Ezermester Fórum

Az Ezermester fórum témáihoz nem kapcsolódó hozzászólások. De ezt a fórumot is moderáljuk.
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1
kérdésem lenne, hogy tudunk valami munkadíjat mondani egy "egyszerű" falazott kémény átrakására? Nem Schiedel meg hasonló vállalkozásokra gondolok. Attól függetlenül, hogy az ország melyik részéről lenne szó, gondolom azért csak van valami átlagos irányára, plusz- mínusz eltéréssel. Az eddig kapott ajánlatok, csak a munkadíjak, 35000.- és 70000.- forint között mozognak, és mind szakembertől kaptam azokat. Tulajdonképpen a tetőn kívül 21 sor, soronként 4 darab átrakásáról lenne szó.
üdv
Üdv
Látszólag nem sok amit csinálni kell de épp egy napot el lehet molyolni vele és több emberes a dolog ráadásul nem veszélytelen. Arról nem beszélve hogy szezon kezdtén a mesterek is válogatnak a melókban. Szerintem annyira nem ilyesztő az ár ha tisztességgel megcsinálják.
És az sem mindegy, hogyan csinálják. Jártam már meg olcsó munkaerővel, amit megcsinált egy nap alatt, utána le kellett bontani, mert annyira hanyag munkát végzett. Ehhez türelem és precíz munka szükséges. Az árakat sajnos nem ismerem, nem tudok mit mondani rá.
Hát mindenesetre köszönöm Uraim.
Valaki ma is megnézte az elvégzendő munkát és érdekes módon ez az Ember nem bonyolította semmiféle állványozni szükséges produkciókkal, meg legkevesebb három segítő/napidíj számítással, stb. Ez a szaki, akinek még napközben meg is néztem a "referencia" munkáit, nem vacakolt. A régi kémény körül kivágja a tetőlécet, gerendától- gerendáig. Egy pallót állít fel a padlástérbe ahonnan dolgozni tud és hogy hány segítséget hoz magával akiket majd Ő fizet, az az Ő gondja lesz. Elfogadom Tőletek azt az érvelést, hogy a jó munkát meg kell fizetni, meg nem érdemes ilyen munkával mondjuk egy vízszerelőt megbízni, de. Tapasztalatom szerint, manapság a vállalkozók nem igazán válogathatnak a megrendelések közt. Azonfelül úgy gondolom, hogy ha pld. én autószerelő vagyok és tegyük fel, behoznak hozzám izzócserére egy járművet, ami eltart nálam két három órát, sőt egyszerre négy szaki állta körül a gépet, meg minőségi csavarlazítót használtunk, akkor ennek függvényében lesz vastag majd a számla (olyat meg úgysem kér). Egy izzócsere rögzített normaideje ennyi és ennyi, függetlenül attól , hogy hány órát állt a műhelyembe, és milyen típusról van szó(elméletileg). Egy étterembe belépő vendégről is már ránézésre tudja a pincér a "besorolását".
Nos eltérést a kis kitérőért, de mindössze ilyesmiket kivédve érdeklődtem valami kézzelfogható támpont után. Tudom. Legrosszabb páciens az, aki úgy érzi, hogy ő nem laikus,tehát nem lehet átverni. Például mint aki egy mindenhez értő ezermesternek képzeli magát.
Köszönöm a türelmeteket és Üdv
Nem igazán értek Veled egyet. Most csak maradjunk a példádnál, az izzócserénél. Egyáltalán nem típusfüggetlen az izzócsere, van ahol csak benyúlsz és kicseréled az izzót, van ahol az egész lámpatestet ki kell venni és azt sem egyszerű módon. Ez alapján a normaidő és a csere díja sem egyforma. Az a szaki aki csak az első módszert ismeri, az eltökölhet órákig egy korszerűbb autó izzócseréjével és lehet nem kér sokkal többet, vagy egyáltalán többet, de feleslegesen rabolja az idődet, míg rájön a módjára.
Egy kémény nem egy rakás tégla habarcsba rakva, ott számít a minőség, a hozzáértés és a precíz munka. Nem mindegy a kályhádból vagy kazánodból hogyan megy ki az égéstermék, milyen huzata van és mennyire hajlamos az eltömődésre, vagy beszűkülésre. És az sem mindegy, egy erős vihar ki tudja kezdeni a kéményt, vagy sem.
Remélem akit találtál jól fogja felrakni a kéményedet és a tetőt is rendesen helyreállítja a munka után.
5 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég