Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Kedves Fórumozók!

A fürdőszobai villanybojleremmel a következő probléma adódott: Ha maximumon van, akkor is kevés a melegvíz és a hidegvizes (bemeneti) cső szinte forróra visszamelegszik mikor melegít a bojler. Ez természetes? Egyébként kb. fél éves Hajdu bojler és a visszacsapó-szelepet is kicseréltem már. Tehát: Mi lehet a gond a rendszerben?

Üdv.: P.
Üdv !
Ha a visszacsapó (biztonsági) szelep előtt is forró a cső akkor bizony mégsem jó az a szelep amit beépítettél, mert a nyomásingadozás "kiszívja" a meleg vizet a tartályból. Az hogy kevés a melegvíz sok okra visszavezethető. Pl : megváltoztak a fogyasztási szokásaid, vagy nem kapsz annyi "éjszakai áramot" mint korábban, de lehet csak alacsonyabbra van tekerve a hőfokszabályozó így sokkal kevesebb hideget kell a meleghez hozzákeverni. De lehet hogy rossz az a hőfokszabályzó. Persze szélsőséges esetben lehet hogy már el is van vízkövesedve az a bojler. De ha fél éves akkor miért nem a garanciális jogaid érvényesíted ?
Köszönöm Lalibátyó!

Tehát ha jól értem, ha melegít a bojler, nagyobb benne a nyomás. Ettől a nagy nnyomástól a rossz visszacsapó-szelepen belemegy a forró víz a hidegvizes csőbe. Ettől lehet észrevehetően kevesebb a melegvíz? Mástól (pl. áramtól) melegedhet a cső?

Üdv. Lalibátyó!
Üdv!
Igen minden ami melegszik tágul. A lehetséges okokat megírtam abból kellene kizárásos alapon megtalálni a problémát. Az áram miatt csak a fűtőszál melegszik. Ha valami csatlakozási baj van akkor a csatlakozók és a kábel is melegedhet sőt ki is gyulladhat szélsőséges esetben. A cső csak a víztől lesz meleg.
4 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég