Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
630 hozzászólás Oldal: 7 / 42
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 42 Következő
Akkor én nem este hallgatom meg az biztos! Így is beszari vagyok nagyon az egésztől. :cry: Itt most elég hangos volt a gyerekszobában ,ahol altattam.
mi a címed?nem találom
Üdv mindenki!

Örülök, hogy már van egy kis BSZK (Búgástól Szenvedő Közösség), de nem örülök, hogy szenvedünk.
Én írtam a cikket, amit korábban már idéztek ezen a fórumon.
Nos, a jóhír az, hogy van megoldás, legalábbis nekem a probléma megoldódott.
Épp most írtam meg priviben az egyik itt fórumozónak, de most idemásolom mindenkinek:

2007 novemberében lettem figyelmes a Búgásra. Hosszas szenvedés után jött egy időszak, a belátás és elfogadás időszaka, és ezután, vagyis nagyjából egy éve, nem szenvedek többé a Búgástól. Itt van, tudom, néha „hallom” is, de csak nagyon rövid ideig (1-2 perc). Vagyis van megoldás a problémára, de egészen máshol, mint ahol én kerestem. Egy kicsit pontosabban is leírom ezt:

Majdnem 3 évig nagyon szenvedtem és nagyon mélyen beleástam magam a témába. Zenész vagyok és szintivel én is ellenőriztem a 2 hangmagasságot (G és D, bár a D egy picivel alacsonyabb, valahol Cisz és D között szólhat, de az a mélyebb). Én is tervezgettem az ellenhang-generátort, amiket bizonyos repülőkön használnak, de letettem a tervemről egy idő után. Olyan mély ez a hang, hogy szinte kezelhetetlen és felvehetetlen, a természeténél fogva megszólalhatatlan membrános hangszórón.

A lényeg, hogy nagyon körbejártam a témát, mert tönkretette az életemet. Mindent elolvastam (angolul és németül), meg akartam oldani, ki akartam iktatni az életemből és ezért nagyon sokat foglalkoztam a búgással. Miután mindent elolvastam, összeállítottam a honlapot és utána, amikor összeállt bennem, hogy NINCS kivitelezhető, kézenfekvő fizikai megoldás, ELFOGADTAM a tényt, hogy EZ VAN. És ezzel egyidőben automatikusan – megoldás híján - ELENGEDTEM a problémát. És azóta NEM ZAVAR a hang, sokkal ritkábban hallom, akkor is csak percekig. Ott van, csak nem jut el az agyamig. És ha az ember eljut idáig, akkor már nem gondolkodik rajta, hogy külső vagy belső hang-e ez, mivel akkor már mindegy. Ha nem mindegy, akkor az azt jelzi, hogy nem jutottunk el az elfogadás/elengedés állapotáig – és addig úgyse menekülünk a búgástól.

Amit most leírtam az egy megoldás. Az egyetlen, ami szerintem működik. Nekem működik és elmondhatatlanul jobb az életminőségem, mint korábban, amikor szenvedtem a búgástól. Az tönkretesz mindent.
Láttátok a Gömb című filmet? Ott nagyon hasonló a megoldás a film végén. Egész más az alapprobléma, de a megoldás jellege nagyon hasonló.

A megoldás tehát egy szemléletbeli változás, egy kicsit Jedi-dolog, vagy Zen, ha úgy tetszik.
Időnként, amikor este lefekvéskor meghallom a Búgást, elmosolyodok, magamban pedig azt gondolom: „Velem akarsz kiszúrni? Tudok rólad. Tudom, hogy ott vagy. De engem nem érdekelsz. Ugyan már..” És már nem is hallom. Illetve nem jut el az agyamig. Én győztem. (És ez tényleg így működik, és ha sikerül eljutni idáig, valóban felmerülhet, hogy belső vagy külső hang-e ez. De akkor már mindegy.)

Remélem, tapasztalatommal másoknak is segítek.
Érdekes amit leírtál, tulajdonképpen sokkal kevesebb utánajárással hasonló álláspontra jutottam. Régen fülzúgástól szenvedtem, és már kezdett nagyon zavarni, amikor először jutottam erre az álláspontra, hogy ne figyeljek rá, próbáljak más zajokra, hangokra figyelni esténként lefekvés után. Ez segített, nagyrészt tünetmentes lettem.
Ehhez a búgáshoz is hasonlóképp kezdtem neki állni, az elején teljesen felhúzott, nem tudtam aludni már a dühtől sem. Hamar rájöttem amire te is, hogy "ellenhanggal" nem lehet kioltani, hatalmas membrán kellene hozzá. Aztán próbáltam nem meghallani. Persze ez nem ilyen egyszerű, de ahogy az orr is meg tud szokni egy szagot és kiiktatni az érzékeléséből, hogy más szagokat is érezzen, elvileg ennek is működnie kell. Az agy sok mindenre képes, ha valaki tudja irányítani. Sajnos én nem vagyok ennek mestere, de még segédmunkása sem, ennek ellenére azt kell mondanom, egészen jól haladtam a hang kiszűrésével. Aztán elutaztunk nyaralni, ahol nem hallottam a búgást egy hétig. Hazajövet után még pár napig aludtam mint a bunda, de a negyedik naptól újra ráeszméltem a búgásra és ismét nagyon zavar. Most megint el kell engednem - ahogy írtad -, de elég nehezen megy, mert megint fel tud húzni. Dolgozom rajta, de remélem a tapasztalatod is segíteni fog, ha másnak sikerül, akkor nem lehetetlen a dolog.
Azért sem nagyon szóltam a témához, mert el akartam kerülni, nem foglalkozni vele, hogy ne tudatosuljon mélyen bennem. Azért jó lenne, ha egyszer le lehet kapcsolni, mint a lámpát este. :shock: Azt is tapasztaltam, a lelki és fizikai állapottól is függ a búgás intenzitása, zavaró hatása. Kiegyensúlyozottan és egészségesen sokkal halkabb, kevésbé zavaró. A legrosszabb akkor volt, amikor annyira meg voltam fázva, hogy itthon maradtam pár napig gyógyulni és egész nap hallottam a búgást, nem csak este. Felépülésem után sokkal elviselhetőbb lett.
Sziasztok!Igen sajnos nem tökéletesen tiszta a G és D hangtávolság és valóban a D a mélyebb (ezt először hallom bárkitől is!HURRÁ!!), tehát kissé disszonáns ez a két hang sajnos egymást követően és emiatt nyugtalanító, amikor gyakran ugrál oda vissza, dehát ezt persze tudjátok.
Speciális mérőmikrofonokkal talán csapdába ejthető lenne ez a hang, de az ellenhullámgenerálást nem találta megoldhatónak az elektrotechnikus barátom.Infrahangszórók léteznek egyébként.
Én is ki tudom amúgy zárni tudatosan, de amikor kissé lepukkantabb vagyok, akkor ez nehezebben megy.Érdekes viszont hogy meditációs technikával jól el tudok távolodni az érzékszervi tapasztalatoktól és plusz energiákhoz is juthatok még a zavaró hangok ellenére is.
Azonban muszáj megemlítenem még egy fontos gondolatot,ami a solara-féle mondatokat és ezt a két hangot logikailag összekapcsolja:

1.,solara rendellenes hangról valamint keresztcsonti és tarkótáji fájdalomról beszél többek között.

2.,ambika wauters csakrák c. könyvében a (színek mellett) hangokat is társítanak egy adott erőközponthoz:
gyökércsakra(muladhara)-Chang
keresztcsonti(szvadhistana)-D[/b]
napfonat(manipura)-E
szívcsakra(anahata)-F
[[u]b]torokcsakra(visuddha)-G[/b]
homlokcsakra(adnya)-A
koronacsakra(sahasrara)-H

Korábban derék és csípőfájdalmakkal vergődtem, tavaly ősztől a nyakam nem fordult rendesen kb.fél éven át.Most sehol semmi fájdalom ezeken a helyeken.(A fent említett könyvek kb.egy hónapja kerültek a kezembe.)

Láttam a Gömb-öt nagyon rendben van és számomra arról szól, hogy óvatosan kell bánni a teremtő erejű emberi tudatunkkal, hogy ne szabadítsunk magunkra rémálmokat.

Másfelől szeretnék hinni abban, hogy amögött a káprázat mögött amit látunk, van egy másik valóság ami objektívebb és tisztább.
Nem gondolom hogy feltétlenül igazam lenne , de nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy abból a dimenzióból származnak ezek a frekvenciák.
Talán aktivizálnak, tisztítanak az adott helyeken az erőközpontokban.

Tetszik amit az elengedésről írsz és próbálok ráhangolódni.Nagyon szimpatikus gondolat.
bocsánat a szövegszerkesztő mindent aláhúzgált a csakrák felsorolásánál.csak a G és D hanghoz kapcsolódó csakrákat szerttem volna kiemelni.
Sziasztok!

plaszlo: "Azt is tapasztaltam, a lelki és fizikai állapottól is függ a búgás intenzitása, zavaró hatása."

Nagyon fontos gondolat! Az egyik gyanús pont, ami miatt időnként kételkedek benne, hogy külső hangot hallunk. Mert nem is csak a lelki állapottól függ, hanem tapasztalatom szerint attól is, hogy mennyi zajt (zenét) hallgattunk előtte. Amikor úgy érek haza, hogy a kocsiban hangosan hallgattam a zenét, 10-ből 10-szer erősen hallom a búgást. Főleg, amikor zenekari próbáról érek haza, ami hangos.
Ha nem hallgatok zenét, sokkal kevésbé számíthatok búgásra!

Ezt ti is így tapasztaltátok?
Sziasztok! A lelki dologban lehet valami,mert amikor legelsőre meghallottam a búgást akkor derült ki,hogy költöznöm kell. Ráadásul még fel kellett adnom az utolsó fél évet amit a gyerekemmel tölthettem volna és vissza kellet mennem dolgozni.Én azt hiszem kezdek belenyugodni ebbe az egészbe... Gregtv! Én voltam az aki júliusban írt neked.Örülök,hogy itt vagy!!! Már elég régóta nem hallgatok semmit hangosan ,mert hamar megfájdul a fejem.Azóta mióta hallom a hangot,meg nem is voltam olyan helyen ahol esetleg zene lett volna...na egyszer mégis,de nem mentem túl közel.:)
Sziasztok Kedvesek!

Bocsi hogy csak úgy berontok....
Én is hallom a hangot kb 2 éve....és a feleségem is....meg még egy ismerősöm, nem tudjuk mi az...
Dízel motor szerű hang, először a reptérre gyanakodtam.....stb....akár meg is bolondulhattam volna de az élet ennél sokkal több :)

Lehetséges megoldások, gondolatok:
Külső infrahang, esetleg szándékos legyengítés végett....lásd anunakik, ellenerők keress rá de ne vedd túl komolyan.
Szellemi azaz belső hang szintén az előbb említettektől.
Belső hang energetikai változáson mégy át esetleg fejlődsz is és a belső érzékelésed megnyílik. Ilyenkor meghallhatod a saját csakráid hangját...
Belső hang, a Föld is ad ki hangokat, még fizikait is tehát külső is lehet, esetleges földsugárzási szempontból különleges helyen...nálunk van ilyen
Hallhatod a Teremtés hangját is az Igét...hiszed vagy sem.
Hallhatos a Földet bombázó új energiát/fényt ami lassan eléri a fizikai síkot és az alsóbb létsíkokon hangként érzékelhető főleg, ezzel teljesen átírva a most ismert Valóságot.
és lehet egyszerű fülzúgás gondolom.
Egy fontos tarts ki! Ne félj! Tudd Istentől vagy és Isten leszel!
T.
na én meg Imrei vagyok Gyáltól két utcára..., olvastam Gyáli és Erzsébeti kollégáról....
De a tengerparton is hallottam sajnos....
Kitartás! :)
Hát igen taszabo33 ezek mind esélyesek amiket írtál.Én főleg Gyál és Lőrinc vonalon hasítok.
Üdv a szenvedőknek!

Én ugyan nem tudom ki milyen hangot hall, de amit én hallok, az egy mély, búgó hang, most, a számítógép kikapcsolása után lettem rá figyelmes (1 hete költöztem ide) és most nem tudok aludni tőle, ezért írok. :)
Lényeg a lényeg, az én esetemben pillanatnyilag EGYÉRTELMŰEN megállapítható hogy ez a mély, folyamatosan búgó , az egész házban hallható, monoton hang (olyan mint egy nagyteljesítményű trafó) a villanyóra szekrényből jön, méghozzá valami hangfrekvenciás vevőkészülék nevű ketyere :) mellől vagy belől azt nem tudom megállapítani, sok a villanyóra a szekrényben.

Rákeresve a szerkezet nevére, az alábbi hozzászólást találtam egy másik fórumon:
"Ahan... valószinű mágneskapcsoló lesz, hőtárolós kályhákhoz volt leginkább használatos de itt-ott bojlerhez is felszerelték. Gyakorlatilag ha már nem hőtárolós kályhával fűtötök szükségtelen, ugyanis a bojler áramát a hangfrekvenciás vevők tudják direktben is kapcsolni. A zúgás annak a következménye hogy  a mágneskapcsoló fém érintkező felületei oxidálódtak, vagy lerakódott szennyeződés gátolja a megfelelő érintkezésüket. Az áramszolgáltató hibabejelentésre cseréli vagy ki iktatja."

Pár napon belül írok hogy bejelentés után az áramszolgáltató megoldotta-e a gondot!
Remélem valakinek segít az info.
Hopp, most elhallgatott, jó éjt!
Üdv, sorstársak. Nem is gondoltam, hogy ennyire széles körű dologról van szó. Én úgy vélem, csak három-négy éve hallom, Gödöllőn. De lehet, hogy csak nem figyeltem előbb fel rá.

- Amit hallok, az a mély, enyhén lebegő fajta, dízel aggregátor, esetleg háborús filmek B-52-es bombázója.
- Amint hűvösebb az idő, erősebben hallom.
- A lakás bizonyos pontjain a legerősebb, de a ház előtt az autóban ülve is hallom. Néha olyan erősnek tűnik, hogy a dobhártyám ki akar pattanni a helyéről, mintha belülről nyomná valami. Nyilván olyan frekvencia, amire érzékeny vagyok, ez az oka, hiszen a hang ennyire nem erős.
- Fűldugó némileg enyhít a dolgon.
- Nem csak én hallom. A feleségem, a nagy fiam is. Kérdeztem pár környéken lakót is, úgy néz ki, nem vagyok egyedül.
- Ha nincs valami zaj a környéken, (leginkább késő este) kint is lehet hallani, de sokkal nehezebben kivehető.

Azt gondolom, épületben azért lehet erősebb, mert a talajban terjed. Mivel mély hang, az irányát nem igazán tudom megállapítani, de nekem úgy tűnik, hogy inkább nyugatról, mint keletről hallom.

Biztosan nem a lakáson belülről eredő elektromos dolog, mert az egyik első próbálkozásom az volt, hogy áramtalanítottam a lakást.

Tud valaki olyan web-helyről ezen kívül, ahol a magyarországi szenvedők gyűjtik a megfigyeléseiket? Ha nincsen, talán érdemes lenne csinálni valami ilyesmit.

Gyuri
Az én esetemben a főbérlőm azt mondta hogy az ELMŰ szarik az ilyen bejelentésekre, kijönnek a szerelők, megnézik, a villanyóra jó és nem cserélik ki, pedig már többször is próbálkozott... :(
szerencsére nálam ez nem egész napos jelenség, és a nappali zajok el is nyomják.
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 42 Következő
630 hozzászólás Oldal: 7 / 42

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég

cron