Ezermester Fórum

Az Ezermester fórum témáihoz nem kapcsolódó hozzászólások. De ezt a fórumot is moderáljuk.
23 hozzászólás Oldal: 1 / 2
Üdv. Sajnos pénzhiány miatt nem tudom megjavíttatni a vízmelegítőnket de nem is akarom porig rombolni a házat így segítséget szeretnék kérni.
Probléma a következő. Van egy tizenvalahány éves Vaillant bojlerünk ami a napokban elkezdett furán viselkedni. Nem melegít de fullon ég még a tűztéren kívül is, és olyan hangot ad ki mint egy gázpörzsölő. Van valakinek ötlete, hogy mit kezdhetnék vele?
Üdv Csibe!
Sajnos csak azt tudom javasolni, hogy valahonnan kérjél pénzt a javításra, mert lehet így használva több kárt okozol a készülékben. Ilyen kevés infóból nem tudom megmondani mi lehet a baja, de ha ennyire ég a láng, akkor balesetet, robbanást is okozhat. Gázzal nem lehet viccelni, vagy lebecsülni.
Az a nagy baj, hogy ez nem megoldható. :(
Csibe
akkor próbáld leírni az előzményeket, a pontos tüneteket, tapasztalataidat. Nem tudom ígérni, hogy megoldható a problémád egy-két egyszerű művelettel, de hátha.....
Nos állítólag már cirka 5-6 éve nem volt hozzányúlva és a tünetei a következők,
Mikor megnyitjuk a melegvizet normálisan beindul a láng de csak ha félig van megnyitva, viszont nem melegít.
Abban az esetben ha teljes gőzzel nyomul a melegvíz a gáz égése még mindig normális de még annyira sem melegíti fel mint az előző esetben viszont valamiért az égéstéren kívülre is kerül láng. Értem ezalatt, hogy az égőfejek és a nemtudommi (ami fölöttük van lamellák vannak benne és az oldalán körbefut egy cső amiben szerintem csak a víz folyhat át melegítés céljából) közötti alig 1,5- centis résen kívül ahol szerintem égnie kellene kicsap oldalra. Gondoltam a kis fejemmel, hogy esetleg a lamellák vannak eltömődve és ezért próbál a láng másfelé törekedni. Amit tudtam megtisztítottam de valószínüleg szét kellene szedni amire már nem futotta az életuntságomból.
Csibe,
nagyon sanszos az elkoszolódás, esetleg a kéménybe került valami, ami miatt nem húz. Egy alapos tisztítás ezek szerint ráférne a készülékedre. A hőcserélő csövet belülről savazással szokták tisztítani, de ehhez kell egy gép, ami közben nagy sebességgel folyamatosan áramoltatja az oldószeres vizet rajta keresztül, hogy a feloldott vízkő le is jöjjön a felületről. A házilag beszerezhető vízkőoldók masszívabb vízkövesedés esetén nem érnek sokat. Próbáltam én is így de nem lett tőle sokkal jobb.
A hőcserélő tűztérben lévő lamelláit elvileg elég lenne kompresszorral kifújni, de ha már masszívan beleégett a kosz, akkor durvább eszközökre lesz szükség, mint valamilyen oldószer, ami fellazítja a lerakódást és utána nagynyomású mosó. Ezek nem igazán otthon, a lakásban végezhető munkák. Sajnos, ha ezeket nem tudod saját kezűleg elvégezni, akkor muszáj keresni valakit rá. :( :( Sajnálom, akármennyire is ismerem a pénztelenség állapotát, akkor sem tudok jobbat ajánlani. Gázkészüléknél észnél kell lenni.
Nagyon köszönöm a segítségedet megpróbálom megoldani a lamellák tisztítását. Mégegyszer köszi:)
Szép napot! Nálunk a következő a probléma. Nyitom a meleg vizet belobban a láng, kicsit megy és elalszik. Újból nyitom a vizet, ugyanez. Pár próbálkozás után sikerül megtartania a nyomást és van meleg víz. Van, hogy 2.,3.-ra sikerül, de néha 10szer is meg kell nyitnom újból a csapot. Házilag javítható a probléma?
Ez milyen készülék, átfolyós vízmelegítő? Gyújtólángos, vagy elektromos "szikráztatós" gyújtású?
Igen átfolyós vízmelegítő és elektromos "szikráztatós" gyújtású.
OK. Tehát elindítod a melegvíz vételt, a bojler begyújt, majd kikapcsol. A kikapcsolás milyen jellegű? Egyforma a lángmagasság és láng intenzitás, vagy változik a leállás előtt? Elektronika nem tilt le a kialvás után?
A láng pár másodpercig ég változó intenzitással minden újraindítás után, majd elalszik. Teljes intenzitással csak akkor megy, ha meg is tartja a lángot és adja a meleg vizet. Hogyan jelentkezik, ha letiltana az elektronika?
Több ok is lehet, például a lángérzékelőnél nem gyullad be a gázégő és az elektronika leállítja a gázt, vagy a gázszeleppel van valami gond. Nekem kombi kazánom van, amikor csak az egyik fele gyulladt be az égőfejnek, pár másodperc múlva az elektronika letiltott mindent, csak resetelés után működött újra. Jó buli volt hideg vízzel befejezni a fürdést. :twisted: Nekem az égőfej kitisztítása oldotta meg a gondot, de nem biztos, hogy nálad is ez a megoldás.
A változó lángintenzítás miatt inkább az átfolyásérzékelő vagy gázszelep hibájára gyanakszom, mint elkoszolódott égőfejre.
Szerintem hívj szerelőt.
Köszönöm a választ!
Üdv. Nekem az lenne a problémám, hogy van egy vaillant átfolyós vízmelegítőnk és elég furcsán viselkedik. Zuhanyzás közben egy pukkanást hallottam, amit előtte sosem csinált majd miután elzártam a vizet kattogásokat hallottam. Kihívtam egy szerelőt aki szétszedte, kitisztította, viszont azóta olyan hangja van az őrlángnak mint egy gázpörkölőnek, pedig előtte szép csendes volt. Ez normális? Vagy inkább érdemes megnézetni másik szerelővel?
23 hozzászólás Oldal: 1 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég