Ezermester Fórum

Elektronika, számítástechnika, digitális eszközök, tévé, videó, internet
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Elektromos tűzhely vásárlása előtt szeretnék tájékozódni arról,hogy a 25A+föld elegendő e egy kerámialapos tűzhely
bekötéséhez . Van e olyan elektromos tűzhely, amelyikhez nem kell a háromszor 16A?

sziler
Üdv!

A kerámia főzőlapok kb. 6kW teljesítményűek, ami 26A, 230V esetén. Azért a 25A is elég lehet, ha nem használod egyszerre az összes főzőfelületet teljes fokozaton. (és más komolyabb fogyasztó nincs erre a körre kötve!) Az elektromos sütő kisebb teljesítményű -kb.2-2,5kW- ehhez 10A elegendő. Tudomásom szerint mind két készüléknél van lehetőség az egyfázisú bekötésre, de ez korlátozza a maximális teljesítményt.
Ha pontosabb infóra van szükséged, érdemes felhívni a szakszervízt, ők biztosan segítenek.
T.
Sziaztok.

Egy kicsi segítséget szeretnék kérni. Van egy MIELE nevű villanytűzhelyem . A sütő alsó fűtőszála még őskori porcelángyöngy berakásos Az ellenálláshúzal technikai okoból megrövidült ,így valamelyest gyengébb a teljesítménye. A lényeg, hogy az egész fűtőszál egy alamónium vályuban van elhelyezve. Ilyet viszont nem találok a földön. Sem porcelángyöngyöt, sem vékony kanthálszálat .kb-0.25 mm. Ki tud nekem segíteni!!! Köszi.
Üdv
Ha ellenállás huzal kell akkor itt találsz :
http://www.hobbielektronika.hu/apro/hirdetes_27626.html
Szia. Köszönöm megtaláltam. Ha esetleg azt is tudnád, hogy porcelán gyöngyöt hol kapok -hab a tortán. Üdv.
Üdv

Szerintem valami használtcikkesnél vagy vaterán nézz szét. Akár úgy hogy régi (rossz) villamos készüléket veszel amiből kitermeled. Ha lenne konkrét infóm napokon belül belinkelem azt is.
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég