Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
11 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Üdv Mindenki!

Van egy AL-KO Comfort 38 VLE elektromos gyepszellőztetőm, amiről letört jó pár acél rúgó a hengeren.
Sajnos nem találok külön ilyen alkatrészt a neten sehol. Írtam már pár helyre online, de nem nagyon reagálták le.
Aki esetleg tud Nyíregyháza környékén egy biztosan jó Al-ko szervizest, vagy netán olyan helyet ahol tudok ilyen rugót rendelni
az legyen szíves megosztani velem. :( :wink:
Ilyenről lenne szó:
Kód: Egész kiválasztása
https://picasaweb.google.com/lh/photo/rtt2juGEInlOo5j5J-L2NyuvKmJ1FkMquYUnQqAhMfU?feat=directlink

Köszönettel előre is : F_Tiby
Üdv
Lehet előbb jutsz eredményre ha felveszed a kapcsolatot egy rugókészítővel.
http://www.google.hu/#hl=hu&source=hp&biw=1276&bih=599&q=rug%C3%B3k%C3%A9sz%C3%ADt%C5%91&aq=5&aqi=g6&aql=&oq=rug%C3%B3k%C3%A9sz&fp=4960a0eb887587bf
Megtörténhet hogy olyant csinálnak ami majd nem fog eltörni.
Tybi,
az Alkó szervizben sem kapsz ilyen rugót, vagy csak komplett az egész tengelyt? Nekem még nem sikerült letörnöm egyet sem, pedig futottam kőre és betonra is.
Itt találtam:
http://www.barkacsonline.hu/szerviz.php?marka_ID=61&megye_ID=15
.
Üdv!
Köszönöm a segítségeket.
A rugókészítő az eszembe sem jutott . :oops: :wink:
A barkácsonline-on található szervizesek közül 3-al próbáltam kapcsolatba lépni, de eredménytelenül.
Igaz szombaton (bár szerintem még akkor lehetne hívni őket). Majd ma is teszek próbát azért.
Ezért is írtam ide, gondoltam hátha már találkozott valaki ilyennel.
Az pedig hogy hogyan törhetett le :?: pedig csak füvön ment. Szombat reggel akartam használni, "kicsomagoltam" és akkor hoppá, hiányzik a fele.
De ez a rugókészítés akkor is jó ötlet.

Köszönöm még egyszer. Megírom majd a megoldást. :wink:
Ez így tényleg érdekes (pontosabban szólva el nem tudom képzelni mi történhetett a rugókkal), remélem nem az állásban törik le, mert depis lesz télen. 8) Tudnál képet feltenni a törött rugókról, vagy a teljes tengelyről? Most már kicsit félve fogom elővenni az enyémet, de kíváncsi vagyok mi okozhatta ezt a pusztulást.
Azt is írd majd meg, honnan sikerült venned rugót és mennyibe került. Úgy látszik fel kell készülni ilyen esetekre is.
....remélem nem az állásban törik le, mert depis lesz télen. .....

Ha ezzel a depi végzet akkor az gáz, és elvileg a magáról ledobott rugódarabokat ott kellett volna találnom a környékén (alatta), de nem. :shock:
Egyenlőre az a pár online elérhető (pl. barkacsonline.hu) sem dolgozik, mert nem reagálták le sehonnan az érdeklődésemet. Igaz hétfőn még a fű sem nő. :D
Holnap ha tudom beviszem a linkelt szervizek egyikébe és azután már okosabb leszek (remélem).
Tessék a képek a törött rugókról:
Kód: Egész kiválasztása
https://picasaweb.google.com/fekete.55/Gyepszellozteto?authkey=Gv1sRgCMCRzv21n5LdhwE&feat=directlink
Kösz a képeket. Elég gázosan néz ki. :? Úgy tűnik, van ahol a rugó tengelye is eltűnt, máshol meg mintha megolvadt volna. A letört rugók valahol a gyep közelében, fagy a fűgyűjtőben landolhattak. Szerintem ez komplett csere lesz. :(
Otthon megnézem az enyémet is, a rozsdásodó rugók látványa sem épp minőségi termékre utal.
Na, leadva szervizbe Nyíregyházán.
Rugók db ára 230 pénz. (mind cserélendő)
A megolvadt részeknél pedig szintén csere. Azoknak olyan 300 pénz darabja.
Megkérdeztem a tengely új árát is, az 15-18 ezer pénz között mozog.
Mennyi idős a gép és mennyit használtad??
Tegnap előkotortam az én gépemet, de szerencsére semmi ilyenre utaló jelet nem találtam rajta.
Épp azt néztem, hogy szétszedhető a tengely, de mára ez már nem hírértékű. Esetleg kérdezd meg a szerviztől, hogy mi okozhatta ezt a pusztulást, kíváncsi lennék mit mondanak. Nekem ennek a tengelynek a meghajtó csapágya állt be mint a cövek és a tengely elforgott a csapágy belső gyűrűjében. Egy darabig csak zajos volt, majd a tengely is megszorult a csapágy gyűrűjében. Egy kis WD 40-el be tudtam fejezni a munkát, majd vittem a szervizbe, szerencsére még benne volt a 3 év gariban.
Ilyen állapotban van a gépem tengelye 3 évesen:

Alko1.JPG
Alko1.JPG (215.34 KiB) Megtekintve 10779 alkalommal.

Alko2.JPG
Alko2.JPG (212.17 KiB) Megtekintve 10869 alkalommal.

Alko3.JPG
Alko3.JPG (228.27 KiB) Megtekintve 10867 alkalommal.

Én viszonylag keveset használom, általában tavasszal és ősszel, és néha nyáron.
Megkérdeztem a tengely új árát is, az 15-18 ezer pénz között mozog.

Még szerencse hogy lehet kapni :)
Na készen van! Már használtam is. :D
Cseréltek rajta 17db rugót és 4 olyan műanyag tartót kompletten ami megégett.
7210 pénz lett a vége ebből 1000 pénz a munkadíj.
Azt mondta a manus hogy nagyon le lett engedve a mélysége és ezért nem bírták a rugók. Biztosan van benne valami, mert nekünk eléggé kemény a talaj a fű alatt. :wink:
Köszi mindenkinek a helpet. További szépet.

Mennyi idős a gép és mennyit használtad??

Egyébként 2 éves, tavasszal és ősszel egy-egy üzem volt neki kb. 400m2-en. Most már megpróbálok majd jobban odafigyelni rá. Ha sikerül. :shock:
11 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég