Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
38 hozzászólás Oldal: 2 / 3
Segítséget kérek. Ilyen típusú mosógépemben kitisztítottam a mosószer- és az öblítő adagoló egységet. Ezek után sem a mosószert, sem az öblítőt nem mossa be a tartályból. Mi lehet az oka. Kösz előre is Eszter
Hogyan tisztítottad ki? Levetted a mosószertartót és szétszedve mostad ki? Összerakásnál minden a helyére ment?
AWT 2285 tipusú mosógépem van.

A program megállt az elején,a vizet sem engedte le, nem is centrifugázott.
A csapdába egy fogpiszkáló volt, amit kivettem, üresen elindítva ruha nélkül szépen végig ment.
Rendes mosásnál viszont öblítés előtt megállt kicsit mozdítva a kapcsolón tovább ment, de ezt még eljátszotta még egyszer.
Nem tudom mi lett a baja, programkapcsolót kell cserélni, vagy csak érintkezési hibája van?
Első körben kontakt hibára gyanakszom. Kicsit járasd meg a programválasztó gombot ide-oda tekergetve, hátha jobb lesz tőle. Ha ezzel sem lesz jobb, akkor az érintkezőket kontaktspray-el kellene befújni, de ehhez már szerelni kell. A kontakthiba nem egyedi eset. :? :(
Kösz a tippet, megnézem a kontact hibát, bár már azt is mondták, hogy ajtóreteszelő hibája lesz.
Elvileg lehetne az is, de ez kicsit másképp működik, mint a régebbi bimetálos ajtóreteszelő kapcsolók. Érzésem szerint ezt az elektronika vezérli, és csak akkor engedi indulni a programot, ha a kapcsoló már reteszelte az ajtót. Nekem a program indításakor kattan egyet - onnantól nem lehet kinyitni az ajtót -, és csak utána indul a program.
De lehetne még az egyik érzékelő hibája is, ha mindig egy azonos ponton áll meg.
Helló László!
Azt szeretném kérdezni hogy az AWT 2287/3 tipusu Whirlpool mosógép programkapcsolója jó-e az Awt 2285-ösbe?

Üdv Gyula
Sajnos nem tudom megmondani, ennyire specifikusan nem ismerem a mosógépet.
Üdvözletem,Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni az illetékestől!!! Van egy Whirlpool AWT 2089-800 felül töltős mosógépem. Az utóbbi időben azt vettem észre hogy az öblítés előtt és után nem centrifugál a gépem csak a vizet nyomja a szivattyú kifelé!(amúgy tiszára mossa a ruhákat) Minden mosási programmal próbáltam és üres járatban is de sajnos nem centrifugál. Ki pucoltam a szűrőt vízkőtelenítettem a gépet és trisóval is átmostam 90 fokon de semmi változás. Az ékszíjjat most cseréltettük tehát szerintem az nem lehet probléma. Kérlek segítsetek mert már kezd elegem lenni az állandó csavargatásból. Köszike
Sziasztok!

Nekem is a fent nevezett mosógépem van. Az enyémmel az a probléma, hogy iszonyúan hangos a motorja, magyarul csapágyas. Ki vettem a motort és szétszedtem (lefúrtam a szegecseket). A szénkefe oldali csapágy a hibás. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet azt a csapágyat levenni a tengelyről? A tacho generátor útban van. Le lehet-e venni a tengelyről sérülés nélkül? Várom a hozzáértők válaszát!!

Fecó
A csapágyat elvileg csapágylehúzóval tudod leszedni, de a tachogenerátorhoz nem tudok tanácsot adni. A service manual szerint egy egység a motorral, nincs külön rendelhető tachogenerátor. Látatlanban meg nem akarok ötletet adni, hátha rosszul sül el.
Próbálj segítséget kérni az elektroonline.hu-n a mosógép szekcióban.
Sziasztok,

segitseget szeretnek en is kerni, szinten az AWT 2285 mosogep eseteben, mielott belefognek a szerelesbe :)
A gepet orokoltem egy volt szobatarsamtol. A problema vele az, hogy akarmilyen programra allitanam, nem megy tovabb a program lepeseiben. Feltolti magat vizzel, bemossa a mosoport, minden ok, de minden program lepesnel megall, es utana kell a programtekerot vinni. Innen ismet jol mukodik, mig a kovetkezo lepeshez kene erjen.

Kozben lebontottam a program szelektort, kipucoltam a kontaktusokat is, mert arra gondoltam, hogy nem-e nem tudja a gep, hogy hol is van. Nem volt egyszeru dolog, de a vegen az eredmeny ugyanaz... vagyis semmi.
Beteszem peldaul napi mosasra, feltolti, mossa, majd kiengedi a vizet. Azutan ha ujratolti, meg mossa, es egyszer csak leall, nem csinal tobbe semmit sem...
Vajon az elektronika lenne a ludas?

Megvan a szervizkonyv, de egyelore sok hasznat nem veszem ;)
Sziasztok! Nekem az lenne a gondom a kis drága géppel, hogy nem centriz. Minden normálisan működik, kivéve a centrit, szét lett szedve sehol semmi probléma, akkor miért nem hajlandó centrifugálni????
Előre is köszönöm a segítséget!
Érdeklődni szeretnék, hogy a whirlpool AWG-650-es mosógép bal oldali dobcsapágya (nem a meghajtott oldal) kotyog ezért centrizéskor nagyon beremeg és zörög. Hogy lehetne kicserélni a csapágyat mennyire kell megbontani a gépet mi a technológiai folyamata és az alkatrész szükséglete? Amúgy a gép tökéletesen működik minden programot végigvisz néha egy kicsi vizet kiver a csapágynál. Várom válaszukat ide vagy az alugy15@citromail.hu-ra melyet előre is köszönök.
Tisztelettel:alugy15
Sajnos mi is ezt a gépet vettük meg pár éve. Nem centrifugáz ki.
Jó a buborék. Jó a nyomáskapcsoló. Jó a szivattyú. Jó a programkapcsoló. Mi lehet a hiba?
Van még valami feltétel?
Valaki segítsen, mert már élesítem a baltát.
38 hozzászólás Oldal: 2 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég