Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv mindenkinek.
Van valaki akinek van ilyen gépe vagy látott már ilyet???
Én a Youtube-n láttam és készítettem egyet magamnak. Sok szép dolgot lehet marni vele csak vannak apró hibák amire nem tudok rájönni mi lehet az oka.
ugyan akkora a követő száram mint amilyen a maró szár és központban is van minden mégis van amikor nem azt másolja le ami a minta hanem vannak benne eltérések.
http://www.youtube.com/watch?v=cOS-LPPR ... re=related
A kihívásoknak szentelem a szabad időm......
Üdv!
Nincs ilyen tapasztalatom, de úgy érzem a szerkezet pontatlanságában, a bizonyára kicsi, de a csapágyaknál és a karok illesztésénél meglévő apró kotyogásokban", illesztési pontatlanságokban kellene keresni a megoldást. A csuklónál fellépő pár tizedes illesztési hézag a kar végénél már milliméteres nagyságú is lehet. Ahogy elnéztem a videókat, ennél sokkal jobban megépített gépek is voltak, én még ennyit sem néztem volna ki a példának feltett gépből. Ez a kétkezes vezetés is elég fura volt, nagy ügyesség és gyakorlat kellhet hozzá.
Ezzel nem akarom lehúzni a munkádat és a gépedet, de a leírtakból nekem ez jutott eszembe. Ha van lehetőségem és tehetségem, én nem ezt a verziót választottam volna az elkészítésre.
Anno én is "koppintottam" le célszerszámokat a Ladám szereléséhez. Pontosan mértem és rajzoltam, elvileg jó szakember készítette el, de mégsem lett az eredeti, kicsit más volt. Működött, de kicsit többet kellett vele kínlódni. Nos, csak erre gondoltam, remélem nem bántottalak meg. :roll:
Nem érzem magam megbántva. A gép ami a linken van az tényleg csak illusztráció az enyém azért masszívabb nem lapos vas a csukló kar és nem müanyag perselybe mozog. Én 20*40*3-as zártszelvényböl csináltam vázat és bronz perselyek vannak benne. De semmi gyakorlat nem kell a kétkezes vezetéshez mert meglepően könnyű használni. De épp azt akartam leírni az elején, hogy csak néha van eltérés nem minden munkánál. Lehet csak annyi az oka, hogy hiába keményfém lapkás szárral dolgozom vele de ha sietek akkor adok neki fogást rendesen és lehet nagyon beleszalad.
A kihívásoknak szentelem a szabad időm......
Üdv!

A megoldás a részletekben rejlik.
Ha csak egyfajta vezetőd van, a belemarás elkerülésére célszerű lenne a vezetőt a használt marófej átmérőjének legalább a felével lejjebb állítani a marófejhez képest, esetleg 1-2 mm-rel még alacsonyabbra. Így elkerülhető a finomabb részekbe való "túlmarás". Kisebb marót alkalmazva, az állítás is változzon, az előbbiek alapján, a legvégén célszerű a pontos beállítás. Egyébiránt a video hivatkozott oldalán ír is erről ld a tervező-forgalmazó? A képek egyébként is önmagukért beszélnek.
Másodrészt a kétkezes megoldás vélhetően amiatt van, hogy a kezelő lehúzza a gépet a tárgymagasságra, mivel a kiinduló első képkockákon jól látni, hogy az alkalmazott rugó az egészet a magasban képes tartani. Bár az is lehet, hogy pusztán csak ebben a helyzetbe rögzített a szerkezet, és az alapon lévő rugó éppen a kiegyenlítés miatt van. Rugó nélkül inkább enyhe túlsúlyos balanszírozásra, kiegyenlítésre lenne szükség, hogy menetközben ne kelljen még arra is erőt kifejteni. A műveletet elnézve nem egy röpke félórás az alkotás.
Az esetleges "lötyögés" semmiképp nem okozhat gondot, mivel a gép a letapogatóhoz rögzített, a pozítív vagy negatív eltolódás mindkét oldalan egyszerre és egy irányba jelentkezik.

További kellemes marakodást :D :D !
Az igazi férfiak fával dolgoznak...
Akkor csak hangosan gondolkodtam, a leírtakból nekem ez jött le. :oops: A linken szereplő gép szerintem akkor sem egy kiforrott darab, de ezen nem akarok vitatkozni.
Tudsz képet feltenni a tiedről?
Sajnos képet egyenlőre nem tudok feltenni mert nincs mivel lefényképezni de pótolom a dolgot.
A kihívásoknak szentelem a szabad időm......
6 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 93 vendég