Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
630 hozzászólás Oldal: 9 / 42
Előző 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 42 Következő
Üdvözlet Mindenkinek!
Pécsett lakom és nagy megnyugvással tapasztalom, hogy nem őrültem meg.
2011 őszétől hallom ezt a mély frekvenciájú hangot. Végig csináltam azokat a lépéseket, amit itt a fórumon olvastam, akár aláírhattam volna.
rövid összefoglalása a történetnek:
-éjszaka erre ébredek
- hanghatás és érezhető rezgés
- a testemben egy olyan érzés, mintha lázas lennék és rázna a hideg
- menekülök másik szobába, de mindenhol hallom és érzem. Volt, hogy a kocsiban aludtam , de ott is hallottam.
- én egy napkollektor szereléssel kapcsoltam össze, először abba az irányba kutakodtam, hogy esetleg a tetőgerendák viszik a rezgést, nem nyert.
- hívtam egy rezonancia és hangelemző szakembert, aki itt hagyta a felvevő eszközét és én csináltam néhány éjszakai felvételt. Nem volt értékelhető hang a felvételeken, csak annyi derült ki, hogy van egy 39-49 Hz frekvenciájú hang, de ez nem extra. ( nekem igen, mert nem alszom tőle)
röviden ennyi: Üdv Ada
Kedves polgári lakosság!! A zajt mindenk jó hallású ember hallja!! Nyílt közterületen, lakásban, házban egyaránt.Próbáljátok ki ha bedugjátok a fületeket, halljátok-e. Mi halljuk akkor is!! Ez tudjátok mit jelent? Nem háztartási zajból származik e jelensèg.Titkos magas frequencia!! Ami egèszsègkárosító! Pszichèsen zaklató jellegû az biztos. TEGYETEK BEJELENTÈST AZ ALKOTMÁNYVÈDELMI HIVATALNÁL!! NYOMOZZÁK KI MI AZ, DE LEGALÁBB SZÜNTESSÈK MEG! KÈRJÜK MINDANYÁJAN! Várom az eredmènyeket ..
Sziasztok!

Gödöllőn lakom, átfutva a hozzászólásokat feltűnt, hogy a környékről többen is halljátok a búgást. Én idén október végén hallottam először a hangot, szinte a semmiből jött, egyik éjszaka riadtam fel rá. Akkor még azt gondoltam, hogy a fűtésrendszer modernizálása miatt levegősödött fel a rendszer, és másnapra eltűnik. Nem tűnt el, 3-4 napon át csak forgolódtam, végül átrendeztem a szobát, így kicsit halkabb lett a búgás. Próbáltam magam azzal nyugtatni, hogy hamarosan megszűnik, bár más nem hallotta akkor még rajtam kívül (borzalmasan érzékeny a fülem). Aztán egy "szép" decemberi éjjelen nagyanyámnál (kis faluban lakik a Nógrád megyében) is feltűnt a hang. Ekkor kezdett gyanússá válni a dolog, kezdtem azt hinni, hogy megőrültem, mert még mindig csak én hallottam. Az ünnepeket nála töltöttem, míg egyik éjszaka annyira elviselhetetlenné vált a búgás, hogy másnap haza kellett menekülnöm, hátha Gödöllőn jobb. Aznap éjjel már hárman hallottuk, egyikünk sem tudott aludni, illetve az itt sokat emlegetett 55-60 hz körüli mellé időnként betársult egy elviselhetetlen, szinte hallhatatlan frekvencia is. Durván 22-25 hz-ig hallok, leteszteltem már többször, de ebből a hangból csak annyit érzékeltem, hogy egyik pillanatról a másikra iszonyatosan elkezd remegni a dobhártyám, és szét akar szakadni az egész fülem, idegrendszerem. Félelmetes élmény volt. Nem hagyott nyugodni a dolog, rákerestem sokszáz kulcsszóra, mire ide jutottam.

Amit én észrevettem: 4 fal között valóban jobban hallható, de ez nem csak a kisebb zajnak köszönhető. TV és beszélgetés mellett is simán hallom, ha erősebb, de nap közben nagyobb szünetek is vannak, amikor totális csendben sem hallom, pedig szoktam figyelgetni. 3 "változata" van: az első egy monoton búgás, ez általában halkabb, ilyenkor ki tudom kapcsolni az agyamban, valamennyire el tudok aludni. A második változat a már említett mélyfrekvenciás nyomás, ami 20-30 percenként jön elő, a harmadik pedig a sima búgó hangnak a szaggatott, pulzáló változata. Ez is borzalmasan idegölő, mert elcsendesedik, megnyugszom, aztán újra előjön. Az elmúlt időszakban csak 3 nap volt, amikor abszolút nem hallottam, hiába figyeltem rá. Gödöllőn a fürdőszobában hallatszik a leginkább, a folyosón már kevésbé, nagyanyámnál az előszobában szinte totális csend van, a többi szoba változó. Két hely van, ahol eddig még soha nem hallottam: Gödöllőn az egyetem felé a dombon, illetve a munkahelyemen a pincében, pedig mindkét helyen szokott elég durva csend lenni.

Az egyetlen dolog, ami eszembe jut, hogy talán a völgyekben jobban érződik a hatás, ti tapasztaltatok ilyet? Mintha a falak, a hegyek, minden tárgy felerősítené...
Gödöllői és környéki fórumozókkal pedig szeretném felvenni a kapcsolatot, ha nem jelent nektek problémát, szívesen beszélgetnék olyanokkal, akik már régebben hallják, mert lassan a munkahelyemről is kirúgnak, napi 2-3 óra alvás után használhatatlan vagyok. A sima búgást még valamennyire ki tudom zárni, olvastam, hogy ti is ezt teszitek, de a pulzálásra lehetetlen rákészülni.

Üdv,
egy elkeseredett srác


p.s. tinnitusom van évek óta, de ez nem az. Elég egyértelműen el lehet különíteni a tinnitusból származó "fülben lévő" hangokat a búgástól. Sajnos...
Néha én is hallok ilyen búgást bár nem túl gyakran...

Először is a válasz a hang terjedésében keresendő. A magas frekvenciájú hangokat egyetlen papírlap segítségével el lehet takarni, ezért van az, hogy a zenéknek a magas hangjait nem halljuk, amikor betakarózunk az ágyban, és ezek ellen működik a füldugó is. a mély hangok hallásához nem kell a fül sem, ezért lehet bedugott füllel is hallani.

Minél mélyebb a hang, annál messzebb képes terjedni. Általában nem hallhatóak, viszont ha az épületben a szoba levegőjének az önrezgési frekvenciája olyan, akkor felerősítheti, effektíve mint egy jó nagy hangszer. Akár több tíz kilométerre is lehet a hang forrása, amely lehet valamilyen szivattyú vagy dízel generátor valamelyik irodaház pincéjében vagy valahol máshol, akár több tíz kilométerre... Ezeket effektíve lehetetlen kinyomozni... De bármilyen valamirevaló városban legalább egy ilyen zajforrás.

Általában idős emberek szoktak ilyenre felfigyelni, ennek lehet köze az időkori hallásromláshoz: kiesnek a magas és az alacsony frekvenciáért felelős érzékelősejtek, így az agy véletlenszerű hangérzetet okozhat, ez lehet fülzúgás vagy az említett búgás, de csak akkor, ha ez a mély hang nem mérhető semmilyen műszerrel.
Itt Érden is lehet hallani ezt a búgást. Majdnem minden nap jelen van, leginkább este 10-től reggel 8-ig. Egyszer kimentem éjjel a szabadba, és ott is hallható volt, tehát nem az épülettel függ össze. 2013.05.29-én, azaz tegnap az elviselhetetlenség határát súrolta, de szerencsére ennyire hangos eddig csak 2-3x volt. Jövőre, ha minden jól megy, elköltözöm innen jó messzire, kíváncsi leszek, hogy megszűnik-e a hang. Egyébként sokan nem hallják, de találtam már olyat, aki ugyanakkor hallotta a búgást, úgyhogy megnyugodtam, hogy nem fülzúgás, vagy ilyesmi. Én kb. 2 éve hallom, néha 1-1 hetes kihagyásokkal.
Üdvözlöm a fórumozókat!!!
Hatalmas kő esett le a szivemről,ahogy Rátok találtam!!!!
Nem vagyok Bolond!!!!Ez óriási!!!
Ma éjjel,4,28 perckor iszonyú erős,leginkább busz túráztatásához hasonló hangra riadtam fel.(megjegyzem nem először mostanában-füldugóval a fülemben...)Amúgy,csak a "szokásos" öreg dísel motort lehet hallani,de éjszaka,újabban,teljesen felerősödik.
Kirohantam az utcára.A mi utcánk,1 csendes,szűk,kis utca a kertvárosban,ami egy forgalmasabb utcát keresztez..
Ezen az utcán ácsorgott 1 busz.Mire odamentem volna,hogy szóljak neki elment...Majd jött,még 2, akiknek semmi keresnivalójuk a környékünkön...
Elcsendesedett minden,és én visszamentem a lakásba...2 perc múlva újra elkezdett túrázni ,és újra,és újra,és újra...Ez,már nem az a búgóhang!!!
És,mint írtam,már egyre többször ezt hallani...
Már,kb. 8 éve,hogy először meghallottam a "hangot".
Az összes fázisán átestem annak, amit leírtatok.
A lányom, a környezetem nem hallott semmit,így,már lassan kezdtem elhinni,hogy bolond vagyok.
Azóta többször költöztünk.Ha a "hang"-hoz hasonlót hallottam, természetesen azonnal ugrottam rá,de,hál istennek mind,csak rövid ideig volt hallható,így lassan megszüntek a félelmeim,és nem igen hallottam többet őket.
Közben vidéken is laktam.
Külföldön dolgozom,kis falvakban.Élveztem a csendet,megnyugodtam.
Sajnos nem zavartalanul,ugyanis bizonyos időközönként, a pici,csöndes falukban éjszaka felébredtem azokra a "megmagyarázhatatlan hangokra", amiket később felfedeztem a youtube-on is.
Ezek nem azok a hangok, amik az őrületbe kergetnek,és,csak időnként hallani!
Mindenesetre ezek is fúrcsák,nem is kicsit...
Amiért beírok a fórumba, az a következő;
Visszaköltöztem Bp-re,és ,már a következő héten el kezdett zúgni elősször az egyik,majd a másik fülem.
Nna,gondoltam, ez a pesti zajártalomtól,v.az elektroszmogtól van,és igen elkeseredtem,amikor nem találtam rá semilyen gyógymódot.
A Face-n belekerültem 1 "ébredező"csoportba, ahol meséltem a "hang"-okról,meg a fülzúgásomról.
Kaptam én ott mindenféle választ, amiktől egyáltalán nem nyugodtam meg.
Nem sokkal utánna arra érkeztem egyszer vissza a munkából,hogy fel van ásva az utcánk,csak elöttünk,meg ,még néhány ház előtt.Hiába kérdezgettem,mi történt,senki nem tudott semmitt...
Viszont,a rákövetkező héten, eleinte 1x, aztán többször is egy héten megjelent a "hang"...
Iszonyúan megijedtem,mert nem tudtam tőle kipihenni magam.(heti váltásban dolgozom kint 24 órás házigondozóként)
Ha hazajövök,gyakorlatilag passzívan töltöm a hetet,hogy regenerálódni tudjak.
Nna, ennek egycsapásra vége lett.
Ráadásul mindig a munkába utazás éjszakáján volt nagyon aktív a "hang"(reggel ugyanis hajnalban kelek,utazom,és egésznap dolgozom,éjjel is.Így,már fáradtan kezdem a hetet(60 éves vagyok,már nem olyan könnyű)
Egy idő után,már rettegtem az indulástól.Kipróbáltam 1 csomó füldugót,(ami hellyel-közzel használt is),de az indulás éjszakáján nem merem betenni a fülembe,mert az ébresztőt nem hallom...
Egyszóval óhatatlanul is összefüggésbe hoztam a dolgot a Faces beírásommal...(lehet,már üldözési mániám van?)
Tehát bekerültem 1 ördögi körbe;kint azért vagyok fáradt,mert,már fáradtan kezdek neki,aztán végigrobotolom a hetet,majd hazajövök,és itthon a "hang"-tól,pedig nem tudok aludni rendesen.Néhanapján,amikor,meg nincs a "hang", akkor,meg a fülzúgástúl őrülök meg!!!
A tinnitus egyes magyarázatok szerint úgy jöhet létre,-ha nincs szervi elváltozás-,hogy az agy szabadulni akar valamitől,(nem akarom hallani,nem akarok róla tudni szindróma-lásd GNM)
És itt a kör bezárul...Gondoltam,de tévedtem...
3 hónapja 1 másik kisfaluba kerültem,ha lehet,még kisebb,mint az eddigi helyeim.
Azt azért szeretném megemlíteni,hogy egész életemben bagoly tipusú voltam,nehezen kelő.
A második alkalommal,amikor kint dolgoztam a ház előtt egyszercsak megjelent egy szerelőautó.Felbontották a flasztert,és 2 napig dolgoztak.(?!)
Majd másnap hajnalban 4-körül megjelent a "hang"...
Azóta pontosan úgy,mint itthon folyamatosan,kisebb megszakításokkal,éjjel különösen hangosan lehet hallani.
Mondom,egy pár ezres lakosú picike faluban...
Azóta mindennap hajnalban kelek,nem tudok visszaaudni.Kint is ,itthon is.Úgy érzem kialudtam magam,miközben halálos fáradt vagyok...
Itthon legalább délutánonként hunyok egy kicsikét,elalszom a gép előtt,de kint ezt nem tehetem meg.
Egyszóval negyon el vagyok keseredve,de legalább,már nem tartom magam bolondnak!!!
Viszont nem hagy nyugodni a gondolat,hogy összefüggés vélek felfedezni a;Face beírásom,az utck felbontása,és a "hang" között...
Utánna olvastam egy picikét a zajártalomnak,és a frekvenciáknak...
Különböző fázisai vannak, amiknek a végső stádiuma,nos... ;akár öngyilkosság is lehet,ha addig nem hal meg az ember a zajártalomtól kialakult betegségek valamelyikében...
Nem valami ragyogó kilátások...
Sziasztok ! Én vidéken élek ( Hajdúbihar ) de én is hallom ezt az elviselhetetlen zajt már úgy hetedik éve de az elmúlt két évben már minden éjjel szünet nélkül megy és már elviselhetetlen ! A közelben nincs létesitmény ahonnan ez jönne ! Nem tudna segiteni valaki hogy mit lehet tenni ellene nem tudom kipihenni magam, a munkahelyemre fáradtan megyek ! Ez a zaj periodikusan változó intenzitással halható mint ha kisebb lökéshullámban jönne ! Nem okoz heves szivverést nektekI ? Hajnal 2-3 után nagyon erős ha el is alszom előtte fel ébredek miatta ! Nekem pedig amúgy is "denevér" hallásom van ezért költőztem le vidékre mert a városban azt hittem megzavarodok a forgalmi zajtól ! Jártam orvosnál nincs se idegrendszeri se pszichiés problémám ! Én azt furcsálom hogy nem érzékeli mindenki ha igen akkor is tompán de nem zavar mindenkit ! Sajnos már pár hónapja nappal is érzékelhető ! Nem lehet lokalizálni a forrást valahogy ? *************************************************************************************************************************************************************************************************************************************! Ez a különös frekvencia úgy látszik egész országban érezhető ! Már arra is gondoltam hogy ezért is lehet sok agressziv ember mert ha nem is érzékeli akkor is hathat rá valamilyen formában ! Hol lehet ez ügyben panaszt tenni ? Köszönőm a válaszokat ha tudtok valamit ! Ui : Nem akarok megsérteni senkit mert aki hasonlóan szenved mint én az nem veszi magára de vannak olyan fórumozok akiknek nem itt hanem egy elmegyógyintézetben kellene irogatni a csupasz falra mert néhányan hülyeségeket irnak és ez azokra érvényes aki szerintem nem is tapasztalták a bugást semmilyen formában ! Északi, Nyugati illetve Északnyugati széljárás esetén a leghangosabb !
Trágár kifejezések és káromkodások nem valók és illők a fórumba. Kérem a jövőben tartózkodjon az ilyen jellegű megnyilvánulásoktól.
Köszönettel: Jmedvegy admin
Elnézést az indulat szólt belőlem de akkor is igazam van !
Amikor nagyon hangos, nekem egy ilyen puha füldugó vált be: http://www.macksearplugs.com/details/sl ... m-earplugs
Nem tudom, nálunk hol lehet ehhez hasonlóan jót kapni, nekem amerikában sikerült beszereznem.
Ezt lehet itthon is kapni, és szintén bevált nálam: http://bioszallito.hu/Ohropax_Soft_fuldugo-termek-40419
Ha gondoljátok feljegyzem az időt mikor a jelenség érezhető ! Hátha gyűjti valaki és összevetést végez ! A széljárást is figyelitek ?
Most nagyon hangos este 8 óta megy meg reggel 10 fele szűnt meg egész éjszaka megállás nélkül ............ rádioval se lehet most elnyomni ! http://basszuskulcs.hu/zene/a-vibroakusztikus-betegseg/
Ma reggel elviselhetetlen szintet üt meg ! http://index.hu/tudomany/infrahang/?print=
Zugás írta: Most nagyon hangos este 8 óta megy meg reggel 10 fele szűnt meg egész éjszaka megállás nélkül ............ rádioval se lehet most elnyomni ! http://basszuskulcs.hu/zene/a-vibroakusztikus-betegseg/


A rádió nem nyomja el a zúgást, csak segít elterelni a figyelmet. :roll:
Zugás írta: http://www.youtube.com/watch?v=BdQbQa-rIbw


Ezt a tesztet egy komoly mélynyomóval lenne érdemes meghallgatni, akkor érezhetők lennének a kellemetlen mellékhatásai. Kis hangszóró csak kattog rajta. :?
igazad van ! Nem mindegy a hangszóró ! Hát furcsa nagyon ! Rendeltem fűldúgot de nem érkezett meg ! De nem tudom e hogy használjam e . Tegnap este dolgoztam , közben meg betörtek nálam ! :( Beszéltem egy vill.mérnőkkel hétvégén riasztott kötetek be vele ! A zajbemérést is vele akarom megcsináltatni ha összejön már beszélgettem vele erről is ! Neki se ismeretlen a zaj de őt nem irritálja ! Sajnos arrafelé ahol élek nagy a bűnözés :x
Előző 1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 42 Következő
630 hozzászólás Oldal: 9 / 42

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 97 vendég