Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Segítséget szeretnék kérni

Malacsütéshez szeretnék csinálni állványt,motoros megoldással !!!!!!!!!!!
De sajnos csak elképzelésem van .
Skoda 100-as ablaktörlő motrom van hozzá !
Ha van valakinek jó ötlete ,szívesen fogadom !
Előre is köszi a segítséget.
Üdv: Jocó
Megfelelő áttétellel elégnek kell lennie az ablaktörlő motornak. Az áttételt szerintem egy kerékpár lánckerék áttétellel lehetne megoldani. A középagy lenne a nagy lánckerék és a kis lánckerék a motor tengelyére rögzítve. A lánc szabadon méretezhető, néhány váltó görgővel a láncot kis helyen is lel lehet vezetni, hogy kevés helyet foglaljon. A láncot a váltó láncfeszítőjével, vagy egy fix csavaros feszítővel feszesen lehetne tartani. Így a motor oda rakható, ahol nem zavar. Ennél egyszerűbb már csak a dörzshajtás lehetne, gyermekkerékpár kerekét az ablaktörlőmotor tengelyére szerelt kis gumihengerrel meghajtva, rugós feszítővel.
Csak néhány ötlet bemelegítésnek. :D
Tisztelt Uram !

Nagyon szépen köszönöm a segítségét !
Ha sikerül ígérem meg írom.
Maradok tisztelettel : Jocó
Sok sikert a munkához, esetleg néhány fényképet is mellékelhetne hozzá. :D
Most már csak azt kell kitalálnom hogy az ablaktörlő tengelye sokkal vékonyabb mint a bicigli fogaskereke.
Arra gondoltam ,csavart hegesztek rá.De még most nem tudom meg tudom -e csinálni ,de bízok benne.

malacsutes_gasztronomai_vizitura_609_2010090184942_621.JPG
malacsutes_gasztronomai_vizitura_609_2010090184942_621.JPG (98.1 KiB) Megtekintve 7788 alkalommal.


Valami hasonlóra gondoltam csak ezzel a gépi forgatással !
Üdv: Jocó
Egy ügyes műszerész mindent meg tud esztergálni, vele kéne közdarabot gyártatni. A motort óvni kell a nagy melegtől, érdemes többrétegű hővédő lemezzel elválasztani a tűztől és a sugárzó hőtől, nehogy a malaccal együtt pörzsölődjön. 8) A többrétegű hővédőlemez 2-3 réteg fémlemez távtartókkal egymástól elválasztva. A rétegek között a szabad levegőáramlás nem engedi a perzselő hőséget a motorig eljutni.
Ez nem is rossz ötlet !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Köszi szépen !
Üdv: Jocó
7 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 43 vendég