Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
23 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Kedves Fórumozók!

Ugyan nagyon régi a téma, de bízom benne fogok kapni választ.

Kérdésem nagyon egyszerű lenne. Számítógép-szereléshez vásárolnék egy műszerész szerszámkészletet otthoni, hobbi használatra, de mivel meguntam, hogy a kínai szemét csavarhúzóim folyamatosan cserben hagynak minimális használat mellett is, így minőségi terméket szeretnék vásárolni.

Olvasgatva sokan ajánlották a Beta márkát, így innen néztem ki ezt a típust.

https://beta-szerszam.hu/Beta-1256-C36-2-Muszeresz-csavarhuzo-36-cserelheto

Kifejezetten ehhez hasonló, cserélhető fejes megoldás érdekelne.

Véleményetek szerint érdemes megvásárolni ezt a terméket? Fogja hozni az elvárható minőséget? Alternatívákat is várnék, ha lenne esetleg javaslat.

Köszönöm a segítséget!
Ezekkel a cserélhető fejesekkel az a baj hogy sokszor mély lyukban van a csavar és bizony nem fér bele. Ha ez nem probléma akkor tud jó választás lenni. Ha igen akkor maradnak a klasszikus megoldások.
Üdv!

Jó márka a Beta és a készlet is jó amit kinéztél. de én személy szerint jobban szeretem az önálló csavarhúzós készleteket. Számítógép szerelésnél gyakran előfordul, hogy vékony, szűk helyekre kell benyúlni csavarhúzóval és akkor hátrányt jelent a mágneses bitfej tartó vastagsága.
Szóval ha rám hallgatsz, veszel egy profibb csavarhúzókészletet, amiben van többféle fejű és méretű önálló csavarhúzó és hozzá egy PC szerelő szerszámkészletet, amiben sok kiegészítő található ami jól jön gyakran.
Keress rá a Google-n számítógépszerelő készletre és a számítástechnikai boltok kínálatában keresgélj.

Jó pár éve lehetett a Praktikerben 5000 Ft-ért leértékelve olyan KINZO márkájú, TÜV logós csavarhúzókészletet venni alu kofferben, amiben az erősebb csavarhúzóktól az egészen finomakig volt minden, csillag, egyenes és Thorx. Kissé féltem tőle, de a mai napig használom otthon is és a munkahelyemen is. Autót nem lehet vele szerelni, de számítógépekhez jól használható.
Köszönöm a gyors válaszokat!

Jelenleg is egy ehhez hasonló készletem van. Méretbeli probléma nincs, befér mindenhova, ahová kell. A minőségével viszont komoly problémák vannak. Erőkifejtés hatására a legkisebb csavarhúzó fejének széléről elpattant egy kis rész. További erőltetésre az egész elgörbült.

A komoly erőkifejtés egy laptop csavarjának kitekerését jelentette... Nevetséges.

Illetve László említetted, hogy keresnem kellene profibb készletet. Volnál szíves keresni helyettem, ami véleményed szerint alternatíva lehet? Pont ezért írtam ide először, mert fogalmam sincs mit szabad megvennem.

Legalább abban már megerősítettetek, hogy a Beta-val nem járok rosszul.
Hát ha olcsón akarsz jót akkor a lidlis motyóval (powerfix) ha árulnak ilyesmit lehet alternatíva. Dugókulcs készletükből vettem anno és azzal kezdtem hogy le tudom e venni a kerékanyát vele. Ha igen marad, ha nem a parkolójukból viszem vissza. - Azt amit jól felvert a gumis légkulccsal :). Csőhosszabbítót rá vagy törik vagy görbül, és nem, lejött és a másik is lejött. Jó volt a csillag villás készletük is ezzel a névvel. Aztán hogy bitkészletük van e lesz e ? Viszont a Parkside névre hallgató motyójuknak nem árt ha megtartod a blokkját :)
Sziasztok!

Vettem új fa nyeleket a kertiszerszámainkhoz, de mielőtt ráteszem a fejüket (ásó, kapa, lapát, gereblye, stb.) gondoltam lelakkozom a fa nyeleket, hogy tartósabbak legyenek.

A festékboltban sokféle lakkot árulnak, sok féle célra (hajóra, padlóra, bútorokra), valaki tudna nekem javasolni egy konkrét márkát és típust amelyik ideális kéziszerszámok lelakkozására?

Géza
Hát én nem lakkoznám be ha munkára akarom használni mert síkos lesz a fogása és hideg érzetű.
A YATO szerszámok elég jók árban sincsenek elszálva. KREATOR sem rossz, ha nem az olcsó barkács kategóriásakat veszed. Figyelni kell hogy milyen alapanyagból készült a szerszám vagy szerszámkészlet. Többször rendeltem a https://www.femgepszer.hu/ -ról elégedett voltam velük de ha bizonytalan vagy, hívd az ügyfélszolgálatukat nagyon segítőkészek.
23 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég