Ezermester Fórum

Elektronika, számítástechnika, digitális eszközök, tévé, videó, internet
25 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Szia.
Köszönöm a választ!
Egy kicsit egyszerűbb készülékben van a hiba: http://www.imagebam.com/image/40aafe311957261# A bemenetére két különböző kábellel is rákötöttem a telefonomat, ugyanazt a jelenséget produkálta, ezért biztos vagyok benne, hogy a lelkében adta meg magát valami. Hibakeresésből mindigis egyes voltam, annyit látok, hogy nem puklisak a kondik. A forrasztás nem áll messze tőlem, a nehézséget az okozza, hogy rábökjek valamelyik IC-re, hogy na, te vagy a ludas.
Üdv!
Az elektrolit kondik nem csak puklisodás formájában tudják megadni magukat, ha kiszáradnak akkor elvesztik kapacitásuk valamely hányadát, ami már okozhat problémát.
De ide már némi gyakorlat és műszerezettség kellene, kimérni melyik alkatrész adta meg magát, ahogy Lalibátyó is említette.
Digitális multiméterrel rendelkezem, ahogyan a szakértelem hiányával is :) Ha tudnám, mi a hibás, elmennék, megvenném és kicserélném, csak a hibakereséssel van bajom.
Üdv
Ha csinálsz jobb képet a panel (ek) mindkét oldaláról akkor pár ötletem lenne azért. J
a a linkeden nem a készüléked hanem lengén öltözött hölgy látható élőben :lol:
Lalibátyó, pajzán egy böngésződ van! Hiába kerestem a lengén öltözött hölgyet, csak ezt találtam:

P1090390.JPG
P1090390.JPG (411.7 KiB) Megtekintve 3827 alkalommal.


:wink: :lol: :lol:
Szia Plászló
Ez jó hír hogy csak nálam van az amiről írok, de megeshet hogy csak nálad nincs :)
Nem kívánok reklámot csinálni annak az oldalnak, de nekem ez jelenik meg :

2.JPG
2.JPG (39.74 KiB) Megtekintve 3804 alkalommal.


ott van a kép de takarja "valami"
Persze visít a vírusírtóm azért :

3.JPG
3.JPG (25.13 KiB) Megtekintve 3854 alkalommal.
Ha bárkinek sikerült jó kedved csinálnom, örülök neki :D
Egy képfeltöltőre töltöttem fel a képet, arra nem számítottam, hogy lesz reklám is :)
Jelentem, a mai napon megvásárolták tőlem a hangfalam... bár nagyon szerettem volna bügykölgetni, de a hibajelenség nem érdekelte a vásárlót.
Köszönöm, hogy válaszoltatok a problémámra :)
Így már értem. 8)
Tudok ajánlani egy ügyes programot, szinte minden böngészőhöz létezik: Adblock Plus. Automatikusan kiszűri a felesleges reklámokat, már csak akkor tűnik fel hogy milyen jól dolgozik, amikor nem a saját gépemen böngészek, és minden oldal tele van aggatva reklámokkal. Ezért nem láttam én lenge öltözetű hölgyet! :wink: :lol: Viszont ugyanez a vírusirtó nálam meg sem szólal, mert nincs dolga. :D

https://www.google.hu/search?q=adblock+plus&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=T98cU_H9J-ja8geY-oHwDw

Viszont így azt sem tudjuk meg, mi baja volt az erősítőnek. :(
Üdv
Köszi kipróbálom ! Két dolog lehetett: 1 táp, 2 végfok ic. ebben a sorrendben. A többi alkatrész általában szokta bírni.
lalibatyo: Továbbadom, amit írtál, köszönöm!

Az Adblock Plus pedig kegyetlen jól működik, már ezért megérte idenéznem :)
25 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég