Ezermester Fórum

Elektronika, számítástechnika, digitális eszközök, tévé, videó, internet
9 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdvözletem, van egy Orion 72 tv-m és kb 10 -12 élet évét tapossa vigyázva volt rá szivünkhöz nött, és most elő jött a képernyőn egy szivárvány két oldalt és nézhetetlen, mi lehet a hibája? probáltam a fökapcsolóval 10-20 percre pihentetni, ki is lett húzva 10- 20 percig de nem tünik el sajnos a szivárvány. mágnes nem volt a közelébe max a gyári hangszórói 12 éven át. milyen összeget képvisel sac /kb egy ilyen fajta javitás, és érdemes-e megcsináltatni? Sajnálnám kidobni. Előre is köszönöm.
Üdv
Elvileg a demagnetizálás nem működik. Többnyire egy PTK cseréje megoldja a problémát ami max pár száz forint lehet manapság, de hogy mennyit kér a mester a 10-15 perces melóért az a becsületére lesz írva.
Ha sokba kerül a javítás, akkor egy "csábító" érv lehet egy új készélük vásárlása mellett, hogy az újak képesek a digitális (DVB-C, DVB-T) adások vételére akár HD minőségben is. Míg régebbi tévével a digitális átállás után (amivel az analóg adásokat lekapcsolják és ami hamarosan bekövetkezik ha nem jól tudom) csak egy beltéri egységgel használhatod majd a tévét.
Van egy Westel tv hang van fény is csíkok vannak a képernyőn kép nincs?Köszi
Üdv!

LCD vagy CRT , hagyományos képcsöves TV-ről van szó?
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
lalibatyo írta: Üdv
Elvileg a demagnetizálás nem működik. Többnyire egy PTK cseréje megoldja a problémát ami max pár száz forint lehet manapság, de hogy mennyit kér a mester a 10-15 perces melóért az a becsületére lesz írva.


Szerintem 6000-8000,-Ft-ból megúszhatod.
Üdv! Van egy Samsung Plano CW-29K84V típusú tévénk.Hibája keresztbe szalad a kép.Hang van.A másik Samsungunk nak pedig bekapcsoláskor a képtetején csíkok vannak ami kis idő elteltével eltűnik.Ennek a típusa: CW-29MO64VRXXEC.Előre is köszönöm a segítséget!
Sziasztok lenne egy orion t2150stx tv ami folyamatosan váltogatja a csatornákat lefelé! A lefelé gombot kiforrasztottam és semmi javulás mi lehet a gondja?
Többe kerül javítani mint másikat venni ami még jó.
9 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég