Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
8 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok "Ezermesterek"!

A közeljövőben lézeres távmérő készüléket szeretnék venni.
A neten keresgélve elég sok lézertávmérőt találtam igen széles ársávban. ( pár ezer forinttól százezer forint felett )
Ahogy néztem a pár ezer forintos lézertávmérők tulajdonképpen csak jelölő lézerrel vannak ellátva, de ezek ultrahanggal működnek, tehát nem is igazi lézeres távolságmérő készülékek.
Az igazi távmérők amik lézerfény segítségével mérik le a távolságot már 30ezer forint körüli ártól érhetők el.
Találtam Bosch, Hilti, Leica, Nedo Messfix, Precaster, Makita, termékeket.
Tudásra kb. mindegyik ugyanazt tudja.
Ár és kinézet alapján ez két műszer az ami legjobban tetszene.
Precaster CA 660 model ( Ezen az oladlon lehet megtalálni: http://www.precaster.net )
meg a
Makita LD060P ( Ezen az oldalon lehet megtalálni: http://abexamultimix.unas.hu/shopartdet ... ta_LD060P_ )

Mégis melyiket válasszam?
Kinek milyen tapasztalata van ezekkel a márkákkal kapcsolatban?
Maska :roll:
Üdv!
A Precaster-ről még sosem hallottam, de a Makita úgy érzem régóta bizonyítja a profizmusát és időtállóságát. Azért árban is van bőven különbség, így neked kell eldönteni, mennyire fogod használni. Ha csak alkalmanként akkor bőven elég a Precaster, de ha állandóan úgymond "üzemszerűen", akkor a Makitát ajánlom.
Helló Plaszlo!
Köszi a választ.
Tegnap azaz pénteken délelőtt nekiindultam élőben megnézni a kiszemelt Makita és Precaster távmérőket.
Illetve néztem volna a Makitát, mert a neten amit találtam boltot Budapesten az árgép szerint legolcsóbbat, az a III.kerben volt, de ott csak 3-4 napos határidőre tudják beszerezni ha megrendelem. Itt 45.980.- az ára bruttó akciósan. Itt a legolcsóbb jelenleg! http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=M ... &min=&max=
Felhívtam még három boltot Budapesten, de ott is hasonló volt a helyzet. Csak rendelésre prezentálják a műszert. Hát én így meg nemigen vásárolnék.
A másik modelt a Precastert azt sikerült megnéznem és megtapogatnom.
Sajna ennél a cégnél más lézertávmérőt nem árulnak csak a precastert.
Amit tapasztaltam:
NAgyon kulturált távmérőt raktak elém. Ráadásul három színben.
Az alap funkciókat mind tudja amit a Makita is. ( Távmérés, terület, térfogat, meg a közvetett mérés vagyis pitagorasz tétel alkalmazásával az " indirekt magasságmérés "
Tud még kijelző háttérvilágítást, meg összeadhatóak meg kivonhatóak egymásból a részmérés eredmények.
Mondjuk a Precaster "csak" 50 méterig mér. Makita 60 métert tud.
Papír szerint Precaster 2 mm pontos 50 méteren, Makita 1,5 mm 60 méteren.
Precastert fel lehet szerelni állványra, Makitát nem.
Azért azt megjegyzem hogy az állványra szerelhetőség hiánya elég nagy hiányossága a Makitának, ha már elmér 60 méterre. Ugyanis ki az az élő ember aki kézből akár 40 méterre is el tud mérni mozdulatkan kézzel úgy hogy még a mérőgombot is meg kell nyomnia hogy elinduljon a mérés.

És most jött a meglepetés a Precasternél!
Van ennek a márkának egy CA660-as modellje amibe a hangvezérlés funkciót is beépítették. Pont a nagy távolságú mérések pontos elvégzéséhez találták ki.
Állítólag felszerelhető a műszer bármilyen fényképezőgép állványra, ( a csavar a fényképezőgépek állványcsavar anyájának mérete ) és amikor fixen beállítottuk a műszert a célra, csak be kell kapcsolni a hangvezérlés funkciót, és rászólva a műszerre, az automatikusan elvégzi a mérést. Anélkül hogy hozzányúltunk, azaz megmozdítottuk volna akár egy millimétert is a műszert.
Szerintem ez egy tök jó funkció. Utánakeresgéltem, de nem találok más márkájú lézeres távolságmérőt ami hasonlóképpen tudná ezt a hangvezérlés üzemmódot. És ez a CA 660-as típus is még jóval olcsóbb mint a MAKITA akciós ára.
Ráadásul funkciókban is többet tud, ugyanis tudja a "dupla pitagorasz" mérést, meg be lehet állítani kitűzés üzemmódot is.

Kiegészítőket is adnak hozzá. Azaz készüléktáskát, 9 voltos elemet, kis kézpántot, meg egy átlátszó szilikongumi védő burkolatot, amibe bele lehet bújtatni a műszert adnak még egy kis töltő ceruzát is apró kis figyelmességként.
Az olcsóbb verzióhoz egy kis számológép is jár.

Összességében elég kulturált a műszer, eddig a tudást, külső megjelenést meg az árat összevetve egyenlőre nyerő a műszer.
Bár meg kell hogy mondjam a Makitát még nem sikerült megtapogatnom.
Bosch-t Praktikerben már láttam, bár ott nem engedték kipróbálni.

A műszaki paramétereket ezen az oldalon lehet letölteni: http://www.precaster.net/ca600_series.html

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye.

Maska :?:
Üdv!
Ez mind jól hangzik, de még mindig nem mondtad el, mire használnád - a mérést leszámítva -, és milyen pontossággal kellenek az adatok. Ha nem állandó használatra kell, kár a profi eszközt megvenni, mert úgysem hozza vissza az árát. Sajnos egyébbel nem tudok segíteni.
Helló Plaszlo!

Homlokzatfelmérésre fogom használni hőszigetelő rendszerek tervezésénél.
Ide bőven elég lenne akár az 1 cm pontosság is.
Tulajdonképpen majdnem napi használatra kell.
A közvetett mérés funkció az nagyon jó lesz, de ez a szolgáltatás már mindegyik lézeres távolságmérőben ahogy elnézem alap.

No akkor most el kéne döntenem melyik legyen.......

29375Ft-ért precaster amit már láttam élőben, vagy netről fényképről ismert makita 45980Ft-ért.
Azért 16ezer Ft az csak 16ezerFt.
Lehet ennyivel jobb egy Makita?

:?

Esetleg valakinek van tapasztalata a precasterrel? Vagy hasonló árfekvésű ( kb 30ezer ) más típussal?

Maska
Üdv!
Értem, nem akarom az okoskodásommal elvenni a helyt mások véleménye elöl, csak még egy apró észrevétel: nézd meg a Makita kialakítását, szögletes, robusztus, strapabírónak tűnő. Erről el tudom képzelni, ha elejted véletlenül, csak felveszed és használod tovább. A Makita erre gyárt eszközöket, lehet nyűni, nem kell nagyon vigyázni rájuk, mert kibírják. Persze a pénztárca a tiéd, ebben igazán nem turkálhatok.

Makita bemutató:

http://video.google.com/videosearch?q=Makita+LD060P&oe=utf-8&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&ei=6WJdS9nTIZnkmgO4sIieAg&sa=X&oi=video_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CBgQqwQwAw#
Üdv Maska!
Döntöttél, megvetted a lézeres távmérőt? És ha igen melyiket? Tapasztalatok?
Én egyébként itt vásároltam nemrég Leica Disto D110-et.
http://www.tavmeroshop.hu
Előtte is csak Leicát használtam, sztem ezek a legmegbízhatóbbak....
Üdv.
Gábor
8 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég