Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
375 hozzászólás Oldal: 23 / 25
Segítséget szeretnék kérni.

Láncfűrész vásárlás előtt állok.
Nem szeretnék drága gépet, mert otthoni használatra kéne. (értsd: gallyazás, metszés, 2-3 köbméter tüzelő összevágása nyaranta).

Néztem pár márkát (ja, és semmiképpen sem szeretnék használt Husit vagy Stihl)

EINHELL: GH-PC1535 TC (2 Le, 41 cc, 35 cm; 34 ezer)
másik típus: 3G-PC4040 (2 Le, 40 cc, 40 cm; 37 ezer)

PARTNER P340S (1,9 Le, 35 cc, 35 cm; 30 ezer)
P360S (2 Le, 40 cc, 46 cm; 38 ezer)


és számomra a legszimpatikusabb:
McCulloch: CS 340 (1,7 Le, 35 cc, 36 cm; 39 ezer)


Melyiket válasszam?

Köszönöm a segítséget!
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy otthonra szeretnék egy láncfűrészt. Most két fűrész között gondolkozom Mcculloch cs 380
vagy Fuxtec 6150.
Van valakinek tapasztalata a fűrészekkel kapcsolatban vagy tudna tanácsot adni?
Előre is köszönöm.
Sziasztok!

Szeretnék srgitséget kérni.

Van egy Mcculloch Xtreme láncfürészem...a probléma ott kezdődik hogy beinditom a gépet ahogy elő van irva...rendesen beindul de néhány másodperc után alapjáraton felpörög a motor mintha huznám a gáz amennyire csak lehet de nem akar leálni...ha elkezdem kitejerni az L-jelű csavart akkor kezd beálni az alapjárat de ekkor már kb a fele ki van tekerve ilyenkor lehet vele dolgozni néhány percig de utána egyszer csak le áll magátol...megnéztem utána a gyergyát ami elégé kormos és fekete. Utána elégé nehezen indul és ugyan az a menet pár perc és leáll...most cseréltem benne membránt igy nem tudom mi lehet a baj...főtengelyszimeringre gyanakszom de ez csak az én véleményem. Gyárilag egy Zama karbi van rajta aminek a gyári tüske beálitás 1 1/4 lenne de mint irtam csak akkor áll be az alapjárat ha nagyon kitekerem de akkor meg lefulad.

Szoval ha valaki tudna adni ötletet vagy tanácsot azt megköszönném :roll:
Szia!
Jó felé keresgélsz, ha a karbinál minden rendben, membrán, tömítések, beállítások és ennek ellenére is ilyen rejtélyes dolgokat produkál, akkor nagy esélye van, hogy a főtengelyszimmering kopott, falslevegőt szív a gép.
sank00 írta: Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne hogy otthonra szeretnék egy láncfűrészt. Most két fűrész között gondolkozom Mcculloch cs 380
vagy Fuxtec 6150.
Van valakinek tapasztalata a fűrészekkel kapcsolatban vagy tudna tanácsot adni?
Előre is köszönöm.


Szia!

Nem ismerem egyiket sem, de azt tapasztalatból tudom, hogy erőteljesebb, kényelmesebb egy nagyobb köbcentis motorral szerelt láncfűrésszel vágni. Persze annak súlya van, de ha bírod tartani, akkor szerintem Fuxtech.
Sziaszok van egy stihl ms250 es fűrészem és az a probléma vele hogy mikor huzom a gàzt egy kicsit horkant és amikor visszaengedem a gázt akkor pedig felmegy magàtól az alapjàtat és pörög a lànc membrànt màr cseréltem de ugyanolyan segítsetek köszönöm
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni egy 2001-es Stihl MS390-nel kapcsolatban!Használtan vásároltam indult nem volt gond,átnéztem kitakarítottam!Nagy fordulaton fulladt, nem akartam küzdeni vele vettem új gyertyát,benzinszűrőt,karburátor javítókészletet,impulzuscsövet!Karburátort kitakarítottam,kifujjatam kompresszorral,beállítottam az alapjáratot az L,a főfordulatot a H csavar segítségével!Jó volt harapott a gép!Pár nap múlva végre munkába fogtam,alig akart elindulni,csak hörgött ha fordulatot adtam neki!Gyertya szép ősz barna,de mintha nem kapna elég benzint!Újra karbi beállítás,2-3 percig oké,aztán leállt!Melegen is szivatóval tudtam csak elindítani!Úgy tudom csak használni,hogy az alapjáratot megemeltem és közepes gáznál nem nagyobb fordulaton pörgetem!Kicsit nevetséges egy 4,6Le géptől!-:(Vajon mi lehet a baj?Szimering,esetleg kompresszió hiány?Lehet hogy a karbi is le van élve mint maga a gép volt?Nem tudom!
Segítségeteket előre is köszönöm!
Szia!
Nézd meg a karbi csavarjait, nem lazult-e ki és ezért falslevegőt szív valahol. Gondolom a karbi felújító készletben minden tömítés benne volt és mindet ki is cserélted.
Sziasztok, kis segitseg kellene benzines lancfüreszhez mi lehet a baja.
Tegnap delelött meg semmi baja nem volt, delutan mar nehezebben indult, alapjarat ok volt de gazadasra nehezen reagalt, olyan volt hangja alapjan mintha tul sok levegöt kapna szal mint ahogy az elözö hozzaszolo irja hörgös volt a hangja mintha falsot szivna. Na de hogy allitodott el, ha leallitas utan ugyanott hagytam, csak allt egy helybe vagy 2 oran keresztül? Alap esetben megneznem a karbin a levegö csavart de ezen nem lehet mert meg garis + olyan lehetetlen feje van a csavarnak h nincs hozza kulcsom se.
Mi lehetett vele, delutan meg probaltam vagy 10 -et rarantani de nem indult azt hagytam ink.
Sztetek elvigyem a szervizbe? Nem hinnem h olyan nagy baja van csak utalom h nem nyulhatok hozza meg a karbihoz se.
Ha garis akkor persze, szervizben a helye.
Sziasztok!

Én még új vagyok ezekbe a dolgokba szeretném tőletek megkérdezni hogy a láncfűrészen a lánc miért lazulhat ki folyton?
Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy hol lehet venni olyan felszerelést amit a láncfűrész lánc vezetőjére kell erősíteni ha rönköt akarok hosszában vágni. (pl.: deszkát)
üdv
Üdv.
Egy kis segítséget szeretnék kérni egy husqvarna 51-es javításában.Nem rég jutottam hozzá ehez a géphez.És hidegen nem nagyon akar be indulni.Rángattam vagy 30-szor.De ha leveszem a levegő szűrőt és befogom a nyíllást akkor pöccre indul hidegen is.Indítás után van alapjárat de elég furcsán jár.Gázadásra szépen reagál.És max fordulaton sincs gond.De az alapjárat hidegen és melegen is csúnnyán jár.
Üdv.
Van egy Partner típusú elektromos láncfűrészem aminek a forgó részét komutator hiba miatt újra kell tekercselni.A gondom az hogy nem tudom hogyan lehet le húzni a fogaskereket a tengely végéről vagy hogy milyen kotessel van rajta.A 3 ágú lehuzo nem tudta le venni róla.Ha valaki tudna segíteni ötlettel meg Köszönöm szépen. :o
Sziasztok!

Segítséget kérnék a következő problémámra.
Stihl 045 gyújtás beállítása. A gép indul,fel is veszi a fordulatot,de ellenőrizni szeretném a pontos beállítást. Mert komplett gyújtás lett benne cserélve (SEM márkájú) a régi meghibásodása miatt. Ezeknél a gépeknél van e lehetőség indikátorórás állításra,vagy csak fülre állítsam?
A válaszokat előre is köszönöm
375 hozzászólás Oldal: 23 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 47 vendég