Ezermester Fórum

Elektronika, számítástechnika, digitális eszközök, tévé, videó, internet
30 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Üdv
Mérd meg a régi töltő kimeneti feszültségét (terhelten és terheletlenül is) mert szerintem az több lesz mint 5 volt. A másik hogy ezekben az eszközökben lítium aksik vannak ami akár fel is robbanhat ki is gyulladhat ha túltöltik, ezért lehetőleg a gyártó által javasolt töltőt kellene használni hozzájuk, mert lehet épp a töltőbe van beépítve a figyelő elektronika ami szabályozza a töltést.
Üdv!

Hát kérem ott a pont!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Üdv!
Tablethez kell a 2A-es táp, különben örökkévalóság, míg feltölti. Sok függ a táptól. A gyári táp a tablethez méretezett, az utángyártott vagy teljesíti a ráírt adatokat, vagy nem. Sok függ a kábeltól is. A tabletemhez sokkal vastagabb kábel tartozik, mint egy telefonhoz. Nagy az akku, kell a töltéshez áram, E ahogy Lalibátyó írta az akkuk töltésvezérlését a tablet elektronikája végzi. A tápnak csak a megfelelő feszültséget és áramot kell biztosítania.

Felteszem a tabletednek is Micro USB kábele van, próbáld meg egy ilyen kábellel (képen) tölteni. Nekem bevált, nem lassabb vele a töltés, mint a vastag, gyári, de rövidebb kábellel. Kicsit merevebb mint az átlag kábel, de hossza miatt jól használható. Még vonaton is tudom tölteni vele a tabletet, miközben használom. :)

1_5m_High_speed_Micro_USB_cable.jpg
1_5m_High_speed_Micro_USB_cable.jpg (69.96 KiB) Megtekintve 14654 alkalommal.
lalibatyo írta: Üdv
Mérd meg a régi töltő kimeneti feszültségét (terhelten és terheletlenül is) mert szerintem az több lesz mint 5 volt.

5.3V körül van mindegyik töltőnél.
Plaszlo írta: Üdv!
Tablethez kell a 2A-es táp, különben örökkévalóság, míg feltölti. Sok függ a táptól. A gyári táp a tablethez méretezett, az utángyártott vagy teljesíti a ráírt adatokat, vagy nem. Sok függ a kábeltól is. A tabletemhez sokkal vastagabb kábel tartozik, mint egy telefonhoz. Nagy az akku, kell a töltéshez áram, E ahogy Lalibátyó írta az akkuk töltésvezérlését a tablet elektronikája végzi. A tápnak csak a megfelelő feszültséget és áramot kell biztosítania.

Felteszem a tabletednek is Micro USB kábele van, próbáld meg egy ilyen kábellel (képen) tölteni.

Igen, a tabletben van a szabályzó elektronika, a töltőnek nevezett dolog csak egy táp. Az eredetiben ugyan azok az alkatrészek vannk, mint az utángyártottban. Semmivel sem jobb. Nem is csoda, hiszen a tabletem egy Alcor Zest Q813 ami a kínai Chuwi V88 tablet átcimkézése.

A töltés nem mikro usb-ről megy, hanem egy 2,5x0,7mm-es tápdugóról.
Az usb töltő is 2A-es elvileg, és a kábel amit vettem hozzá, azt is úgy árulták, hogy 2A-es. Láttam az ebay-en van vastagabb 3A-esnek mondott kábel is. Lehet, hogy olyan kellene nekem, de az már 900 Ft. Annyiért meg tudok venni komplett töltőt beépített kábellel.
Csak azért akartam így külön megoldani a kábelt meg a töltőt, hogy amikor tönkre teszik a lányok a töltő csatlakozóját, akkor csak a pár száz forintos kábelt kelljen cserélni, ne az egész töltő.
Mellesleg jól jött volna a kocsiba is tölteni.
Ma készítek egy szerelt kábelt vastagabb vezetékből, és kipróbálom.
El kell jutni már oda, hogy kínai és kínai között is van különbség! :wink: Egy 900 Ft-os töltőtől nem várnék túl sokat. :oops:
Sikerült lemérni a töltőt, és sajnos nem ad le 2A-t.
Van egy beépített vezetékes 900 Ft-os kínai töltőm, de azzal semmi gond nincs, az leadja a 2A-t. Úgy látszik ezek az usb-ek nem, hiába van ráírva.
Üdv

Mekkora generátorra és mekkora keresztmetszetű kábelra van szükségem, ha 21 darab 15A/ 400 V paraméterű villanymotort szeretnék egyszerre elindítani a generátorról?
A legutolsó motor távolsága a generátortól 600 méter, az első 30 méterre van.

Gondolom, ha folyamatos teljesítményt kell leadnia, akkor sem elegendő erre a 126 kw- os érték, a megfelelő áramerőséggel és a vezeték keresztmetszetéhez is kevés a 150 mm2?

Egyáltalán kivitelezhető egy főággal?
Később bővítésre kerül még 20 motorral a rendszer, de úgy gondoltam, hogy ez egy másik generátorral lesz megoldva.
Bár azon is gondolkodtam, hogy már elsőre is a 41 motor működtetéséhez megfelelő generátort kéne beszerezni és a bővítésnél mégegyet, hogy legyen tartalék.

De továbbra sem tudom, hogy mekkora kell?

A választ előre is köszönöm.
Mekkora generátorra és mekkora keresztmetszetű kábelra van szükségem, ha 21 darab 15A/ 400 V paraméterű villanymotort szeretnék egyszerre elindítani a generátorról?


Hú de szép kérdés ! Mit barkácsolsz ? Ugyan nem vagyok villanyász de "pár dolgot" már láttam. Lágy indítás nélkül ez elég keservesen fog menni mert indításkora névleges áram sokszorosát veszi fel egy villanymotor, attól pedig a generátor fog "letérdelni".
- Vagy marad az egymás utáni indítás, pár másodpercenként.
lalibatyo írta:
Mekkora generátorra és mekkora keresztmetszetű kábelra van szükségem, ha 21 darab 15A/ 400 V paraméterű villanymotort szeretnék egyszerre elindítani a generátorról?


Hú de szép kérdés ! Mit barkácsolsz ? Ugyan nem vagyok villanyász de "pár dolgot" már láttam. Lágy indítás nélkül ez elég keservesen fog menni mert indításkora névleges áram sokszorosát veszi fel egy villanymotor, attól pedig a generátor fog "letérdelni".
- Vagy marad az egymás utáni indítás, pár másodpercenként.


Bennem is felmerült ez a probléma, de szerintem mindegy, hogy 130kw, vagy 530 kw-os generátort kell vásárolni. A fő kérdés, hogy mekkora kell, ami elindítja őket?
Sajnos ez az én tudásszintemet már meghaladja, tapasztalatom sincs ekkora méretekben és rengeteg buktatója is van a dolognak, mert az sem mindegy hogy üresjáratban, vagy egyből terheléssel indul a villanymotor. Én mérésekkel kezdenék abból pedig már lehet számolgatni mert sok esetben egy adattáblára felírt adat messze áll a valóságtól főleg indításkor.
Üdv!

Az ilyen jellegű teljesítményigény bekapcsolása, működtetése meghaladja ennek a fórumnak a kereteit. Egyrészt, mert ennél már a jelentős meddő teljesítmény ellensúlyozására kondenzátor telepet kell építeni és működtetni, folyamatosan figyelni a cos fi változását, és az is biztos, hogy ha a technológia megengedi, akkor a fogyasztók sorozatos bekapcsolása szükséges, hogy a hálózaton fellépő áramlökések minimálisak legyenek. Vmilyen generátort emleget, amit én nem igazán értek, ez esetleg önálló ld sziget üzemű fogyasztó lenne, önálló táplálással? Ekkor viszont még inkább a fokozatos indítás válik szükségessé, mert a nagy terhelés hatására a generátor kiléphet a szinkron üzemből, változik a tápláló feszültség frekvenciája, a mi úgyszintén nem kívánt áramlökéseket okozhat a táphálózaton. Sem ennek sem az előző verziónak a tervezése még egy tapasztalt szerelő tudását is meghaladja, mert ezt minden esetben a szolgáltatóval egyeztetett módon kell kivitelezni és megvalósítani, ha kivitelezhető körvezeték kiépítésével a tápvezeték keresztmetszete csökkenthető, így a beruházási költségek is.

Sok sikert!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Ez a rendszer hálózat független. Az optimális méret és teljesítmény érdekel, aminél mindegy, hogy egyszerre, vagy egymás után indulnak a motorok, maximum a védelmükről kell gondoskodni.

Minden esetre köszönöm a válaszokat.
Ajánlom hogy próbáld itt : https://www.hobbielektronika.hu/index.php elég sok mérnök és öreg tapasztalt szaki is meg szokott fordulni. Aztán hogy sikerül e az ingerküszöbüket a kérdésednek átlépni azt nem tudom garantálni.
Tiszteletem!

Tudom egyszerűbb lenne bemenni a boltba, venni egy pákát, de szeretnék csinálni egyet magamnak, ha lehetséges megoldani.
Szóval az lenne a legnagyobb kérdésem, hogy mik kellenének hozzá. Áramforrás az van. Édesapámtól kértem egy "kis trafót", amiből ő levonta a következtetést, hogy kell kb nekem egy 400W-at max teljesítményű több külömböző feszültség leadására képes akutöltőt. :shock: :lol: Viszont, hogy hogy kéne felépíteni egy pákát, ahoz már ő nem tudott hozzászólni. Egy egyszrűbb pákát szerettem volna, kb. egy max 100W teljesítményűt 24voltost, de neten sehol nem lehet ilyen leírást találni. Ha, nem lehet megollldani, akkor azt is elfogadom, de hátha tud valaki ebben segíteni. Én csak annyit gondoltam, hogy egy rézhegyűt olyat mint a pillanatforrasztó pisztoly, csak én ezt szerettem volna henger formában megoldani. Nem állandót, hanem egy egyszerűbb mikrokapsolós vagy kétállású kapcsolós megoldással.

Segítséget előre is köszönöm.
30 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég