Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
375 hozzászólás Oldal: 3 / 25
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25 Következő
Az még nem kizáró ok, hogy külföldről hoznak be gépeket. Ausztriában, Németországban nem kínlódnak sokat a javítással, hamarabb vesznek újat. Jó forrásból jó gépeket lehet hozni, egy hozzáértő lelkiismeretes ember adhat el korrekt állapotú gépeket, lényeg ne problémázzon ha ki akarod próbálni.
A jobbak külföldi nagy barkácsáruházaktól szerzik a minimális hibával lecserélt, szállítási sérült gépeket, ezek jó vételek lehetnek.
Vettem én is így kompresszort, nem tudom mire használták, de valamilyen vörös port találtam a legkülönbözőbb helyeken (nem Devecseri), felteszem eltömítette a légszűrőt is, és visszavitték, hogy rossz. Azóta is működik rendesen, semmi baja.
Szóval keresgélni kell, jó ha van veled egy szakértő is.
Üdv !
Talán írtam már ide egyszer hogy rengeteg hamisított gép is kapható. Gagyi kínai vacakokra ilyen olyan matricákat ragasztgatnak ezért érdemes hozzáértő segítséget igénybe venni mert nagyon megtévesztőek. A használt gépet ha próbálod vágj is vele mert akkor kiderül a lánc, láncvezető, láncolajzó és a kuplung állapota is. Csak a "berregés" ne legyen elég meggyőzésnek.
Erno83 írta: .. Ma reggel láttam egy Husqvarna 235-öst Pest megyében,az viszont a 34,4 ccm -ével kicsi.Apróbb kerti munkákhoz jó,de nagyobb,több órás munkákhoz kevés.

Üdv!

A vásárláshoz a jó tanácsokat már megadták mások, a használati rész valahogy lefelejtődött.
Elnézést, de mit jelent hogy kicsi? Egy kissé jobban át kellene gondolni, mire is lenne használva a gép egyáltalán. A használat időtartamát pedig nem a gép láncvezetőjének hossza dönti el.

Nem hinném, hogy 50 cm kellene egy kezdőnek. De még gyakorlottabb is inkább nyúl a kisebb felé. Én ugyan nem vagyok erdész, van egy márkás fúrókalapácsom, ami valamivel több mint 2 kg amivel vések, de a nap végére már nekem is fárad a kezem, és örülök, ha letehetem. Ha már több órás munkákra akarod géped fogni... Persze van egy ilyen kis gagyi, 35 cm, semmire nem való láncosom is, a típust nem fogom reklámozni, meg 5 év tapasztalatom hozzá. No, ezzel az öt évvel kb 30 cm hozzá lehet tenni, ezt merem állítani.

Minél nagyobb egy fűrész annál jobban kell rá figyelni. Hozzáadva a motor hosszát, 80-90 cm belül már eleve senki sem maradhat, és akkor még ehhez hozzájön, hogy vágás közben esetleg félre kell lökni egy-egy gurigát, miközben saját magunkat sem vágjuk mellé. Nem a gép hegyével szokás dolgozni, hanem a rönkfogóhoz közeli résszel. Ha tüzifavágásra lesz használva, ugyan lehet a rönkök között olyan átmérő, hogy gurigázni már ilyen hosszú kellene, de általában a tözifa 20-30 cm vagy még annál is kisebb átmérő. Hogy hasonlattal éljek, olyan lesz a dolog, mintha a hosszú szabász ollóval kis mintákat kellene papírból kivágni. Arról nem is szólva, hogy pusztán ilyen esetre hasznosabb egy elektromos, kisebb fogyasztása miatt is. Rönköt esetlegesen hosszára vágni láncfűrésszel... egyhén szólva is gazdaságtalan, nem szólva a hulladékról. Egyébként nem motor teljesítménye a mérvadó, ha a lánc élessége kívánnivalót hagy maga után.

Gyakorlatként akár egy baráti segítséggel talán meg kellene próbálni egy fát kidönteni, majd legallyazni... akkor lehet igazán becsülni a rövidebb hosszt. Arról nem is beszélve, ha ez évi egy alkalommal történik, hát akkor kissé drága befektetés egy márkás gépbe befektetni. Itt helyben a gépkölcsönzőben lehet bérelni láncfűrészt, vélhetően azon a környéken is, talán meg kellene próbálni egy hasonlót kibérelni, teszem azt 2 órára, no meg persze beszerezni valami vágandó faanyagot. És 2 óráig használni is. Aztán ha utána is ilyen kell, hát nosza rajta...

További sok sikert!
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
jmedvegy írta:
Erno83 írta: .. Ma reggel láttam egy Husqvarna 235-öst Pest megyében,az viszont a 34,4 ccm -ével kicsi.Apróbb kerti munkákhoz jó,de nagyobb,több órás munkákhoz kevés.

Üdv!

A vásárláshoz a jó tanácsokat már megadták mások, a használati rész valahogy lefelejtődött.
Elnézést, de mit jelent hogy kicsi? Egy kissé jobban át kellene gondolni, mire is lenne használva a gép egyáltalán. A használat időtartamát pedig nem a gép láncvezetőjének hossza dönti el.

További sok sikert!


34,4 ccm -> ~ 35 cm3 (köbcenti) hengerűrtartalom, nem láncvezető hossz. 8)
lalibatyo-nak is köszi a hozzászólást.Igaza van,nem árt odafigyelni,mert már mindent eláraszt a gagyi hamisítvány,nagyon észnél kell lenni ha az ember vesz valamit.Ezt bármire érthetjük,nem csak a fűrészekre.

jmedvegy,az tuti,hogy nagyon sokat számít a tapasztalat,a rutin,stb.Ezt soha nem is vitatnám és tisztelem azokat és véleményüket akik nálam sokkal tapasztaltabbak.Ezért is kértem ezen a fórumon segítséget.
Azért véltem "kicsinek" a 34-35 ccm-t,mert mostanság nem éppen vékony fát szoktunk vágni.Pl:most hozott a munkatársam (fuvarozással foglalkozik maszekban)a tüzépről akácfát,kb méteres vagy méter huszas rönkökben.Ahogy néztem a legvékonyabb is 40 centi körüli.Kemény törzsfa.
A másik dolog,hogy a Tisza mellett(Borsod-megyében)szoktunk kitermelni.Az ártéri nyárfa nem éppen vékony,az árvíz után a helyi erdész kimérte a területet és 6.500.ft/köbméter áron vihette a fát bárki csak ki kellett vágni és eltakarítani rendesen utána.Volt olyan nyárfa amit megdöntött a víz,és az átmérője 110cm felett volt.Nem akarok okoskodni mert még valóban mazsola vagyok hozzá,de az ilyesmi fákat nem nagyon lehet aprítgatni 34 köbcentivel.De javítsanak ki ha tévednék.Hiába csak évente pár alkalommal megyünk ki,de akkor 2-3 napig vágjuk a fát és fejenként 18-20 köbmétert szoktunk kitermelni.(Ki mennyi összeget szán rá).Az valóban igaz,hogy baromi nehéz dolgozni egy nagy géppel.Tavasszal dolgoztam pár órát egy Tajga fűrésszel.Nem éppen a legkisebb típussal,de elég is volt.
Szóval mindent összevetve belátom,hogy kezdőként nem a legalkalmasabb egy erős fűrész,de én hosszú távon gondolkozok,és nem szeretnék mondjuk egy év múlva újból gépet keresni,mert az eddigi kicsinek bizonyul.
Ja és egyébként is teher alatt nő a pálma :) és okos ember a más kárán tanul,a hülye meg a sajátján :D .Én így vagyok vele.És most lehet,hogy egy kicsit hülye leszek,de saját bőrömön fogom megtapasztalni,hogy milyen egy nagyobb-erősebb géppel dolgozni.

Még egyszer köszönöm a tippeket,tanácsokat.

Üdv!
Üdv!

Nem kívántam lenézni a mazsolákat, nem ennek szellemében szóltam a témához, de hogy pontosak legyünk, a legelején 10-15 mázsa fa felvágásáról illetőleg alkalmankénti fakitermelésről volt szó. Elég sok olyan emberrel talákoztam, aki észnélkül - ide nekem a legnagyobbat elv alapján - vágott bele a dolgokba. Van ezzel kapcsolatban is jó pár történetem, de majd legközelebb, egy pohár bor mellett talán... :D
Ha ilyen érződött hozzászólásom, így utólag is megkövetek mindenkit, hamut szórok fejemre, stb... Viszont a lenti paraméterekkel jogos a két pont, viszont kezdőként igencsak meg fogsz szenvedni a tanulással, bár ami az igaz, engem is mélyvízbe vágva tanítottak meg úszni. És mint jelek mutatják, sikerrel :) .

Sok szerencsét kívánok a gépválasztáshoz.
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
:) Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni a következő témában. Van egy sthil ms 230-as láncfűrészem, a kipufogót kellene lecserélnem de a két anyát leszedtem de még mindig nem tudom levenni, mi foghatja még? ill. milyen erősséggel kell meghúzni összeszerelés után az anyákat. Előzmény:/ egyszer fellazítottam javítás miatt de nem találtam el a meghúzás erejét és emiatt vagy lazán húztam meg vagy túl erősen és emiatt kijukadt két helyen és emiatt cserélnem kell. Előre is köszi. tatakvg
Ez érdekes kérdés mitől lyukadhatott ki a kipufogó. Ha túlhúztad, eldeformálódhatott, azért is szorulhat. Itt van két link, erről le tudod tölteni a szervizkönyvét, inkább nézd meg hogyan kell leszedni, mint erőltesd. Mindkettőhöz regisztrálni kell, ezért nem próbáltam ki a letöltést.

http://www.getvn.com/814/link/Stihl+Chainsaw+MS+210+230+250+Service+Repair+Manual.html
http://www.torrentdownloads.net/searches/Stihl+Chainsaw+MS+210+230+250+Service+Repair+Manual
Sziasztok!van egy walbro karburátorral ellátott kinai fűrészem és eddig semmi bajom nem volt vele. az lenne a problémám,hogy rendesen indul,van alapjárat,megy egy darabig, de ha terhelés alatt dolgozik kb 30-40 másodperc után erőtlen lesz. Ha visszaengedem a gázt akkor olyan az alapjárat mintha nem kapna elég üzemanyagot.A membránokat kicserélték,új a gyertya a gyújtás rendben van,szűrők tiszták,a tank rendesen levegőzik. Ha valaki tudna segíteni akkor hálás lennék!Előre is köszönöm!
Melegedésre utaló probléma, ami lehet:
- a gyújtótekercs hibája is. Hidegen még jó, de ahogy felmelegszik, áthúz valahol.
- Lehet még a melegedés hatására jelentkező fals levegő, valamelyik tömítésnél, de a blokk összefogó csavarok kilazulása, főtengely szimmering hibája. A kétütemű motorok a forgattyúsházban végzik az elősűrítést, ha itt el tud szökni a levegő-benzin keverék, csökken a teljesítmény.
- Nem túl valószínű, de lehet még a dugattyúgyűrűk kopottsága és melegen megszoruló csapágy is.
Köszönöm a tanácsokat.Megnézem ezeket a dolgokat.Remélem bejön!Köszi!
Sziasztok!Nekem olyan gondom van,hogy a fűrész ha be melegszik,egy vastagabb ölfa vágásánál lefullad.Nem tudnátok segíteni,hogy hová nyúljak?Előre is köszi!
Ez a bemelegedés pontosan mit jelent? Ahogy bemelegszik és nincs szükség a szívatóra, vagy egy keményebb menet alkalmával?
Üdv Mindenkinek!

Ha láncfűrészt akar valaki vásárolni akkor:

1. Stihl a legjobb, a legtermelékenyebb, alsó kategóriás fűrészei is profiknak mondhatók, szervízháttér kiváló.
Nagyon tartós hobbi célra 30 év élettartam minimum. Könnyű kezelés, megbízhatóság, nagy erő, kiváló fordulatszám tartomány.
Hátránya: drága, hangos, kissé büdös, a többihez viszonyítva. De ezek elenyésző tulajdonságok az előnyeivel szemben, elsőre indul!!!!

2. Husqvarna, ez is profi fűrész, de nem szabad a legolcsóbbat venni, kiváló teljesítmény, jó rezgéscsillapítás, olcsóbb valamivel a Stihl-nél, viszont drágább hozzá az alkatrész,
kiváló szervizek.

3. Dolmar /német/ - Makita néven fut , Solo /német/ennek a teljesítménye jobb, mint a Stihl-é, de a szervizháttér sokkal gyérebb. Erre a háromra 1 év garit kaptok!!!

4. Oleo mac /olasz/ 2 év garancia!!!
Jókat olvasni róluk: bevonatos henger, több részből kovácsolt tőtengely. Jó rezgéscsillapítás stb. Nem szabad ebből sem a legkisebbet venni, amúgy egyikből sem, kivéve a Stihl-t.
Szép design!!!
Olcsó alkatrészek, megfelelő szervízháttér.

Ár érték arányt nézve és a vágandó fa mennyiségét figyelembe véve én ezt ajánlom neked!! Oleo Mac!

Olasz fűrész de gyártják az Usa-ban is, Olaszországban is és Kínában.
De ettől ne ijedj meg a Stihl legkisebb fűrészeit is Kínában gyártják és mégsem von le semmit az értékéből.

Ha nem új Oleo Mac-ra esik a választásod, akkor ajánlom, hogy egy használt de jó állapotban levő Stihl-t vegyél: 021 023 025 ezeket bátran ajánlom.
Nem okoznak csalódást. Fát is tudsz ezekkel már dönteni!! :))

Nekem is egy 025 típus van, 3.1 Le, egy kis méregzsák.:))

Van egy Dolmar 100, vagy manapság Makita DCS33 típus is, ez egy rakás szar, a szervízháttér borzalmas, az alkatrészek verik a Stihl árait, sokkal drágábbak!!!!
Megbízhatóság=0!!! Sokszor el sem indult, pedig én mindenből a legjobbat raktam bele, olaj, alkatrész, üzemanyag adalék stb...A legfontosabb, ha a hőmérséklet 0 fok alá esik egyszerűen nem lehet beindítani.
Rezgéscsillapítás borzalmas, légszűrő megoldás kritikán aluli.
Egy előnye, h könnyű és nem kell kézzel fűrészelni a fát!!! :))

Makita lehet amennyire jó vételnek hangzik annyira drága lesz hosszú távon.

A Stihl hobbi felhasználás mellett szinte el sem romlik, PROFIKNAK tervezték, elnyűhetetlen!!!! Nem hiába világelső!!!!
Remélem tudtam segíteni!
A Stihl-lel vigyázni kell, nagyon olcsó, hitvány kínai hamisítványokat lehet kapni, aki nem szakember, nem veszi észre a különbséget. A nagyon kedvező ár már eleve gyanús lehet akár új, akár használt. Amikor először találkoztam vele nekem is jojózott a szemem, ennyiért nagyon megérné. De aztán elkezdtem gondolkozni, meg hát akik árulták sem voltak túl biztatóak. Új Stihl-t csak megbízható szakboltban érdemes vásárolni, ahol garanciajegy és számla is van hozzá. Használt Stihl-nél már látszik, hogy sokat dolgozott, amit ezek a hamisítványok sosem tudnak elérni, mert szinte vadonatúj korukban szétesnek, soha nem lesznek rajta patinás használati nyomok.
Ismerősömet is beetették egy ilyennel, tartozás fejében. Egy tetőszerkezetet nem tudott vele végigcsinálni (és nem a Parlament tetőszerkezetéhez hasonlóról volt szó), a dugattyú csapszeg tűgörgői egyszerűen elkoptak. :twisted: :twisted:
Szóval vigyázni, a túl előnyös ajánlatokkal.
Előző 1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25 Következő
375 hozzászólás Oldal: 3 / 25

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég