Ezermester Fórum

Kérdések és válaszok minden más témában, vagy amit nem tudsz besorolni
630 hozzászólás Oldal: 34 / 42
Előző 1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 42 Következő
Igen, gyakorlatilag annyi féle sugárzás vesz körül hogy az lenne a csoda ha nem lenne semmiféle hatása, mellékhatása.
Rádió és tv adók, mobiltelefon tornyok, egyre szaporodó, már szinte mindenütt jelen lévő wifi, rádiójeles villanyóra leolvasó, stb.stb.stb.
Én is így vagyok hogy ameddig nem tudjuk mi okozza, nem zárhatjuk ki ezeket.

Továbbá azzal kapcsolatban, hogy két csoportba sorolhatjuk magunkat, ez talán összetettebb.
1. akik nem mindenütt hallják, csak meghatározott településeken / meghatározott épületekben
2. akik mindenütt hallják.

Ezt még tán lehetne bontani
-épületekben és szabadban is
-mindenütt, de csak épületekben.

Pl. ez utóbbihoz tartozom. Emiatt ki is zárható az egészségügyi ok, viszont épp emiatt rejtélyes, megfejthetetlen. Hogy ugyanazt, ugyanúgy hallom a borsodi faluban, mint itthon... :roll:
(Ja, hozzáteszem, abban a borsodi faluban gyakorlatilag nincsen mobil lefedettség, 0 a jel, így talán azt kizárhatom)
.. ma éjjel is volt alkalmam tapasztalgatni :evil:
4 után arra ébredtem hogy baromira zúg.
Persze a fejem is borzalmasan fáj... Nem tudom hogy emiatt vagy sem, de az tény hogy amikor ilyen hangos, sokkal gyakrabban fáj.
:( Én is többször megfigyeltem, hogy mintha este 10-től erősebb lenne a zaj. Karácsonykor és szilveszterkor halkabbnak tűnt. Azóta viszont nagyon hangos...szerencsére elalszom valahogy, de van hogy felébredek rá 5 kor, és a zene sem nyomja el, mert ha hangosabban hallgatom, akkor meg attól nem tudok aludni. Racionális felnőtt emberként nagyon fura elfogadni, hogy nem tudni az eredetét.. :roll:
Ja, és voltam nemrég Pécsett (ahol a radar van), apukám hallja ott is a városban a lakásban, de én a Mecseken a hegyoldalban egy szállodában nem hallottam- üdítő élmény volt :P
Sziasztok,

találtam egy érdekes anyagot, amiben a zaj lehetséges forrásaként a gázvezetékeket jelölik meg:

http://mic.com/articles/91091/a-mysteri ... .DOTU6WShc

Összevetve a fórumon írtakkal és a saját tapasztalataimmal, elég sok helyen igazolná az észlelések helyét és intenzitását. Télen/este/hajnalban intenzívebb zajérzet, nyáron elviselhetőbb zaj, a szinte folyamatos üzemből eredő pulzáló zaj folyamatos jelenléte.

Az én esetemben hallom Pilisborosjenőn, de nem hallom Budapest VI-ban, Sopronban, Kaposváron, borsodi határszélen az alábbi térkép meglepően igazolni látszik ezt a gázvezetékekből származó zajforrást: http://www.terport.hu/webfm_send/4121 (gázvezeték térkép)

Mi a véleményetek erről, a ti esetetekben a térkép mennyire igazolja ezt a lehetséges zajforrást?
Visszalapoztam az eddigi 34 oldalt, durva a hozzászólások időbeni megoszlása.

Ősszel, ha beindul a fűtési szezon és elkezdi Magyarország fogyasztani a földgázt, megjelenünk itt a fórumon, a fűtési szezon végéig maradunk, majd egy-két bejegyzés nyáron, ami csak halk búgásról, vagy fülproblémáról szól.

Tényleg a gázvezetékek lesz a megoldás?
Én az eldugott borsodi településen is hallottam tavaly nyáron. A településen nincs gáz, sem mobiltel. lefedettség.
Víz, villany van, de én ezeket is kizárnám, mert hallottam már olyan épületekben is a zajt, ahol még ezek sem voltak bevezetve. :roll:
Az viszont tény, hogy jellemzően télen sokkal intenzívebb a zaj, és valóban nagyjából a fűtési szezon kezdetétől a végéig észlelhető erősebben. Nyáron is van, de sokkal gyengébb, sokszor csak akkor veszi észre az ember ha kifejezetten figyel rá.
Én is sokat gondolkodtam, hogy talán a fűtés okozhatja. De hogyan? Milyen fűtés? Régebben miért nem okozott ilyet? Új fűtési technológiák? De melyik? De akkor is, a borsodi faluban, ahol csak parasztházak vannak, ott mi a helyzet? Agyrém ez az egész.

Apropó, az erről szóló videókat nézegetve, van egy másikféle zaj, ami szintén világszerte előfordul. Ti esetleg hallottatok már ilyet?
http://ujvilagtudat.blogspot.hu/2016/01 ... at-es.html
Nem közvetlenül a fűtés okozhatja a zajt, hanem az országot áthálózó akár 1-1,5m átmérőjű gázvezetékek. Az ezekben áramoltatott gáz, ill. az áramoltatáshoz létrehozott nyomás lehet a zaj forrása. Mivel alacsony frekvenciás hang keletkezik, ezért akár több 10 kilométerre is hallhatjuk, ha nincs ami felfogja a zajt.
Így már értem. Elgondolkodtató. De vajon ezt hogyan lehetne megmérni?
Pl. Gödöllő határában tavaly fektettek le nagy átmérőjű gázvezetéket (Magyar-Szlovák gázvezeték), ami aztán az M0 mentén folytatódik.
Ugyan már pár éve megvan ez a zaj, ill. idén nem lett erősebb, de egy utat simán megér, kimennék megnézni. Na de vajon mivel lehetne mérni ?(vagy mint Winetou, tegyem a földre a fülemet? :P )
Gödöllőnél Fót felé is megy vezeték, ami régebben kell hogy üzemeljen, mint a tavalyi átadású. Az észlelés mikéntje jó kérdés. Lehet felszíni, de talán földalatti is a vezeték. Talán autóval a vezeték közelébe menni és fülelni. Nem ismerem műszakilag hogyan működik egy ilyen vezeték, de valahol elő kell állítani azt a nyomást, ami a gázt mozgásra bírja. Ha ágazik a vezeték, akkor gondolom változik a nyomás, ott valami ipari eszközzel ezt a nyomást szabályozzák. Kb. úgy képzelem el, mint egy pumpát, és lehet, ezt a
pumpálási zajt halljuk, amit még maga a cső is vezethet. Csak egy tipp, de talán érdemes útána menni, ki hogy tud, hátha kiderül valami.
Hát ilyen zajforrásnak örültek volna az elm utca lakói is ! :D :D :D Freddy Krueger is tökön szúrta volna magát az biztos !
Tisztelt Next ! A gázvezeték gondolat nem hülyeség ! Nekem is megfordult a fejemben ! Annak közelében kellene méréseket végezni talajrezgés szinten ! Talajrezgés az tuti ! Ami meg az agyunkat illeti biztos felfog olyan rezgéseket amit a fül nem érzékel ! Fogászaton mikor fúrják a fogad és rezeg a koponyád olyan lehet ez is ! A test felveszi a rezgést ! Kell ehhez egy nagyfokú idegi érzékenység is az biztos ! Bár én szerintem nem velünk van a baj az emberek többsége eleve érzéketlen nem csak lelki értelemben ! Társadalom beteg ! Minket meg meg akar(nak) valaki(k) zavaritani ! Lehet valami pszichológiai fegyver is ! Én kiváncsiságból megkérdezném az elmeosztály zárt részlegeit is ki hall ilyet vagy ki fekszik bent ezzel mert lehet nem hülye az illető !
Az 5-tel feljebb linkelt ujvilagtudatos linken található világvége trombita hangokat a csővezetékek és a hozzájuk kapcsolódó kompresszor állomások okozzák:

http://youtu.be/nJXj9Y-XinQ
http://youtu.be/j6x5YGFjkDs 0:47-től
Korábban agyaltam azon is, hogy talán a vízmű kutak is okozhatják. Pl. Gödöllő és környéke tele van víznyerő hellyel, rengeteg kút van a környéken. Végül ezt azért vetettem el, mert 1., évtizedek óta működnek, de a zaj korábban nem volt meg, 2., az ország más pontjain, ahol közel s távol nincs ilyen kút, épp olyan a zaj mint itt.

A "trombita hang" megfejtés tetszik. Egy megmagyarázhatatlan dologgal kevesebb :)
Ez a gázvezeték elmélet hihetőnek tűnik. Főleg a videókat megnézve. A gázkompresszoroknál a folyamatos alapzaj is hallatszik. Elképzelhetőnek tartanám, hogy rezgésbe jönnek a csövek. Az viszont ellene szól, hogy én a 70'évek óta gázfűtéses lakásokban laktam, de csak 2014-ben tűnt fel a hang.
Nem a témához szolgálati közlemény :) Csak most vettem észre, hogy lehet személyes üzeneteket is küldeni. Elnézést kérek azoktól akiknek nem válaszoltam, de nem figyelem ezt a lehetőséget.
Szombat este van és CSEND!

Nálatok is?
Előző 1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 42 Következő
630 hozzászólás Oldal: 34 / 42

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég