Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
21 hozzászólás Oldal: 2 / 2
1.jpg
1.jpg (32.89 KiB) Megtekintve 5026 alkalommal.

Sziasztok! Elkezdtem a kandallót csinálgatni. Az elsô képen a tapéta leszaggatása, és egy lap felbontása látható.

2.jpg
2.jpg (31.57 KiB) Megtekintve 4944 alkalommal.

Itt már áttörtem a padlót, és nézelôdtem a pincében, de a 6db csônek ez kicsi ezért bôvíteni kellett. Ez a mûvelet már nem sikerült túl jól, mert egyszer csak spriccelt a viz. Hát a padlófûtés csövét találtam meg. Következett a takarítás, víz leeresztése a rendszerbôl, lyuk megnagyobbítása, hogy a csôhöz jól hozzá lehessen férni. Ekkor jött a szerelôm, hozta a gyógyító rézbôl készült alkatrészt. Az instrukciói alapján vágtam, szereltem, gyógyítottam, mert nem tudott leguggolni a sérült térde miatt. Feltöltöttem a rendszert 2bár-ig, és folytattam a melót. Ez 3 napja történt, talán jó lesz, mert nincs szivárgás.
3.jpg
3.jpg (36.71 KiB) Megtekintve 4997 alkalommal.

Itt már megépítettem a kandalló alapját, szigeteltem a falat, kivéstem a kályhacsônek a lyukat, és felhelyeztem a kandalló tartó vaslapot amit a MÉH-telepen vettem, nem várt drága áron. A 2cm vastag vaslap 100kg volt, és a vagdalása is elég körülményes, hát még mire a helyére került az édesanyám segítségével.
Folytatás a következôn!
5.jpg
5.jpg (38.31 KiB) Megtekintve 4940 alkalommal.

4.jpg
4.jpg (37.25 KiB) Megtekintve 5005 alkalommal.

Föltettük a tûztér alsó elemét, és megcsináltam a magasítást gránitlapokból, amit a vaslaptól való eltávolítás, és esztétikai okokból tartottam fontosnak. Innentôl megállt a tudomány, mert a kandalló vizesblokkját tartalmazó eleme két férfiembert igényel a súly, és a sok rögzítôcsavar becélzása miatt.Eddig jutottam az Édesanyám, egy pár palló, alátétfák, és egy molnárkocsi segítségével.
6.jpg
6.jpg (45.81 KiB) Megtekintve 5037 alkalommal.

7.jpg
7.jpg (39.86 KiB) Megtekintve 4988 alkalommal.

8.jpg
8.jpg (34.07 KiB) Megtekintve 4947 alkalommal.


Ezeket a fotókat azért teszem fel amit egy Bauhaus-ban láttam, mert ez szolgál alapjául az én kandallóm ruhájának, csak igényesebb anyagok, munka, némi változtatások. Pl. A kandalló két oldalán látható profilos tartóelem tagozatait az oldalába is belefaragom ami nem kicsit javít a látványon. Ezt azért nem használják, mert 10-20cm vastag kônek egy jóval nagyobb felületével találkoznak, és jó az sík, sima felületûnek is, esetleg rusztikusnak. Az áthidaló gerendázatot is kôbôl gyártom, persze nem annyira apró tagozatokkal mint amit a fában használnak, mert nem kôszerû, és nem mutatós.
Üdv Janistones!
Köszönjük a képes beszámolót és várjuk a többit is, meg majd a tapasztalatokat. Most ezzel egészen késő őszig várnunk kell. :(
Mögé milyen szigetelőt raktál? Kinézetre kőzetgyapot, de ilyen bordázottat még nem láttam. Lábazatszigetelő?
A szigetelô anyagot a kéményeknél használják. Kandallót építô kollégák elmondása szerint tökéletes, csak körülményes a helyezése. Lényegesen drágább profi anyag is lett volna amit gyorsan lehetett volna rakosgatni, de a költségeket szeretném leszorítani. Persze a minôség, tartósság szemelôtt tartásával. Ezt az anyagot használták nagyon sokáig, hibát, bontást még sehol nem eredményezet.
21 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég