Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
16 hozzászólás Oldal: 1 / 2
Sziasztok! van egy kérdésem: A szürőberendezés az úszómedencében 12v egyenárrammal működik. Leégett. Az akkutöltőm amire nyilván 12V van irva, jól néz ki csakhogy 10,3 voltot ad le egyenáramban. Gondolom igen kevés: ugyanis nem szív elégé a szűrőberendezés mert gondolom a 10,3 volt nem add megfelelő erőt illetve forgást a kis motornak. Mielőtt elmennék venni egy másikat(feszültséget lemérve még az üzletben) kiváncsi vagyok a véleményetekre: jól gondolom-e? Köszi
Nem nagyon értek a témához, de azért:
A tápegységnél nem csak a névleges feszültség számít, hanem a teljesítmény is. Ha terhelést kapcsolsz a tápra, akkor a feszültsége csökkenni fog, kicsivel a névleges alá. Ha meg "túlterheled", akkor jóval a névleges alá fog csökkenni, és az eszköz meg nem fog rendesen működni.
Így gondolom én. De majd valaki pontosít!

M
Heló Markov! Nagyon rendes vagy. A véleményed jól esett és nem is mondtál butaságot. Épp ez volt a gondom, mivel eleve kissebb feszkó jön ki az akkutöltőböl, már nem jó. A szivattyú 12V igényel nem 10,3-at. Az az mivel kissebb feszültséget kap kissebb lessz a fordulat vagyis nem lessz az a szivási teljesitmény illetve nem szür rendesen. A teljesitménnyel kapcsolatosan pedig úgy van(ha jól tudom): A táppegység teljesitményét figyelembe véve (W)nem szabad nagyobb fogyasztót rá kötni, teljesitményben(W). Ebben az esetben fordul elő, hogy leégeted a tápegységet(nem birta azt a teljesitményt leadni amit kértünk tölle. Köszi a véleményed: bgy
HÁNY AMPER/ORA A AKUMULÁTOR? A TÖLTÉS 10% ÁRAMAL KELL TÖLTENI.ERNÖ :idea:
Üdv!
Kérdéses az akkutöltő teljesítménye is, mert az akkuk teljesen feltöltött feszültsége 14.2 V körül alakul, ezt az akkutöltőnek el kell tudni érnie, igaz ott már nagyon kis árammal tölt, a szivattyúmotorhoz kevés. Tápegységnél javaslok 13,2 - 14 V üresjárati feszültségű, a szivattyúmotor teljesítményénél legalább 25%-al nagyobb folyamatos üzemre méretezett tápegység vásárlását. Persze lehet, hogy csak peched volt a táppal és egy hibás darabot fogtál ki, mert elvileg a szivattyúhoz méretezik a táp teljesítményét.
Szevasztok.Meggyőződésem szerint egy akkutöltő hosszú távon nem alkalmas erre a funkcióra,még akkor sem,ha nagy teljesítményű.Tudomásom szerint,bár a mai technikákkal megfelelően simítják ,nem ad egyenletes egyenáramot.Persze nem vagyok a kérdésben a csúcson,de kísérletként már én is próbáltam ezzel a módszerrel fogyasztót használni,onnan van némi tapasztalatom ezzel kapcsolatban.Megjegyzem,hogy én egy bikázásra is képes töltővel próbáltam,mégsem volt tökéletes a produkció!
Még egy gondolat eszembe jutott,most leírom.Ha van 12 V-s akkud,és arról üzemelteted a szivattyút,ez már jó megoldás!Az akku leadja azt az áramot ami az üzemeltetéshez kell,a töltővel meg párhuzamosan rásegítesz,és szerintem megoldódik a gondod:
Üdv!
Az egyenáramú motorok nem igényelnek tökéletesen sima egyenáramot, a gyárilag hozzá adott tápban is maximum egyenirányító lehetett mint egy átlag akkutöltőben. A gond ott lehet, hogy más az akkutöltő karakterisztikája, a szivattyúmotor megfelelő működéséhez szükséges feszültségen már nem adott le elegendő áramot. Az akkutöltőket úgy méretezik, hogy az akku alacsony feszültségénél nagy árammal töltsön, és ahogy növekszik az akku kapocsfeszültsége, úgy csökken a töltőáram.
Itt az a lényeg, hogy a táp egyenirányított kimenete a névleges teljesítménynél 12 V effektív értékű legyen, ez üresjáratban akár 14 V felett is lehet.
Tisztelt fórumozók!
Az akkumlátor töltő kimenő feszultsége kitünő. Ez azért van így méretezve mert az akku töltött álapotban Kb 13.8-14V lehet így a töltő automatikusan leszabájozza a kimenő áramot.Javalom tegyél párhuzamosan 2-2 db 20000mf kondit vagy köss rá egy egy akkumulátort.
Tisztelettel:molaj51@gmail.com
Molnár Lajos írta: Az akkumlátor töltő kimenő feszultsége kitünő.

Így is van, akkumulátortöltésre! És éppen ezért nem jó a szivattyúmotor táplálására.

Sokkal egyszerűbb egy elektronikai boltban venni egy megfelelő teljesítményű tápot (pl. Konrad) pár ezer forintért..
Tiszt.forumozók!
Szerintem a témát bezárva egyszerübb megvenni egy 6000ft-os zagy szivattyut és megoldja a problémát!
Tisztelettel:molaj51@gmail.com
Molnár Lajos írta: Tiszt.forumozók!
Szerintem a témát bezárva egyszerübb megvenni egy 6000ft-os zagy szivattyut és megoldja a problémát!
Tisztelettel:molaj51@gmail.com


Nem, nem egyszerűbb! El kell olvasni a kiindulását a topicnak és nem össze-vissza válaszolgatni!
Hogy jön a 220 V-os zagyszivattyú egy 12 V-os keringtetőszivattyú leégett tápjának kiváltására?????????? :shock: :shock:
Gondolkozzunk már! :evil: Érintésvédelem, életvédelem?? Ez nem fürdőmedencébe való!
Tisztelt Fórumozók!
Nem tudom ki írta az utólsó hozzá szólást,de árulnak Kettős szigetelésü berendezéseket /ezek ilyenek/ és ki állják a szigetelési tesztet.A továbbiakban NO KOMMEN
Tisztelettel:molaj51@gmail.com !
Én írtam, a nevem is ott van a hozzászólásnál.

A búvárszivattyú NEM fürdőmedencébe való, ezen nincs mit vitatkozni, hiába akadékoskodik!

Nem tudom miért erőlteti az elképzelését, csak rossz ötletet ad másoknak. Az elképzelése több sebből is vérzik:
- szakszerűtlen! Zagyszivattyút nem rakunk medencébe, csak ha valamiért ki kell szivattyúzni belőle a vizet, de akkor nincsenek fürdőzők benne.
- teljesen felesleges kiadás, amikor egy tápot a működő rendszerhez (szűrő, szivattyú gyári csatlakozással a medencéhez) sokkal olcsóbban lehet kapni. Egyszerűbb megoldás egy tápot cserélni, mint egy hozzá nem való szivattyúval kontárkodni. Látott már ilyen 12 V-os szivattyús medencét? A szivattyú a medence falához van erősítve kívülről, hogyan rakná a helyébe a zagyszivattyút? Eleve nem raknak keringtető szivattyút medencébe, mert még ha eltekintenénk az elektromos (életvédelmi) aggályoktól, a játék hevében belerúgva sérülést okozhat. A zagyszivattyú meg merülőszivattyú, tehát bele kell rakni a medencébe.
- ha már a 220V-os szivattyúnál tartunk, a 220 V-os MEDENCESZIVATTYÚ elektromos része teljesen el van különítve a vizes rendszertől, semmilyen módon nem tud veszélyes lenni a fürdőzőkre, ha az előírások szerint használják. A szivattyú lapátját mágneses úton hajtják meg, semmilyen galvanikus kapcsolat nincs a vízben lévő szivattyúlapát és a hajtómű között! Most az ideiglenes medencékről beszélünk, a telepített medencék keringtető szivattyúja más rendszerű, de akkor sem zagyszivattyú!!!!!!!

Ha nem képes jó, vagy segítő jellegű, akár szakszerű tanácsot adni a fórumon feltett kérdésekre, akkor inkább ne szóljon hozzá. A segítőkészségében nem kételkedem, de az elgondolása nem az eredetileg feltett kérdésre vonatkozik, másrészt balesetveszélyes lehet.
Ha a megfelelő elhelyezés megoldható, én egy számítógép tápegységgel próbálkoznék. Ebből az egyszerűbbek is tudnak 6 A-t leadni, ez pedig testvérek között is 72 W. A régi nem ATX-es tápok közül kellene keresgélni, a számítógépes használt boltokban az ilyet az ember után dobják.
Molajnak a jó ötletei alapján üzenem, hogy tegye a zagyszivattyút a fürdőkádjába.
16 hozzászólás Oldal: 1 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég