Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
375 hozzászólás Oldal: 22 / 25
A blokk a motorblokk, ami a henger, dugattyú, hengerfej, forgattyúsház benne a főtengellyel. Szigorúan véve ez a motorblokk, de ezen még rajta van lendkerék, gyújtásrendszer, porlasztó, kipufogó. A porlasztó a benzint és levegőt keveri össze olyan arányban, amiből robbanóképes keverék lesz.

Viszont ha ennyire nem vagy tisztában a gépel, inkább keress olyan valakit, aki érti a dolgát és össze tudja rakni helyesen.
Sziasztok!
Van egy eredeti stihl ms 181 fürészem és nagyon pörög az alapjárata.Ojan mintha fars levegőt szívna valahol.Cseréltem benne szimeringet is.A membránnak semmi baja.Aki tud írjon.Köszönöm előre is a segitséget.
Üdv!

A napokban vettem az interneten egy láncfűrésznek nevezett kínai csodát, újonnan. Azért, hogy ha jön egy-két bunkósabb tűzifa, legyen mivel konyhakésszé varázsolni. Ha úgy tetszik, azért, hogy legyen. :) Ilyen célra nem akartam több tízezer forintot kiadni. (Igaz, ennek is 41eHUF-nak írták az "eredeti" árát, de mint tudjuk, annyi pénzért már FŰRÉSZT is lehet venni, meg én se ma jöttem a falvédőről; szumma-szummárum, 12 Mátyás volt az ára).

Na szóval, leírása alapján az első 20 órában 20:1 keveréket kell adni neki. Oké, ez rendben is van, gondolom kell a több olaj az összekopáshoz. Bár ez a 20 üzemóra nálam alighanem több év alatt fog összejönni. :mrgreen:
A továbbiakban viszont már kérdéses a dolog. A gépen és a leírásban is az szerepel, hogy 25:1 keverék kell bele, viszont a dobozára azt írták (utólag egy matricára), hogy 40:1 keverék kell neki. Most melyiknek higgyek, illetve mi volna az ideális?

Ja, a gép a RedStorm RS/CHS2200G-002 névre hallgat.

Köszi az infókat előre is!
Nem akarlak elkeseríteni de lehet hogy nem jutsz el a 20 üzemóráig. Ilyen noname ismeretlen eszközt csak bizonylatolt kereskedelmi forgalomban szabad venni, olyan üzletben ami 3 éve is volt már és 3 év múlva is lesz. Amúgy én maradnék az 1:25 nél. Nem hinném hogy preciziós tűgörgős csapágyazások lennének a kritikus helyeken ami bírja az 1:40 es keveréket. Láttam én már a csapágyboltban olyan golyóscsapágyat amit szintén valami hasonló masinából szedtek ki és satuban összenyomták tojás alakúra és úgy is maradt :) Sajnos ha valamire szükséged lenne idővel hozzá attól tartok gyertyán láncon láncvezetőn kívül mást nem fogsz tudni szerezni.
De legyen szerencséd hozzá.
Üdv!

Érdemes feljegyezned az alábbi elérhetőséget, így talán 20 órán túl is használhatod a gépet. :wink:

http://szerszampiac.hu/faipar/lancfuresz/lancfuresz_alkatreszek_kinai_benzinmotoros_lancfureszekhez

Szóval túl sokat ne várj tőle. A hamisítvány STIHL-ekkel van némi tapasztalatom. Ismerősnek a gépe egy tetőszerkezetet nem bírt ki, tűgörgő szétroppant. Szomszédom is kapott ilyet, még működik, de lánc és láncvezető már kuka - alig vágott vele.
Viszont azt olvastam, hogy ezeket is életben lehet tartani, csak sokkal több figyelmet igényelnek. Minőségi full synthetic (!) kétütemű motorolajjal (Repsol, vagy hasonló) kell használni és akkor a tűgörgők is tovább bírják, gyakrabban kell pihentetni, nem szabad túlerőltetni. Minőségi(bb) láncvezetővel és lánccal vágni is hajlandó, nem terheli túl a motort. Légszűrőt gyakran kell tisztítani, láncolajozást rendszeresen ellenőrizni.
Úgy kell bánni vele, mint egy királykisasszonnyal. :?
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.Van egy 21 -es STIHL láncfűrészem aminek a főtengelye beállt.Az új ,mintha aranyból lenne.Ezért szeretnék kérni tőletek olyan címet ahol vállalnak főtengely feljavítást .
Köszönettel:hótóló
Üdv!
Először próbáld feltérképezni a neten, hogy kapható-e tűgörgő, főtengelycsap alkatrésznek. Ha találsz, gépműhelyben meg tudják csinálni, de ha nem találsz akkor is érdemes rákeresni a Google-n a főtengely felújításra. Kicsit nyomozni kell és telefonálni, de nem lehetetlen.
Üdv!

Adott egy fűrész ami nem indul az istenért sem (tescoban vásárolt, nincs márkája, de kb 10 üzemóra van benne)... ki lett szedve a karburátor és ki lett tisztítva. A szűrők is ki lettek tisztítva. (benzin, levegő)
A gyertya ki lett szedve és meg lett takarítva. A karburátor át lett rakva másik fűrészbe (miután ki lett takarítva) a gyertyával együtt és ott működnek, igaz ha a gázt meghúzzuk akkor fulladozik de azt már olvastam, hogy rossz a levegő benzin keveréke... (majd beállítom, de először induljon be) :) ! Arra a következtetésre jutottunk, hogy
valószínűleg nem jut el a benzin a megfelelő helyre... Nem tudjuk, hogy miért...???? Ha esetleg le tudná írni mi a pontos mechanizmusa a motor működésének, mi hova nyomja húzza a benzint ...keveri stb :) azért hálás lennék. Szedjem szét jobban? Valami ötlet, hogy mi lehet a baj?


Válaszát előre is köszönöm!
sziasztok segitséget szeretnék kérni nekem van egy román gépem .ugy került hozzám h dugatyút cseréltek benne .és a tömítést a dugatyú házra nemtettek én ttem karton papírból oda tomítést .és csak a kipufogó részlegnél ijen lángszerűsége jött ki .. tehát ha venék tömítést akkor be indulna vagy lehet más is az oka???
sziasztok segitséget szeretnék kérni nekem van egy román gépem .ugy került hozzám h dugatyút cseréltek benne .és a tömítést a dugatyú házra nemtettek én ttem karton papírból oda tomítést .és csak a kipufogó részlegnél ijen lángszerűsége jött ki .. tehát ha venék tömítést akkor be indulna vagy lehet más is az oka???
Kedves hozzáértők!

Szeretnék venni egy láncfűrészt, itthoni használatra főleg, részben tüzifavágás, részben kertkezelés, részben pedig méhészet területén kisebb takarítási munkák.
Nem akarok és fogok vele évi 20-30 köbméter fát sem feldarabolni (mivel arra szalagfűrészem van és azért az kevésbé szemetel szóval részemről tüzifa darabolására mindig is a láncfűrész előtt lesz. :) ). De mondjuk azt mondanám, hogy olyan évi 10-15 köbméter gallyfán kellene átfutnia. Mivel szüksége van a mobilitásra, csak a benzines jöhet szóba (egyébként se vagyok kibékülve ilyen eszközöknél a lengő kábelekkel).

Csak belépő kategóriás gépeket néztem, Dolmar, Makita, Husqvarna, Partner, Stihl gepek kozul. Lenyeges szempont, hogy kornyezetemben ezeket aruljak/forgalmazzak boltok, ezekre van lenyegeben szervizlehetoseg is.

Dolmar (nem is jegyeztem meg pontosan a konkrét típust, amit itt találtam), nem tetszett, mert maga a felső markolat az nem fém, hanem kompozit/műanyag az egész, rögzitési ponton lattam, megkocogtattam, hallani lehetett, hogy nem csak borítás az. Ár: 61.900 Ft

Husqvarna 236 - márkaboltba voltam/néztem, igazábol szimpatikus, jó ellátottság alkatrészből, hivatalos márkaszervíze is van a közelben, emiatt a márka maga is nyerő helyzetbe kerult nálam. Ár: 60.900 Ft

Partner P360S - ezt láttam a mai napon, mezőgazdasági boltban, gyári láncvezető már alapból cserelve van rajta (megkérdeztem miért, válasz: szar a gyári nagyon, ezért is drágább, mint egyébként ez a modell), úgy árulja a bolt, de nem használt a gép. Oregon kerult rá ~36 cm körüli lehet talan, ráadasul rovidebb is, mint a gyári (nem is probléma igazaból). Ez is tetszetős számomra. Ár: 44.800 Ft. (akciósan most)

Más márkát nem is nagyon néztem. Stihlbol nem volt készleten most az ilyen belépő kategóriasakbol, szóval azt nem tudtam kézbefogni.

Véleményeket szeretnék a márkákról/típusokról, ismervén a felhasználási körülményeket.

Köszönöm!
Bálint
Valaki mondta egyszer, láncfűrészből Stihl, vagy Husi.
A Makitát sem zárnám ki ilyen munkákhoz. A Dolmar a Makita érdekeltségi körébe tartozik, az olcsóbb kategória, mint a Skoda a VW-nél.
Azóta sikerült beszélnem egy favágóval/láncfűrész szerelővel, aki évek óta otthon van a témában.

Általánosságban arra kell figyelni, hogy ne kínában készült legyen, elmondása szerint, továbbá:
@Stihl: rengeteget visznek hozzá javítani az olcsókból, annyira silány a minőségük.
@Dolmar: az olcsó, belépő kategóriás gépei is megbízhatóak, illetve pont javított egy Dolmart, makita alkatrészkeből, amikor elértem őt. Szóval ennyire 'átjárható' a két brand.
@Makita: olcsóbb gépeik nekik is kínában készülnek, de megbízhatóak még így is.
@Husqvarna: szintén megbízható, stabil gépek, jó alkatrészellátottsággal, (ezt már én mondom, ma láttam meg, hogy ők forgalmaznak magyarországon egy másik márkát a McCullochot is, amiből az olcsóbb gépek szintén kína, de kicsit jobbak németben készülnek. Kérdés csak összerakás vagy alkatrészek egy része is.)
@Partner: még nem érdemes venni őket, mivel szintén kínában készül a legtöbb, minden része, majd ha Husqvarna hazaviszi svedbe, lehet, hogy megbizhatobb lesz, de meg kell par generacio nekik.

Igazabol nem tudom mi az az (ar)kategoria a Makita/Husqvarnanal, amitol kezdve mar Japan/Nemet/Svedeknel keszul a gepuk, mert ha ez 'relative' nem sokkal tobb attol az (ar)kategoriatol, mint amit en akarnek, akkor inkabb tennek hozza, egyeb esetekben viszont a Makita es Dolmar brandek fele huzok.
Sziasztok!
Nekem egy MS 211-em van. Szeretném tudni, hogy lehet e, és ha igen akkor hol lehet állítani a lánckenő olaj mennyiségét???
Szeretnék adni neki többet, mert nekem fontos az élettartam. Még garanciás így szétszedni nem szeretném. Köszönettel Gabesz.
Szia!

Automata a lánckenőolaj adagolása, a gép dönti el a szükséges mennyiséget. Használj hozzá minőségi lánckenő olajat és akkor megtettél mindent amit lehet.
375 hozzászólás Oldal: 22 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 58 vendég