Ezermester Fórum

Elektronika, számítástechnika, digitális eszközök, tévé, videó, internet
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdvözlet!

Segítségre lenne szükségem, egy hajdú 10 literes bojler nem melegít. A lámpa sem világít. Valaki tudna nekem ebben segíteni, mit kellene megnéznem, és hogyan, azt meg köszönném.

Előre is köszönöm!

Joel
Az, hogy a visszajelző lámpa sem világít, nagyjából azt jelenti, hogy nem kap áramot a fűtőtest. Meg kellene vizslatnod a becsatlakozást, odáig eljut az áram, mert ha nem akkor előrébb kell keresni, csatlakozások, biztosítók. Ha van bemenő áram, akkor nézd meg, nem kapcsolt-e le a túlfűtésvédelem. Ez akkor lép működésbe, ha túlfűt a bojler, mert például meghibásodott a hőfokszabályozó. Amennyiben a túlfűtésvédelem kapcsolt le, akkor érdemes lecserélni a hőfokszabályozót is. Elképzelhető, hogy csak a hőfokszabályozó romlott el és egyszerűen nem kapcsol vissza. Ezt ki tudod mérni, ha rossz, vagy bizonytalanul kapcsol, esetleg a kapcsoló érintkezők égtek el, akkor cserélned kell.
Ezeket egy egyszerű univerzális kéziműszerrel is meg tudod mérni ha van gyakorlatod benne, de vigyázz közben nehogy megvágjon az áram. Ha nem vagy otthon a villanyszerelésben, inkább hívjál szerelőt.
Üdv!

Több, mint valószínű, hogy konyhai alkalmazásról van szó, Ezek nagyrésze egy villásdugóval csatlakoztatható.
Nézd át a vezetékelést, mindig egy pontot megbontva, az egyes pontokon a vezetékvégeken kilakult zöld rézoxidot, vagy vastag patinát távolítsd el. Ahol nem jön le teljesen, ne erőltesd. Több kárt csinálhatsz, mint hasznot. Ellenőrizd a csatlakozó kábelt, akár egy egyszerű zseblámpateleppel és égővel készíthetsz egyszerű szakadásvizsgálót. Persze egy egyszerű kéziműszer sokban megkönnyíti a vizsgálódást.
Ha ki tudod keresni, ellenőrizd a fűtőszálat. Az előző "műszerrel" ha égni nem is, elvileg az izzónak fel kell izzania. A hőfokszabályzó is ellenőrizhető a szakadás vizsgálóval, kapcsol-e. De elképzelhető, hogy vezetés ellenére, terhelés alatt szakad meg, ilyennel már találkoztam. De ezt legjobban valóban szakember képes pontosan behatárolni.
Amit nem győzök hangsúlyozni. Bár ez egy ezermester fórum, DE minden szerelést, vagy készülék megbontást KIZÁRÓLAG ÁRAMTALANÍTOTT ÉS FESZÜLTSÉGMENTESÍTETT KÉSZÜLÉKEN VÉGEZZ. Bár szakmámat tekintve nagy barátságban vagyok az árammal, én sem vállalok fel mindent.
:D :D :D Pl. izzócsere már megy feszültség alatt. :D :D :D

Ha megakadsz, tényleg inkább hívj egy szerelőt. Ha belekontárkodnak, és várják hogy helyrehozzam, én sem a normál tarifát számolom. ha elfogadsz egy jótanácsot innen a túloldalról.

Boldog Új Évet Kívánok!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Köszönöm az eddigi válaszokat!

Valamennyit értek a villamossághoz de én is inkább szakira szoktam bízni (ha találok jó szakit). Azt hiszem meg van a hiba 1 hő kioldó vagy valami ilyesmi van benne és azon már nem jut tovább az áram a fűtőszálhoz. Rá van írva 117 C . Megfogadtam a tanácsot és egy műszerrel elkezdtem ki mérni a dolgokat. Szerintem ez lehet a gond hiszen nem megy át rajta az áram. Bízom benne az lesz a hiba oka. :)

Szép napot!
Boldog Új Évet!
Igen, ezt írtam mint valószínű hibát, a túlfűtésvédelem kikapcsolt. Ez viszont felveti a hőfokszabályozó hibáját is, mivel nem kapcsolta ki időben a fűtést, hagyta túlmelegedni, vagy nem volt benne elég víz.
Joel30 írta: Köszönöm az eddigi válaszokat!

Valamennyit értek a villamossághoz de én is inkább szakira szoktam bízni (ha találok jó szakit). Azt hiszem meg van a hiba 1 hő kioldó vagy valami ilyesmi van benne és azon már nem jut tovább az áram a fűtőszálhoz. Rá van írva 117 C . Megfogadtam a tanácsot és egy műszerrel elkezdtem ki mérni a dolgokat. Szerintem ez lehet a gond hiszen nem megy át rajta az áram. Bízom benne az lesz a hiba oka. :)

Szép napot!
Boldog Új Évet!


Üdv!

Én látatlanban is azt mondom, hogy ez a hiba. Nekem 5 literes (hajdú) konyhai vízmelegítőm van, és évi/kétévi rendszerességgel elszáll az a pici bizgentyű (bocsi, nem vagyok szakember, így a pontos nevét se tudom :P). Még az a szerencse, hogy pár száz (legutóbb 150 Huf-ért vettem darabját az ősszel) forintért javítható otthon, házilag. :)
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég