Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
38 hozzászólás Oldal: 3 / 3
Az öblítési munkafázisban,a második töltés után,amikor elkezdi forgatni a dobot,nagy dörrenéssel nekivágja az üstöt,a súllyal a gép előlapjának.
Amit megfigyeltem,és furcsállok,a mosóvíz-hőfokcsökkentő utántöltés után,a az ürítéskor a töltőszelep is kinyit,és ürítés közben folyamatosan tölt!
Normális,hogy ürítés közben tölt is? Nem azért vágódik az üst az előlapnak,mert a vizzel teli ruha*átzuhan* az ellenkező oldalára a mosódobnak?
Ha ez a hiba ok,akkor hogyan lehet megjavítani?
Szia!

A szivattyúnak akkor is ki kell tudnia üríteni az üstöt, ha közben a mágnesszelep engedi be a vizet, másrészt ez nem normális állapot. Valami gáz van a programkapcsolóval. Ahogy néztem hibrid programkapcsolója van, mechanikus és elektronikus kombinációja. Sajnos az elektronika hibája meghülyítheti a gépet, amit hozzáértő ember néhány alkatrész cseréjével valószínűleg meg tudna oldani, de a hivatalos szerviz csak komplett cserélhet.
Ennek is megvan az oka, a gyártó csak gyári, tesztelt alkatrész beépítésével tudja garantálni a mosógép normális működését.
Bocsi!Tévedésből 2x küldtem el!
Vili írta: Sajnos mi is ezt a gépet vettük meg pár éve. Nem centrifugáz ki.
Jó a buborék. Jó a nyomáskapcsoló. Jó a szivattyú. Jó a programkapcsoló. Mi lehet a hiba?
Van még valami feltétel?
Valaki segítsen, mert már élesítem a baltát.


A főmotor kettő az egyben motor, két tekercselése van: az egyik a centrifugáé, a másik a mosásé. Valószínűleg a centrifugáláshoz tartozó tekercseléssel van baj, szakadás, vagy a hőkioldó kioldott és nem kapcsol vissza. Motorcserével vagy felújítással orvosolható. :(
Egy AWT 2205-ös mosógépünk van és valahol folyik belőle a víz. Szétszedtem szinte teljesen, hogy kiderüljön honnan jön a víz és azt találtam, hogy a nyitó fedél és a program tárcsa közötti rész erősen koszos rozsdás volt. Letakarítottam az ott lévő koszt, öblítő maradványok egyebek, gondoltam csak valamil ilyesmi gond lehet. A befolyó csövet is kitakarítottam, de a víz szivárgás továbbra is megvan. Mitől lehet ez? A befolyó víz csöve szerintem rendben van a csatlakozás és a cső is poros és száraz volt, tehát azon nem volt nyoma vízfolyásnak. Érdemes esetleg a befolyót kicserélni ami közvetlen összeköttetésben van a program tárcsával? Ezen kívül a gép remekül megy semmi gondja nincs.
Üdv!
A befolyócső nem lehet közvetlen összeköttetésben a programtárcsával (a programkapcsolóra gondolsz?), mert az egyikben víz megy, a másikban áram. Nem jó párosítás...

Lerakódott vízkőnyomokat kellene keresni, mert az megmutatja, merről folyik a víz. Ha még annyira friss a folyás, hogy nem találni, akkor levett hátfallal kellene megnézni mosás közben, honnan csöpög a víz. Ilyenkor nagyon óvatosan, mert hálózati feszültséggel nagyon könnyű találkozni az elektromos csatlakozóknál, akár halálos áramütést is lehet szenvedni. :!:
Üdv!
Kaptam ajándékba egy Whirpool AWT 2285 névre hallgató mosógépet.
A probléma a következő: Üresen gond nélkül dolgozik,viszi a programokat rendesen.
Azonban ruhával teljesen megbolondul. A főmosási ciklusban random teljes fordulatot produkál,ilyenkor körbe táncolja a fürdőt és a dob belever az előlapba. A jelenség pár másodpercig áll fenn viszont elég intenzíven,majd szépen leáll.Ha tovább hajtom a programtárcsát,illetve megpróbálom máshonnan indítani a jelenséget követően centrifugával indítja a programot.
A kérdésem,hogy ez milyen hibára utal és első körben hol keressem a hibát? Érdemes foglalkozni vele?
A válaszokat előre is köszönöm !
Üdv!
Lehet ezért kaptad ajándékba a gépet??? :wink:

Ez egy hibrid mosógép, mechanikus a programkapcsolója és elektronikus a motor fordulatszám szabályozója. Amennyiben a kiindulási helyen még jól működött, a szállításnál történhetett valami. Például valamelyik vezeték elnyíródott, vagy a csatlakozó sarú lecsúszott, más csatlakozóval összeér, vagy rosszul érintkezik. Végig kellene nézni a vezetékeket, a csatlakozásokat, a motor csatlakozásait. A motoron van egy jeladó, ami visszajelez az elektronikának, hogy éppen milyen fordulatszámmal pörög. Ha ez megsérül, rossz a kontaktusa, vagy elromlik, akkor fals értéket küld az elektronikának, az irreálisan próbálja korrigálni.
38 hozzászólás Oldal: 3 / 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 42 vendég