Ezermester Fórum

Elektronika, számítástechnika, digitális eszközök, tévé, videó, internet
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!

Sajnos fogalmam nincs jó helyen járok, de talán itt a sok ezermester közül útba tud irányítani valaki.
Nem nagyon értek az elektronikához és a mechanikához - csak most ismerkedünk.

A következőt szeretném csinálni:
Egy DIY készletből építeni szeretnék egy robotot, aminek az elejére ütközőt szeretnék tenni, úgy, hogy ez az ütköző benyomodásnál egy kapcsolót hozzon működésbe.

Ami megoldás eszembe jutott, hogy két panelt egy rugó feszítsen szét (mint valami lengés csillapító?), közöttük a nyelves mikró kapcsolóval, amit a panelek közelsége miatt nyomás hatására zárná az áramkörét.
(Csatoltam egy sematikus ábrát)

Persze az ötlet nem saját: http://www.dfrobot.com/wiki/images/d/db/HCR_Assembly_Guides18.png, egy ehhez hasonlót szeretnék.
Sőt egy videót is találtam róla: http://www.youtube.com/watch?v=XaWQZPFfoRE&t=1m24s.

A - anya, lezárásként, C rögzítéséhez
B - rugó
C - egy szög vagy valami ahhoz nagyon hasonlító valami, ezt úgy kellene beletenni a szerkezetbe, hogy D-n szélesebb felénél becsúsztatnám.
D - egy valami féle henger, aminek a belsejében egy vastagabb peremmel végződik, hogy a becsúsztatott C ne tudjon kicsúszni. ennek a vége menetes
E - egy valamiféle sapka, hogy D-t rögziteni tudjam a H panelhez.
F - mikró kapcsoló - végre valami amit tudom belehet szerezni :)
G - ütköző első panele
H - ütköző hátsó panele, itt csatlakozik a robothoz

Hát így leírva nem tudom értelmesre sikerült, remélem az ábráról mindenki letudja olvasni.

Szóval a kérdésem csak az, hogy ezeket az alkatrészeket be lehet valahogy szerezni?
Vagy gyártanom kell ilyeneket? Esetleg tudtuk ez ügyben útmutatást adni?
De bármilyen más megoldás is érdekel.

És egy plusz kérdés, neten látni cégeket akik CNC gépekkel egyedi megrendeléseket is teljesítenek, valakinek esetleg van tapasztalata, főleg az érdekelne, hogy körülbelül hogyan kell számolni, ha ilyen megbízást szeretnék kérni?

Köszönöm a válaszokat!

Csatolmányok

Szia

CNC géppel dolgoztattam sorozat melót ( kúpos menet) , arra is horror árat mondtak. Egyedibe még horrorabb árat mondanak ha szóba állnak veled egyeltalán. 5-10 ezer közti rezsiórákra simán számíthatsz.
Köszönöm az info!
Hát akkor lehet kellene nyitni egy CNC szalon-t, kár hogy nem én nyertem meg az ötöst! :)

Amúgy nem rég hallottam, hogy ilyen csináld magad CNC gépeket már 150000-400000 közötti összegér össze lehet építeni, persze csak kis anyagok megmunkálására - hobbi projektekhez.
Sőt már 3D nyomtatót is.
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég