Ezermester Fórum

Elektronika, számítástechnika, digitális eszközök, tévé, videó, internet
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv!
Kis barkácsolásba fogtam idehaza, központi fűtéshez barkácsoltam elektromosan elzárható csapot 3/4 colost.(Kell a bánatnak a 30 000 ft értékű mágnes szelep,ez eddig kijött 2000 ft -bol és teljes keresztmetszetben gravitációval is megy a víz :D ) A csapot egy 12 voltos ablaktörlő motor tekeri mikró kapcsolókkal szabályozva a nyitás zárást,viszont forgás irányt kéne változtatni mert a szerkezetet villanybojler termosztát kapcsolja ami működhet 12 voltról.
Tehát kellene 2 db 12-15 voltos dc mágnes kapcsoló vagy relé amivel tudok forgás irányt váltani,
2db 12-15 voltos mágnes kapcsoló vagy relé amivel a 220 voltos keringető szivattyút tudom kapcsolni,
egy 220 ac voltról 12-15 dc voltos trafó ami tud legalább 7 ampert( 2 motort kapcsolna 1 időben)
Nem mellékesen valami olcsó megoldás kellene :D , vagy legalább hol érdemes utána járni ezeknek az alkatrészeknek!
Köszönettel: Tamás
Üdv
Rádióamatőr börzéken lehet ilyesmikhez hozzájutni ha az üzletek kínálata nem megfizethető.
például itt is láttam már :
http://hg5crv.uw.hu/indexpuskas.html

dc 12 volt tápegységnek meg nem elvetendő megoldás egy kidobott számítógép kapcsi tápja.
Köszi lalibátyó!
Csak annyi a gubanc hogy időközben gyűlnek már az anyagok,15 voltos lett a táp de az érzékkelők csak bekapcsoláskor adnak áramot vagy jelet,kikapcsoláskor nem.Erre kellene egy 12-es mágnes kapcsoló ami kikapcsoláskor is ad jelet vagy áramot.Már addig eljutottunk hogy (gépkocsi mágneskapcsoló) is megfelel csak 2x2db kel egy motor váltásához 300ft db.Börze kilőve borsod megyébe még a vihar is csak átvonul! :)
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég