Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
52 hozzászólás Oldal: 4 / 4
Üdv!

Abszolúte NEM. A feszültség kétszerező kondenzátorokba áttáplált töltések segítségével növeli meg a feszültséget, azonban akkora teljesítményt, mely egy motor működéséhez elengedhetetlen, nem tárol. Így halva született ötlet.
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
"Ez a feltranszformálásos dolog csak akkor működik, ha az 1F-ről a transzformátor 3x230/400V lenne képes előállítani, de ilyen transzf. még egyelőre nem létezik." Akkor az a frekiváltó sem jó ötlet a 220/380 as villanymotorokhoz, ami bemenet 1x230 és kimenet 3x230?
Ha lenne jó ötletünk akkor mondanánk. Illetve egy volt is, hogy be kell kötni a 3 fázist ha azt a teljesítményt szeretnéd használni amit írtál.
marosit írta: Akkor az a frekiváltó sem jó ötlet a 220/380 as villanymotorokhoz, ami bemenet 1x230 és kimenet 3x230?

Üdv!

Ha nem lenne jó ötlet, akkor nem lehetne kapni. De a működése okán csak csillagkapcsolású motorokhoz alkalmas, a deltakapcsolásúaknál, nagyobb feszültégre méretezett a tekercselése, nem képes akkora feszültséget előállítani. Vegyük észre, hogy a frekvenciaváltó csak a kimenő jel FREKVENCIÁJÁT tudja megváltoztatni, a feszültségét nem. Futhatunk még egy pár kört, de szerintem már kicsit túl is ragoztuk a témát.
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Ok. Rendben. Akkor még azt meg tudnák mondani, hogy 220as Evig és Imi villanymotorból hány kw-os lehet a legnagyobb, amit gyártottak?
Legalább akkor saccoljanak...
Sacc :)
Én 2,2 Kw nál nem láttam nagyobbat ezekből. A legnagyobb 1 fázisú amit valaha láttam 3,6 Kw volt emlékeim szerint valami olasz alu házas motor volt egy vontatható emelőkosaras szerkezet hidraulikáját hajtotta. Egyébként több motort össze is lehet kapcsolni ékszíj hajtásokkal, így a lehetőségek akár végtelenek is lehetnek, illetve amit még az automata elbír :)
52 hozzászólás Oldal: 4 / 4