Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
40 hozzászólás Oldal: 2 / 3
Én mostanában vettem egy Blac&Decker EPC12CAB gépet és az eddigi véleményem jó. Megkérdeztem a szakszervízt, hogy hogyan kell az aksikat hosszú életűvé varázsolni. remélem sikerül is. Erőre, kezelésre jó a gép. Nálam alapfeltétel volt a szabályozható fordulatszám, mivel a facsavarok kiugornának a kezemből, ha a gép egyből felgyorsítana.
Szevasztok!Nem dicsfényt,hanem konkrét tapasztalatot szeretnék megosztani Veletek!14 éve vásároltam Németországban akkor 80 márkáért egy 16.8 V-os akkus csavarhúzó gépet!Ez a gép rengeteget volt,van és remélhetően még sokáig lesz is használva!Eddig semmi probléma nem volt vele,az akkuja is kitűnő!A neve Meister Craft!Gondolom,nem egy neves márka,vagy csak nekem adatott meg ez a szerencse,hogy maximálisan teljesít!Azóta vettem már a Tescoban is 5 ezer körül egy többet tudót,amit az akku miatt két alkalommal visszavittem cserére,a harmadiknál pedig visszakértem a pénzt,mert szemétnek sokalltam az árát!Megjegyzem nekem is van egy nagyon öreg narancssárga 1300 W-os B&D-m fúrógép gyanánt,már kidöglött mellőle egy Metabo és egy Bosch is!Ez zörög,kicsit ver is,de működik!Csapágyat kéne cserélni benne!Hát ennyi a történet,a jók között is beválaszthat az ember rossz szériát és a gagyibbak között is kifoghatunk jót!
Sziasztok !
2-3 éves Einhell akkus csavarozó-fúrógépemhez nincs töltő. 18 voltos az akku, a szakszervízben sem lehet kapni gyári töltőt. Mit tudok használni helyette ?
köszi a segítséget.
Plaszlo írta: Üdv!
Csak a saját tapasztalatomat írom le, nem hallomást, előítéletet, stb. B&D akkus csavarozógépből van nekem zöld és narancssárga kivitelű. A zöldnek elég gyenge motorja van, kicsi a nyomatéka, akkuja hamar tönkrement. A narancssárga már sokkal jobban nézett ki, 2 db akku volt hozzá és jóval drágább is volt. Tapasztalat: nagyobb nyomatéka van, jóval többet bír, ennél viszont a fúróorsó csapágya adta fel, pontosabban megy még, de már kotyog. Idén csináltam a tetőszigetelést, rengeteg csavart csavartam be vele, kicsitől a nagyig minden félét. Meglepően sokat bírt ahhoz képeset, hogy barkács kategória. Az akkukról még nem tudok mit mondani, egyelőre bírják, pedig nem voltak kímélve.
Einhell akkus fúrom még nem volt, de sok gépem van tőlük, gérvágő billenő körfűrész, asztali körfűrész, elektromos gyalu, lyukfűrész, felsőmaró, kompresszor, pneumatikus kapocs és szögbelövő. Ezekkel végeztem a tetőszigetelést, eddig csak pozitív véleményem van róluk. Persze nem hasonlítom a Makitához, de az árukhoz képest jó minőségűek.

Mint azt már előzőleg vázoltam, elég sokat meditáltam, milyen gépet vegyek. Végül a B&D 12V-osnál döntöttem. Az aksikat 2x kisütöttem 14-14 óra töltés után. Mostanság nagyon sokat használtam pl. 40x40-es zártszelvénybe önmetsző csavarokkal. Hihetetlen, hogyan bírta erőre is, a fúrásokhoz meg elég a 750 fordulat. Nem bántam meg, hogy ezt választottam és optimista vagyok. :D (ja az enyém is narancssárga színű)
toni61 írta: Sziasztok !
2-3 éves Einhell akkus csavarozó-fúrógépemhez nincs töltő. 18 voltos az akku, a szakszervízben sem lehet kapni gyári töltőt. Mit tudok használni helyette ?
köszi a segítséget.


Lehetne barkácsolni, 20V-os táppal tölteni, de kérdéses az eredmény és főleg a praktikusság. A túltöltést figyeléssel, vagy elektronikával lehetne megelőzni, nem tudom milyen lehetőségeid vannak erre.
Próbáld meg itt felvenni velük a kapcsolatot:
http://www.einhell.hu/index.php?page=Kapcsolat
nem több
Valami konkrétabbat is írhatnál: típus, gép állapota, akku állapota, eladási ár. Esetleg linket is betehetnél a gépről.

Erről van szó?
http://www.szerszamkell.hu/catalog/product_info.php?cPath=23_49&products_id=1674
ennyi
üdv dina!
ha jól tudom az einhall az elektromos gépeire 2 év garanciát ad. azt írod, hogy a gép állapota újszerű, de nem folytattad a fontosabb paramétereit, hogy végül is mennyi idős, mennyit dolgozott, mennyit állt kihasználatlanul ezzel például az akku állapotára utalva, a többi minden pedig szerintem elhanyagolható.
Üdv Mindenkinek!

Akkus fúrót vennék, ház körüli munkákhoz. Ettől függetlenül nem feltétlen használnám nap mint nap. Nem igazán vagyok prof az ilyen ügyekben, tehát hány voltos aksit érdemes, és mennyire lényeges ez egyáltalán. Kb. olyan 15 ezer környékén gondolkoztam. Szóval ebben az árkategóriában milyet érdemes választani, illetve hány Nm-eset, vagy esetleg van-e olyan szempont ami ezeknél még lényeges tud lenni. Amennyire én tudom 2 aksisban érdemesebb gondolkodni.
Előre is köszönöm a segítséget :oops:
Hello!
Teljesen noname - de azért mégis van neve: Straus - akkus csavarozóm töltője elromlott. Legalább 6-7 éves, szóval rossz szót nem mondhatok rá, valamint megjegyezném hogy évi 1-2 alkalmi használatra még a 7 éves aksi is működik addig, míg a szúnyoghálót felcsavarozom. Ezt csak azért mondtam, hogy annak, aki szintén ilyen keveset használja, teljesen felesleges méregdrága csavarozót vennie.
Most viszont én vennék újat, és abban kellene segítség, vajon meg szabad-e venni olyan csavarozót amelyhez nem kell akku mert vezetékes. Most fedeztem fel hogy a skill gyárt ilyet. Nagyon tetszene, de nehezen tudom értelmezni a leírásában szereplő két mondatot. Az egyik mondat így szól: 2 mechanikus sebesség, nagy fordulatszám fúráshoz, és nagy forgatónyomaték csavarozáshoz. A másik mondat : Változtatható fordulatszám a lágy indítás és az állandó teljes irányíthatóság érdekében. Ez utóbbi mondat rendben van mert a csavarok behajtásánál indítani lehet egészen lassan, amikor pedig már stabilan bent van a csavar, erősebben meghúzva a gombot gyorsabban be lehet fejezni a behajtást. Viszont mi értelme van akkor az első mondatnak? Ha ez a csavarozó ugyanolyan hatékonysággal lágy indítással, valamint gyors befejezéssel tud működni mint akkus társai, akkor miért nem gyárt ilyet az összes többi gyártó? Igaz ugyan hogy az akkusnál nem zavar a vezeték, viszont az állandó töltögetés, valamint a ritka használat miatt legyengülő akku problémái jóval macerásabbak azok számára akik csak ritkán használják.
Egy szó mint száz, megvehetem én ezt a vezetékes csavarozót?
Attila Telepes írta: . Az egyik mondat így szól: 2 mechanikus sebesség, nagy fordulatszám fúráshoz, és nagy forgatónyomaték csavarozáshoz.


Fúráshoz és csavarozáshoz mások az igények. Fúrásnál jól jön a nagyobb sebesség, míg kisebb nyomatékra van szükség. Csavarozásnál pont a fordítottja az elvárás: alacsony fordulatszám és NAGY nyomaték. Próbáltál már egy normál fordulatszámszabályozós 500 W-os fúrógéppel csavarozni? Vagy túlpörög, vagy nincs ereje és csak morog. Ha túlpörög, nem lehet gyorsan leállítani, mert nincs benne elektromos motorfék, mint az akkus gépek többségében. Vagy szétbarmolja a csavar fejét, vagy túlhúzza, vagy kiugrik és rossz esetben a mellette lévő anyagot barmolja el.
Erre van a mechanikus sebességváltó, van egy gyors nyomatékszegény állás a fúráshoz, és egy lassú fordulatú, nagy nyomatékú fokozat csavarozáshoz. Ezt mechanikus fogaskerék áttétellel oldották meg. Nagy kincs az ilyen, elég kevés gépnél alkalmazzák.

Miért ne vehetnéd, ha nem lényeg a vezetékmentes használat. Így 2 az 1-ben eszköz: fúrógép és csavarozógép.
Plaszlo írta: ...
Erre van a mechanikus sebességváltó, van egy gyors nyomatékszegény állás a fúráshoz, és egy lassú fordulatú, nagy nyomatékú fokozat csavarozáshoz. Ezt mechanikus fogaskerék áttétellel oldották meg. Nagy kincs az ilyen, elég kevés gépnél alkalmazzák.

...


Mire érted, hogy "elég kevés gépnél alkalmazzák"?

A nevesebb (pl Bosch, Makita, Metabo, stb) gépek mellett én találkoztam ilyen megoldással diszkont-áruházi barkácsgépeknél is, mint pl Mister Tool (Aldi) vagy Parkside (Lidl).
Nekem speciel egy "nagyobb" 18V-os Mister Tool akkus gépem van itthon, az általad is említett két fokozattal (gyorsabb, de gyenge, ill. lassú de nyomatékos), és persze motorfékes. Nevezett gépet én 5 éve vettem mindössze 7e HUF-ért, és nagyon meg vagyok elégedve vele. Persze, lehetne kisebb, könnyebb, nyomatékosabb, de arra a célra, amire nekem kell, hogy időnként be-/kihajtsak vele néhány csavart, tökéletesen megteszi. De ez már csak a személyes véleményem a saját gépemről. :)
AndrewBlase írta: Mire érted, hogy "elég kevés gépnél alkalmazzák"?


Arra értettem, hogy amikor nagy nyomatékú fúrógépre volt szükségem, elég nehezen találtam mechanikus kétsebességes gépet. A legtöbb kisebb, közepes teljesítményű fúrógép - ami méreténél és súlyánál fogva alkalmas lenne csavarozásra - fix áttételű, bár kétirányú és elektronikus fordulatszám szabályozású. De ezekkel csavarozni nem leányálom.
Bosch, Metabó, B&D, Ferm 500 W körüli gépeim mind fix áttételesek. 1100W-osban már van kétsebességes, de ezzel csavarozni már a súlyánál és méreténél fogva - finoman mondva is - nehézkes.
Tehát nem kétlem, hogy kapni lehet, hisz én is vettem (1100W-osat), de kisebb teljesítményűben nem általános. És most a csavarozásra alkalmas gépről beszélek. Az Aldit és a Lidl-t nem ismerem, nincs a közelünkben. :(
Üdvözlet Mindenkinek!
Van egy Skil 12v-s, 1,2Ah-s, új, akkus furó-csavarozó gépem, amit inkább csak csavarozásra használnék. Sajnos nincs hozzá akkutöltőm. Azért, hogy ne a szekrényemben porosodjon, azt sem bánnám ha vezetékesé átalakítva de tudnám használni. Az átalakítás alatt tulajdonképpen azt értem, hogy a 220V valamint a gép akkuján található töltő csatlakozója közé beszerelt 12v-s átalakító járható vagy "meg ne próbáld" megoldási lehetőség?
Köszönöm az esetleges megoldásokat

Csatolmányok

40 hozzászólás Oldal: 2 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég

cron