Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Segítséget, ill tanácsot szeretnék kérni, kinek van tapasztalata a magassági ágvágókról. Rendbe kellene tenni a "birtokon" a fákat és gondoltam, hogy egy elektromos ágvágóval könnyebb lenne. Néztem is a neten néhányat, de nincs semmi tapasztalatom ez ügyben.
Minden jótanácsot köszönök
Üdv
Hát ha körbenézel a környezetedben akkor nem sok elektromos ágvágót fogsz látni. Főleg azoknál nem akik gyümölcsöst gondoznak. Ennek nyilván meg is van az oka. Véleményem szerint azon kívül hogy pár sóvár pillantást irigykedő tekintetet kicsikarjunk a szomszédoktól semmi másra nem való. Ha akkus akkor max az első évben lesz működőképes akkor sem órákig egy töltéssel, aztán kidöglik az akku belőle ami tetemes költség árán pótolható. Ha kábeles akkor mibe dugod be a kert végében ? Arról nem beszélve hogy azzal sem érsz fel a fa tetejére, legfeljebb azokat az ágakat éred el amit egy kicsi létráról is elérnél. Szóval úri passzió annak akinek kidobni való pénze van.
lalibatyo írta: Üdv
Hát ha körbenézel a környezetedben akkor nem sok elektromos ágvágót fogsz látni. Főleg azoknál nem akik gyümölcsöst gondoznak. Ennek nyilván meg is van az oka. Véleményem szerint azon kívül hogy pár sóvár pillantást irigykedő tekintetet kicsikarjunk a szomszédoktól semmi másra nem való. Ha akkus akkor max az első évben lesz működőképes akkor sem órákig egy töltéssel, aztán kidöglik az akku belőle ami tetemes költség árán pótolható. Ha kábeles akkor mibe dugod be a kert végében ? Arról nem beszélve hogy azzal sem érsz fel a fa tetejére, legfeljebb azokat az ágakat éred el amit egy kicsi létráról is elérnél. Szóval úri passzió annak akinek kidobni való pénze van.

Köszi, világos amit írtál. Lehet, hogy van benne valami "úri passzió" is, csak az a helyzet, hogy a szomszédos Ausztriában láttam egyet használat közben és ott tetszett meg. Igazából nem is azokat az ágakat nyeste le, amelyeket egy erősebb metszőolló is elvinne, hanem az erősebbeket, amelyekhez kézifűrész kellene. Ez az ami megfogott és gondolkodóba ejtett. Részben azért, mert egyszer már sikerült ágvágás közben azon a létrán állnom, amelyik eldőlt :roll:
3 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 51 vendég