Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
630 hozzászólás Oldal: 10 / 42
Előző 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 42 Következő
Zugás írta: Ma reggel elviselhetetlen szintet üt meg ! http://index.hu/tudomany/infrahang/?print=


Nálam is ugyanígy hallani (Érd), ezekben az időpontokban, amiket írsz. Brutálisan idegesítő.
Érdekes, hogy általában este 10 körül kezdődik (ma pl. fél10kor) és egészen reggelig hallani,
a hétvégén délelőtt 9-10-ig volt, aztán egyszer csak elhallgat, majd este újrakezdődik.
Egyébként a kritikus hangerő éjjel 2-4 között szokott lenni, most a napokban volt olyan,
asszem 11.04-re virradóra, amikor számomra már olyan hangerőt ütött meg a búgás,
mintha valami katonai célú hangágyúval próbálnának elpusztítani.
Viccesen hangzik, de átélni borzalmas.
Nálam a füldugó sem működik, ugyanúgy hallom tőle a búgást. Több félét is próbáltam.
nekem se használt a füldugó de amit hozatok hátha jobb lesz nagyon dicsérik
Sziasztok!
Én még mindig szenvedek tőle :(
Mondjuk most az utolsó 3 éjszaka nem hallottam, vagy csak egész picit (ami nem volt zavaró). Az előzőekben viszont borzasztó volt. Jobban búgott, mint a hűtőszekrény a konyhában. (Boltív van a konyha és a szoba között.)
Nálunk általában este 11-kor indul be és hajnali 5-6-ig hallom.
A füldugó nálam sem vált be, az egyéb zajokat kiszűri, ezt az egyet nem. :(
A mai napig nem értem, hogy amikor nincs, akkor miért nincs?!
Megfigyeltem magamon, hogy ha hallható, akkor éjszaka alvás közben önkéntelenül a hátamra fordulok, pedig úgy nagyon nem szeretek aludni. Viszont akkor nem hallom annyira, mert az ágy is közvetíti a hangot/rezgést.
Most viszont 3 napja simán alszom oldalt fekve, mert nem hallottam ezt a ********* zajt.
Sziasztok.
Az Árpád híd pesti hídfőjénél dolgozok. Ott mostanság villamospálya felújítás folyik. Az egyik munkafázis az volt, hogy hosszú fém lapokat nyomtak be a földbe, hogy majd megtámassza a földet, amikor kiássák azt a mély gödröt, amit körbevettek a lapokkal. Ezt úgy csinálják, hogy egy daru felemeli a lemezt, függőlegesen az élével a földre állítja, majd egy vibráló sújjal elkezdi benyomni. Na ennek jó közelítéssel pont olyan hangja volt az irodában, csak persze még erősebben.
Persze nincs semmi meglepő ebben, hiszen valamilyen földben terjedő rezgés lehet a zaj forrása a mi esetünkben is.
Volt nemrég egy földrengés Magyarországon, nem túl távol tőlünk (Gödöllő). Úgy rémlik, akkor éjszaka elég erősen hallottam a hangot. Lehet, hogy mi, pechesek, halljuk a földlemezek mozgását? Mint a patkányok, meg egyes állatok, amelyek megérzik a földrengés közeledtét?
]ellenleg is érzékelhető ! kb 2 óta erősen előtte gyengén !
Pesten lévő épitkezéseket elég fura lenne hallani a hajdúságba szerintem ! Ez fentről jövő valami én arra gondoltam hogy a hegyekből szórakozik a nem magyar hadsereg ! Itt már mindenki jöhet mehet légteret sérthet átlőhet a határon bármi ! Szép új világ ! Csak nem hagy aludni :x
Zugás írta: Pesten lévő épitkezéseket elég fura lenne hallani a hajdúságba szerintem ! Ez fentről jövő valami én arra gondoltam hogy a hegyekből szórakozik a nem magyar hadsereg ! Itt már mindenki jöhet mehet légteret sérthet átlőhet a határon bármi ! Szép új világ ! Csak nem hagy aludni :x


Én sem állítottam, hogy az építkezés zaját hallja mindenki, aki panaszkodik. Nyilvánvalóan abszurd gondolat lenne. Amit mondani szerettem volna, hogy a hatás, amit a gép a föld rezgetésével keltett, nagyon hasonló volt, mint amit itthon hallok éjszakánként.
Én nem fentről hallom, inkább északnyugati irányból, és a ház falai, de még az ágy is vezetik ezt a hangot. Én legalábbis még a párnámon is hallom, amikor nagyon erős, de szerencsére ez ritkán fordul elő. Akkor viszont még a dobhártyámat is feszíti.

De az sem kizárt, hogy teljesen mást halllunk.
Most is halható ! Észak nyugati irány megegyezik itt is és ha tényleg arról jön bármi legyen is az te szerintem közelebb vagy hozzá mint én ! Arra lennék kiváncsi hogy aki Pécsen lakik ott merről érzékeli vajon a legjobban ! Ahol élek ott van egy strandfürdő azt hittem a termálvízet hallom mikor feljön de nem az , a gépház pedig csendbe van éjszaka ! Tudom hogy miről beszélsz Pesten mindig mindenféle épitőipari tevékenység folyik elég nagy a zaj ott amúgy ! Hasonlott én is hallottam ott mikor egy épületet ráztak széjjel gépekkel Fót környékén régen ! Beton cölöpöket piszkálgatták ami a földbe ment ! A talaj rezgett alattunk én csak arra tudtam gondolni el innen de gyorsan ! Olyan érzés volt mintha a szived vert volna akkorát . Szerintem amit hallunk nem a fővárosból jön ! Én a hegyekben kutakodnék ha lenne időm meg pénzem ! További pihenést remélem sikerül aludni egy kicsit mindenkinek akit zavar ! Én se fentről hallom a fent szót arra értetem ami nem vidék hanem a főváros .
Egy biztos, mindannyian ugyanazt halljuk.
Most épp ahogy ülök a gép előtt, 21:50-kor még néma csend, 21:55-kor már
b*sztatja a dobhártyámat a búgás. pffff...
Én arra saccolok, hogy vagy valami föld alatti 'bunker'-ben tesznek-vesznek valamit,
ami rezgésbe hoz egy országnyi 'talajt', vagy a levegőben repked valami jó magasan.
Az égből jövő hang magyarázat lenne arra, hogy miért van az, hogy néha hangosan,
máskor meg halkan hallatszik. Mintha a hang forrása folyamatos mozgásban lenne.
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy sosem fog ez kiderülni...
Na ma este ez pont a hangosabb fajta itt Gödöllőn. Nálatok is ez a helyzet?
Érezhető volt nálunk is ! Akármi lehet ez elég mesze el hallatszik ide is ! Szerintem ti jóval közelebb vagytok a forráshoz ! Ada irta hogy Pécsen is érzékelhető kiváncsi lennék főleg milyen széljárás esetén . Több helyről figyelve a széljárást is figyelembe véve szerintem meg lehetne saccolni honnan jöhet a rezgés mert hogy nem találnánk meg pontosan az is biztos ! Valamit tenni kellene ! Én nem hiszem hogy mozgó valami lenne de ez sem zárhatjuk ki ! Hegyek gyanúsak nekem lehet ez akár katonai dolog is ! Alvás megvonásom van már tőle annyira idegesitő valami ! :oops:
Az éjszaka se volt nyugodt !
mordsithboy írta: Egy biztos, mindannyian ugyanazt halljuk.
Most épp ahogy ülök a gép előtt, 21:50-kor még néma csend, 21:55-kor már
b*sztatja a dobhártyámat a búgás. pffff...


Ilyen néma csöndet én nem igazán tapasztalok. Ha jobban odafigyelek, és nincs más zaj ami elfedné, egész nap hallható.
Nappal gyengébb de volt olyan hogy erősebb volt akkor is . Jegyzetelni kellene mindenkinek a hang erősségét a széljárást figyelembe véve és összevetve a helyet ahol vagyunk hogy honnan érzékeljük jobban meg az időt . Valamit kellene tenni mert ez már személyek elleni zaklatás ! Ha többen szólnánk valahova csak foglalkoznának valakik vele . pl Környezetvédelmi Minisztérium vagy nem tudom teljesen tanácstalan vagyok ez az állapot nagyon lerontotta az életminőségemet ! Egyszerűen lehetetlen aludni tőle már nappal is megfigyelhető . Valakinek nincs ötlete ? Nem sokáig birom igy. :(
Előző 1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 42 Következő
630 hozzászólás Oldal: 10 / 42

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 114 vendég