Ezermester Fórum

Az Ezermester fórum témáihoz nem kapcsolódó hozzászólások. De ezt a fórumot is moderáljuk.
23 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Üdv!
Így nehéz eldönteni, de valószínűleg csak most kap megfelelő mennyiségű levegőt az őrláng és azért kicsit hangosabb. Ahogy kezd lerakódni a por a levegőkeverő furatán, úgy lesz egyre bágyadtabb és halkabb az őrláng. A szerelőd csak tette a dolgát. :)
Üdv. Van egy Vailant gázüzemű átfolyós rendszerű vízmelegítő készülékünk.
Eddig csendes volt, viszont elég sokáig engedtem a meleg vizet és most hangos sziszegő hangot ad ki, olyan hangot mintha eresztene egy szelep.
Ez probléma lehet?
3 hete volt itt szerelő átnézte akkor semmi baja nem volt.
A gázkészülékek nem tartoznak a barkácsolás kategóriába tehát ha rendellenességet észlelünk akkor szakit kellene hívni. Adhat hangot sok minden benne pl akár a víz is mert melegszik vagy valamelyik szelep amin átfolyik, de akár a fúvókán átáramló gáz is. Ha a gázszivárgás ad hangot az már elég komoly probléma és inkább nevezném gázömlésnek mint szivárgásnak, de nem azt akarom mondani hogy ne nézzen rá hozzáértő.
Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra! Olyan kérdésem lenne, hogy a Hajdu kb. 2 éves gázbojlerünk őrlángja időről-időre reggelre elalszik. Este ugye fürdés, párás a levegő, de nálunk a fürdőszoba ablak télen-nyáron nyitva van, hogy tudjon szellőzni a helyiség. Radiátorral fűtünk, meleg a fürdő. A bojler a kád fölött a falra van felszerelve. Mi lehet az oka, hogy reggel gyakran újra be kell gyújtani? Próbáltuk már, hogy a bojler alját borító lemezt levettük, hogy jobban szellőzőn, de akkor is elaludt reggelre. Köszönöm szépen a választ előre is! Üdv. Erzsi
Ennek az elődje a FÉG van még nekem :)
Gázkészülékhez az nyúljon aki tudja is mit csinál és ért is hozzá, mert abból nagy baj is lehet ha valami nem úgy sikerül.
Több oka is lehet, pl az őrláng nem éri el kellőképp a a hőelemet mert elkoszolódott, vagy elmozdult elvetemedett a tartója. A másik ok maga hőelem ment tönkre ill tönkre menőben van. Vagy a mágnesszelep tekercse amit a hőelem árama behúzva tart tönkre menőben van. Ami a legvalószínűbb hogy van egy biztonsági hőkapcsoló a hőelem és a mágnestekercs közt az áramkörben és ez a hőkapcsoló haldoklik, vagy az elektromos vezetékeinek kötései sérültek elöregedtek. Ez nem keverendő a hőfok szabályozóval, az lenne a szerepe hogy ne tudja felforralni a vizet ezért lezárja a gázt teljesen. Ezt a kis szelepet nyitod meg amikor begyújtásnál nyomva tartod a gombot és miután a hőelem felmelegedett annak az árama egy kis mágnes tekerccsel már nyitva tartja a szelepet akkor is ha nem nyomod a gombot.
-De ha túl nagy az őrláng az sem jó mert az is képes túl hevíteni a vizet és letilt a hőkapcsoló. Nincs nagyon feltekerve a hőfok szabályzó és előbb tilt le a védelem mint ahogy a szabályzó lekapcsolná a lángot ?
Igen, én sem mertem hozzá nyúlni. Hasonló volt az eset, de inkább vártam a szakértőre több hetet. Ő is mondta, hogy ez nem otthoni csináld magad ahogyan a neten is látod eset. Nekem végül nem érte meg javíttatni és sajnos egy újabb Vaillant gázbojlerre hirtelen nem is volt pénzem. A szerelő mondta, hogy a Hajdu gázbojlerek is jól teljesítenek. Akit érdekel itt meg tudja nézni jó áron: https://www.szerelvenyaruhaz.hu/bojler-vizmelegitito/gazbojler
Jó napot nekem olyan gondom van már egy pár hete hogy bekapcsolom a kazánt viszont nem tudom őr lángon hagyni mert nem is áll meg még ha véletlen be is indul kikapcsol saját magától van hogy fürdés közben is mi lehet a probléma ?
Screenshot_2023-10-27-10-47-45-698_com.android.chrome-edit.jpg
Screenshot_2023-10-27-10-47-45-698_com.android.chrome-edit.jpg (337.94 KiB) Megtekintve 1647 alkalommal.
23 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég