Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
1355 hozzászólás Oldal: 91 / 91
Ha lehúzva a csövet a karburátorról jön a benzin akkor a tűszelep van feltapadva vagy tele van kosszal.
Sikerült kiszednem a tűszelepet és koszos volt, most indul. Köszönöm a segítséget.
Üdvözletem az egybegyűlteknek.

Adott egy mtd 46 típusú thorx35 motoros fűnyíróm. 5 évig rendben tette a dolgát, majd a 6. évben olyan problémával szembesültem, hogy hidegen első rántásra beindul, majd egy perc elteltével elkezd a fordulat lassulni, erőtlenné válik, majd le is áll magától. Melegen már nem indul be csak ha visszahűl a motor. Amit cseréltem rajta : gyertya, levegőszivacs, gyújtótekercs, karburátor, motort megbontva dugattyúgyűrű. Próbáltam az egyszerűbbtől haladni a bonyolultabb felé. Sokat olvasgattam ezen fórumot, és sok hasznos szakértelemmel és tapasztalattal rendelkező ötleteket szereztem. Nem vagyok gépszerelő de érdekel a barkácsolás, ezért szeretném ezt a fűnyírót megjavítani. Amúgy ez egy zosheng motor, ja igen erről a motorról nem igazán találtam a neten műszaki leírást. A kínaiak mindent koppintanak, de ők nem szeretik megosztani amit tudnak.

Köszönöm a figyelmet.
Szerintem a szivató állandóan működik rajta. Azért kellene mérni kompressziót hidegen és melegen is amikor épp nem akar indulni. Ha az jó (5-6 bar legalább) kezdésnek. Itt egy kis okosság angolul : https://mymowerparts.com/pdf/White-Outd ... 037054.PDF

már a képek is beszédesek ha nem megy az angol.
Köszönöm az ötletet Lalibátyó. beszerzek egy kompresszió mérőt. a gépkönyv még az ilyen laikusoknak is érthető mint én. A karburátor ami a gépen van nem látok rajta állítási lehetőséget, sztem automata lehet. A fórumon korábban már láttam ehhez hasonló problémákat. De annyi összetevős a dolog, hogy sokminden okozhatja ezt a jelenséget.
1355 hozzászólás Oldal: 91 / 91

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég

cron