Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
375 hozzászólás Oldal: 5 / 25
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25 Következő
Azért lehet róla infót találni. Erdészeti szaklap többször foglakozik a Stihl 031-es fűrésszel is mint ajánlott géppel, tehát munkabíró jószág lehet.
Az 50 cm3-es motor jó nyomatékú, nagyon harapós, nem kell bőgetni és pörgetni, mint a kisebb 35 cm3 körüli gépekkel. Nem vagyok szakember, de dolgoztam kis lökettérfogatú márkás láncfűrésszel és egy 50 cm3-es kínai Stihl koppintással. Még így is ég és föld a különbség, bár jóval nehezebb a nagyobb motorja miatt, de sokkal jobban "harap", nem kell szétpörgetni. Ha a kínai ennyire jól vágott, akkor az igazival igazán nem lehet problémád.
Találtam hozzá kezelésit:
http://www.stihlusa.com/stihl_ownersmanuals/STIHL031_with_safety_manual2.pdf
Üdvözletem Mindenkinek!
Segítséget kérnék!!!! :(
Hozzájutottam egy Alpine (380???) láncfűrészhez sajnos a pontos típusszám már lekopott. Van valakinek egy műszaki leírása
róla? Megköszönném, ha maill-ban el tudná küldeni a címemre.< stevepapa@citromail.hu > Előre is köszönöm!
Tisztelettel: Stevepapa
Üdv: Van nekem egy MTD 46/40-es láncfűrészem.
Az a problémája hogy valamiért nem kér a karburátor üzemanyagot ezáltal be sem indul,szétszedtem átnéztem tetőtől talpig kitisztítottam a karburátort mindent átpucoltam és nem tudom hogy mi lehet a problémája.Bal oldalon az üzemanyag szintjelző sem jelez semmmit :S:S
Van egy 017 Stihl-em.
Végigolvastam a fórumot ,de ennek más baja lehet ,mint az előzőeknek.
Szintén magas az alapjárat és pörgeti a láncot.
Gondoltam falsot szív, mivel más baját nem láttam cseréltem a szimeringeket. Mégis ugyan úgy jár.
A karburátoron szintén 1 csavar van, Igaz van mellette L és H jelü lyukacska amiben nem látok csavart ,de menetet sem, hogy lett volna valaha.

Érdekesség a porlasztó tetején van egy kis pipa ami a porlasztó műanyag szűrőjébe vezet, Ha azt teljesen befogom akkorr leáll, ha majdnem teljesen akkor megfelelően működik.
A műanyag levegőszűrő házon hibát nem látok. A közepében benne van az a rácsos dugó.

Ha evvel kapcsolatban tud valaki irni azzal sokat segítene a helyzeten.
Vettem pár évvel ezelőtt a TESCO-ban egy elektromos láncfűrészt. Márkája nincs, vagyis GARDNER H 2000 W kínai gyártmány.
Egyébként a célnak nagyon megfelelt, tűzifát aprítok vele évente. Sajnos eltört a kuplung belsejében a rugó és nem találtam idáig sehol alkatrészt hozzá !
Lenne valakinek ötlete honnan lehetne beszerezni, vagy mit lehet csinálni ? Majd elfelejtettem, elektromos !

Előre is köszönöm
Sziasztok!Hol lehet venni olyan csavarhúzót amivel állítani lehet a 235-ös Husqvarna karburátorját!Elöre is köszi!
Makita DCS4610 gépem reggel nehezen indul.Ha beindul napközben kiválóan indul. Nem jöttem rá a problémára.Átnéztem ,karbantartottam, mégse jutottam előbbre.Váron az ötleteket akik hasonló problémát megoldottak
Sziasztok!

Vásárlás előtt állok és nem tudom eldönteni a mérleg nyelvét két gép közt.

Az egyik Stihl ms250, a másik Stihl ms290

a specifikációit mind kettőnek ismerem a (stihl.hu alapján), nem az áruk miatt nem tudok dönteni hanem igazán a súlyuk a lényegesebb számomra,mert tavaly át estem egy elég komoly hasi műtéten .és hát vigyáznom kell az emelésekkel.

Arra lennék igazából kiváncsi ha a 250-esen lecserélem a pico láncot/lapot kicsit nagyobbra, 40 cm hosszú és 0,325" láncra akkor mennyivel marad el a 290-es mögött illetve a 250-es bírná-e ezt a nagyobb lap/láncot?

Amire használnám első sorba tüzelő öszefűrészelése illetve( falun lakom )elég nagy kertünk van sok almafa ,fenyő ,esetleg még almafa kivágás jöhet szóba.

Megköszönném ha olyanok írnának akik már dolgoztak mind két géppel!

Válaszokat előre is köszönöm.

Szép napot mindenkinek!
sziasztok!
Egy CMI láncfűrészem van és olyan problémám van hogy mikor gázt adok felpörög és aztán lefullad.
Próbáltam állítani de nem sikerült
esetleg tudnátok tippet adni hogy állítsam be vagy hogy mi lehet a baja
Üdv!
Elsőre úgy tűnik, mintha kevés benzin lenne a porlasztóban és nagyobb gázadásra kifogy belőle. Másik tipp a főfúvóka eltömődése így hirtelen.
Érdemes lenne első menetben kipucolni a karbit, fúvókákat, és a benzin útját a tankból a porlasztóba. Láncfűrészeknél a benzint egy membránszivattyú továbbítja a porlasztóba, amit a forgattyúsház nyomáskülönbsége működtet. Érdemes ezt a csövet is alaposan átvizsgálni, hátha már nem tömít eléggé és így csökken a benzinszállítás.
A lefulladás után újra tudod indítani, és akkor is ezt produkálja?
Sziasztok! Nem tudom jó helyre írom-e a választ,de az MTD motorfűrészt nem ajánlom!!! Nekem az van,és rengeteg baj van vele. Valamint mint minden ami MTD nagyon nehéz súlyú.
Bumbi írta: Szevasztok!

Vélemények érdekelnének az MTD GCS46/40, és a Makita DCS 4610-ről.
A hozászólásokat gyorsan mert fát kell vágnom! :?:
Szia! Remélem most jó helyen jelenik meg a válaszom MTD-t NE VEGYÉL!!!!
Sziasztok!Egy olyan kérdésem lenne hogy kb 2 hete vettem egy Stihl MS 290-es fűrészt,és új fűrésszel még nem volt dolgom,olvastam már több féle véleményt is a bejáratásukról.Először kb 10 cm átmérűjű fákat daraboltam vele,de ez csak egy fél órás munka volt,aztán kipöfögtettem belőle egy fél tank benzint alapjáraton,csak most pedig egy kb 30-40 cm hárs fát vágtam ki és daraboltam össze vele,és most olvastam hogy ekkora fát még nem kellene a kezdeti időkben.Szerintetek ezzel ártottam a gépnek?A válaszokat előre is köszönöm.
Stihl kezelésijében benne van a bejáratás menete. Ha nem tartottad be, nem ment tönkre a gép, de hamarabb várhatók a problémák, mint normálisan időszerű lenne. A továbbiakban próbáld a leírás szerint használva bejáratni a gépet.
Egyébként nem hiszem, hogy komoly kárt okoztál volna, ha nem erőltetted nagyon a gépet.
Rendben,köszönöm.
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25 Következő
375 hozzászólás Oldal: 5 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég