Ezermester Fórum

Elektronika, számítástechnika, digitális eszközök, tévé, videó, internet
18 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Akkor sajna komolyabb lesz a baj azt hiszem. Ha van a menüben "reset" vagy "gyári beállítások vissza állítása" akkor az még1 próbát megér.
Jónapot!

Az imént vettünk használtan egy Grundig 32 vle 565 bg típusú tv-t. Távirányító amit adtak hozzá nem gyári, de tanithaó de nem tudom beállítani a tv nem reagál rá, és máshogy nem tudom a hdmi-re kapcsolni a tv-t. Az lenne a kérdésem ilyenkor mi a teendő, mer konkrétan itt a tv bekapcsolni még be tudom a tv gombjával de enny.. Semmi mást nem tudok vele kezdeni. A távirányító TCM 231456
Üdv!

Először is át kellene nézni a távirányatóhoz tartozó kódlistát, szerepel-e rajta a kérdéses típus. Ahogy és amit én láttam nem.
https://www.emerx.cz/media/pricelist/93 ... 231456.pdf
Másrészről az ilyen tanítható irányítók úgy működnek, hogy általában be kell kapcsolni rajtuk a tanítást, ez egy nyílás vagy bill kombinációval előhívható funkció, majd a TV vagy más eszköz felé irányítva, nyomva kell tartani a kikapcsoló gombot. Ekkor az eszköz a benne tárolt irányító valamennyi variációt végig futtatja, mivel a "ki" gombot nyomjuk, ezért ezek a parancsok jutnak ki a készülékből, ez a tanítás. Abban a pillanatban, ahogy kikapcsol a TV készülék, el kell engedni a gombot, ekkor a távirányító is megáll, és megjegyzi ezt a programkombinációt, és ennek megfelelően fog működni.
Viszont ezek legtöbbször csak alapfunkciókat tudnak,és szerintem, a HDMI bemenetre váltás, sajnos, nincs ezek között.
Sok sikert!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
18 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég