Ezermester Fórum

Elektronika, számítástechnika, digitális eszközök, tévé, videó, internet
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Szervusztok!
Talán banális kérdés, de a problémám a következő: kiégett egy (a három közül) energiatakarékos égőm.
1 darab LED-es égőt vegyek a helyére vagy vegyej rögtön 3-at, aztán szép lassan cserélem ahogy égnek kifelé.
Ha 1-et veszek, aztán később még 1-et, majd a harmadikat, tuti biztos kicsit más lesz a színhőmérsékletük. Még pont ugyanolyan típusból (különböző időpontban vásárolva) is tapasztaltam olyat, hogy kicsit más a színük.
Javult-e ez a helyzet mára? Mennyire lehet megbízni a megadott színhőmérsékletben (pl. 3000K)? Mennyire azonos ez különböző gyártók égői esetében?

Köszi,
M
Szia
Én épp most hajtom végre a teljes átállást, több típust is rendeltem és meg is kaptam már jórészét. Minden beszerzésem az ebay.com ról történik itthon ugyanazt kapod sokkal drágábban és még el is mehetsz érte vagy fizetheted a a szállítási költséget. Nekem csak a melegfényűek (3000 kelvin) jönnek be. A hidegfényű nem lakásba való rideg hangulatot kelt szerintem. Igazából valóban van különbség a meleg és meleg közt is. Én biztos hogy csak 1 db-ot vennék mert lehet 1 év múlva már fele annyiba fog kerülni a sokkal jobb is.
Azok a típusok ahol 50-150 db picike átlátszó tokozású led van az égőben felejtősek mert olyan a bekötésük mint a karácsonyfa égőknek és ráadásul azok a ledek még az őskori technikával készülhettek.
gő.JPG
gő.JPG (58.6 KiB) Megtekintve 6688 alkalommal.


A korszerű csipekkel szerelt égőket kell választani. Például én ezekkel elégedett vagyok, igaz nincs hosszú ideje tapasztalatom velük.
http://www.ebay.com/itm/3W-5W-7W-9W-SMD-5730-SMD-LED-Light-Bulb-Lamp-E26-E27-Medium-Base-110V-220V-240V-/151501869608?pt=AU_Lighting_Fans&var=&hash=item2346371228

A 7 wattosnak kikiáltott égőjük pl 5 wattot fogyasztott a műszer szerint és a fénye szerintem a 40 es izzónak felel meg. Az általában hangoztatott "ugyanannyi fény tized annyi áramból" nem igaz egyik típusnál sem.
spot égőnek meg ez jön be :
http://www.ebay.com/itm/E27-3W-5W-7W-COB-LED-Spot-Light-Warm-Cool-White-Lamp-Bulb-220V-Ultra-Bright-/311068866026?pt=AU_Lighting_Fans&var=&hash=item486d2635ea

Viszont ezekre lennék majd kíváncsi ha az áruk is kellemesebb lesz:
http://www.ebay.com/itm/E27-4W-6W-8W-Wh ... 566e71a306

Ha van türelmed böngészgetni az árverési darabokat akkor 4-800 forintért is kapsz szállítással együtt 3-7 wattos izzókat. Én mindet ( kb 10 db) árverésen vettem :) Arra figyelj hogy nem mindegyik köthető fényerő szabályozós kapcsolóra.
Halihó!
Köszi az infókat.
Én is vettem korábban ebay-ről. Többnyire elégedett voltam, de voltam pár sikertelen húzásom is. Mondjuk ez már évekkel ezelőtt volt, akkor még kiforratlanabb volt a technológia. Egyszer kimondottan zöldes színű égőket kaptam. Egyszer pedig "vibráltak" (felvillantak a sötétben), ez talán amiatt volt, hogy ilyen világítós (irányjelzős) kapcsolóra voltak kötve. BTW, ha ennek valaki tudja a magyarázatát, akkor ossza meg!
De amúgy én is szinte már mindenhol lecseréltem az égőket évek óta, a villanyszámlán látszik is. Pár kompakt fénycsöves égőm van, még ezek eddig bírták (~5 év), de most az egyik kiégett. Elég spéci foglalatuk van (GX 53), Mo-on kevés helyen árulnak ilyet, szóval lehet ebay lesz.

M
Üdv
Az élvilágítós(világítós) kapcsoló az akkor is enged át áramot ( a saját világításán keresztül) ha le van kapcsolva. Csak mivel nagyon magas a belső ellenállása ( picike a fogyasztása) a kapcsoló saját világításának ezért nagyon kevéske áramot enged át. Nagy valószínűséggel ez a picike áram tölt egy kondit a led égő " tápjában" ami ha eléri a ledek nyitó feszültségét akkor azokon kisül így picit felparázslik a ledégő a kondi kisül majd az egész folyamat indul újra.
Sajnos elég sok led égőnek ( az olcsóság érdekében) úgy van megoldva a tápja hogy egy előtét kondin keresztül egyenirányítják a hálózati feszültséget amit kisimítanak egy másik kondival és ezt kapja a led. Többnyire azok ilyenek aminek a képét beraktam ill amikben sok sok led van sorba kötve a megfelelő teljesítmény érdekében. Itt semmi védő elektronika így aztán ami a hálózaton bejön ( áramlökés zavar stb) az megy is a ledekre és előbb utóbb lesz a sorban egy amelyik be is dobja a törölközőt. Mert ugye a lánc is olyan erős mint a leggyengébb láncszeme és ez igaz a sok sok sorba kötött ledre is :)
Üdv Lalibátyó!

Majd mesélj, hogyan váltak be a Ledes lámpák. Már terveztem én is, de ami megfelelő fényerővel világítana, annak az ára nem versenyképes és fogyasztásban sem sokkal jobb mint a kompakt fénycső. Egyelőre maradok a kompakt fénycsöveknél és kibírom, amíg bemelegszik és teljes fénnyel ég. Egy komplett Ledes lámpatest huszonvalahányezer forint, ennyit még nem ér a technika. :( A helyettesítő Ledes égőknek még kicsi a szórásszöge, nem helyettesíti a kompakt fénycsöveket.
Azért van már két db. Ledes égőm háttérvilágításnak, árban az sem érte meg, de próbának jó. 8)
Szia Lacikám !

Egyenlőre világít mind de ez túl korai még. A kompakt fénycső is valóban nagyon jó, 3 helyen is megtartottam, ott ahol ha felkapcsoljuk a villanyt akkor sokáig égve is marad.Sajnos nem szeretik a gyakori kapcsolgatást és idegesítő amíg eléri a teljes fényerőt. Led igazából egyenlőre ezekkel az árakkal oda jó ahol sokat kapcsolgatod és nem kell túl nagy fényerő. Egyből teljes fénnyel világít és bírja a gyakori ki-be kapcsolgatást, no és ha égve marad akkor nem a 25-40 wattos izzó marad égve hanem a 3-5 wattos led. Ezekben is van olyan ami 180 fokban világít de akár 360 fokban világítót is találsz. Led szalagokkal is lehet klassz világítást barkácsolni, én pl a mosogató feletti szekrény aljára ragasztottam egy 60 centis csíkot ami bőven ad annyi fényt amivel a konyhában matathatsz és talán 2-3 wattot fogyaszt.
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég