház.
Az összeszerelés fordíttott sorrendben történik.

Remélem tudtam segíteni.

További szép napot!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Ugyanez vonatkozhat egy automata mosógépre is. Ott is szimering tartja vissza a vizet az üstben, ugyanúgy elkophat, elöregedhet, tönkremehet. De lehet egy gumicső megrepedése is a szivárgás oka. Érdemes lenne bekukucskálni a gép palástja alá, és nem feltétlen kell lecserélni egy öregebb gépet egy ilyen, általánosnak mondható hibával.
Plaszlo írta: Ugyanez vonatkozhat egy automata mosógépre is. Ott is szimering tartja vissza a vizet az üstben, ugyanúgy elkophat, elöregedhet, tönkremehet. De lehet egy gumicső megrepedése is a szivárgás oka. Érdemes lenne bekukucskálni a gép palástja alá, és nem feltétlen kell lecserélni egy öregebb gépet egy ilyen, általánosnak mondható hibával.



Most volt kint a szerelő megnézte az automata mosógépet és 2x is beindította, megszivattyúztatta és nem csepegett sehol sem. Habos víz volt alatta amikor kiengedett 1 jó adag vizet és arra azt mondta, hogy valószínű sok mosószert tettünk a gépbe bele és túlhabzott.
Mert nincs csapágyhangja meg semmi szóval csak a mosószer többletre tudta mondani.

Szerintetek?

A választ előre is köszönöm!
Hát ha megnézte a szerelő és nem talált semmi hibát, akkor igaza lesz (megnézte egyáltalán, vagy csak kétszer kiszivattyúztatta a gépet?).
A mosószernek nem szabad habosodnia, mivel az automata mosógépekbe fékezett habzású mosószer való. Tehát ha habzik, akkor nem megfelelő a mosószer, túl sokat raksz bele, vagy hamisított.
A másik fele a dolognak, a habos vizet a töltőnyíláson kellene észrevenned, elvileg nincs kimeneti nyílás a ház alatt, ahol kijöhetne. Ha elöltöltős mosógép, akkor lehet az üstszájtömítő gumi szakadása is ami nem látszik, mert olyan helyen van ahol nem veszed észre egyből, vagy hajlatban, amit nem látsz ha nem keresed.
De ha már segítséget kérsz, vagy kérdezel, legalább a mosógép típusát, vagy valami leírást adj róla, mert egyikünk sem látnok, nem tudjuk kitalálni milyen géped van.
A mosógép típusa privileg 1010 felültöltős.
Tomi folyékony mosószert használunk és lehet sok volt bele a 1,5 kupaknyi?
A szerelő kibontotta és fejlámpával belekukucskált, de nem látott semmi hibát...
Mi is ezt a mosószert használjuk, de 1 teljes kupaknyit csak erősen szennyezett ruhákhoz rakunk, egyébként 3/4 kupaknyi elég szokott lenni a normál használatú és szennyezettségű ruhákhoz. Amennyiben belül nincs semmi gond, neked is kellene látni hol folyik ki a habos víz, mert csak kívülről folyhat. Esetleg a mosógép keret és a mosóüst közötti gumitömítésnél lehet gond.
67 hozzászólás Oldal: 1 / 5

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég