Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
8 hozzászólás Oldal: 1 / 1
Sziasztok!

A következő a problémám. Van egy whirlpool 2284/1 gépünk. Kb 9 éves. fél éve kezdődött a gond a program lefutásásával. Félúton, szivattyúzás előtt megállt (2 helyen) a program. Mindig továbbpöccintettem és ment rendesen. Ez a gond a centri előtt is jelentkezett. Ezt eddig úgy oldottam meg, hogy kikapcs, körbeteker, centrinél bekapcs és működött tovább. Most viszont a centrit akár mit csinálok nem kezdi el.
Tegnap: burkolat leszed, szivattyú szétszed, csövek kipucol(kivezető, bevezető, belül is), csomó trutyi kijön, apa elégedett, anya reménykedik, eredmény semmi :x
A szivattyúnál motornál az normális, ha nem folyamatosan lehet tekerni a propellert, hanem negyedfordulatonként átpöccen a következő pozícióba?
Arra gondolok, hogy esetleg egy szivattyúmotor cseréje megoldhatná a problémát. Vagy ez inkább elektronikai probléma?
Előre is köszönöm a tanácsokat

Mike
Üdv
A leírtakból én programkapcsoló problémára gyanakszom de vannak itt mások is akik szereltek már mosógépet, hátha nekik lesz jobb ötletük. Ez a kapcsoló meglehetősen költséges darab és egy ennyi idős mosógépnél nem biztos hogy több 10 ezret megéri már rákölteni. Ha szivattyúz rendesen akkor nem kell foglalkozni vele hogy negyed fordulatos ugrásokkal megy a motor mert ha pl mágnes az álló vagy a forgórész ( nem tudom ezé micsoda) már is normális viselkedés amit tapasztalsz.
Köszönöm a tanácsokat, ettől félek én is, néhány óra leforgása alatt jött egy újabb probléma: most már a vizet sem szivattyúzza akár hova tekerem , resetelem, kihúzom, bedugom, bár nem én szoktam mosni, de úgy tudom, hogy víz nélküli program nincs rajta :( ,szóval azt hiszem ez is az általad elmondottakat támasztja alá köv lépés: -> tesco tizedelő 0% THM hitel- whirlpool? végül is 9 év szép kor ha azt nézzük.
Köszönöm még1X a tanácsokat
Most nincs kedvem írogatni ebben a melegben, ezért inkább keresgéltem. Programkapcsoló működése elég összetett dolog, sok minden fejre tudja állítani a működését, ezt mind leírni hosszú dolog.
Olvasgass egy kicsit az alábbi linkeken, hátha segít neked valamelyik.
http://www.elektronline.hu/wwwboard/thread.php?sorszam=168072&reply=6
http://www.elektronline.hu/wwwboard/thread.php?sorszam=39272&reply=7
http://www.elektronline.hu/wwwboard/thread.php?sorszam=150019&reply=7
http://www.elektronline.hu/wwwboard/thread.php?sorszam=39272&reply=7
Helló!
Azért áll meg, mert nem nyomja ki teljesen a vizet. Egy adott idő áll rendelkezésre erre, és ha nem végez a víz kinyomásával, akkor leáll. Ez adódhat abból, hogy a szivattyú lassan nyomja a vizet, vagy abból, hogy a falban lévő szennyvízcső eltömődött. Szivattyúzáskor elég intenzíven kell jönni a víznek. A szivattyút kézzel forgatva átugrik egy negyedet, ez így jó, mert jó a mágnese, de ez semmit sem jelent, attól lehet rossz a szivattyú.
Üdv!
Köszönöm a tanácsokat

Elvileg a csöveket kipucoltam, a falra mondjuk nem gondoltam, hogy ott is el lehet tömődve. A tisztítás után csináltam egy üres próbamosást 95 fokon, akkor bár megállt úgy ahogy szokott, de legalább a vizet beszívta. Ezután ellenőriztem az alját és nem volt benne víz, ezért nem valószínűsítem a szivattyút mint elsődleges problémaforrást, különösen, úgy, hogy most meg ezután a próbamosás után rendesen akartunk mosni, de a vizet nem szívta be. Köszönöm a linkeket is elolvastam és az alapján is programkapcsolóra gyanakszom. Töltöttem le kapcsolási rajzot is, de a kínait azt jobban érteném, tehát nem sanszos, hogy én ahhoz hozzányúlok. Egy használt eladó programkapcsolót találtam 3000 Ft kikiáltási árral. Azt nem tudom, hogy laikusként az én ki tudom cserélni? És egyáltalán érdemes-e.

Köszönöm
Semmi garancia hogy jó az a használt kapcsoló, bármit is állít az eladó. Ha fel tudod jegyezni melyik drótot honnan vetted le és azt úgy vissza is tudod rakni akkor nem nagy ügy a csere. Csinálj fényképeket feljegyzéseket és talán sikerül, de én ha valóban kapcsolós akkor újat vennék egy 9 éves vas helyett, mert ezek a "mai masinák" jó ha 5-6 évet mennek el. Most ráköltesz holnap meg csapágyas lesz, de lehet már most is az. Nem volt túl hangos ?
Ha rendszeresen a vízbeeresztésnél áll meg, akkor lehet gond a mágnesszeleppel is. Ez lehet kontakthiba, de lehet csak egy kis kosz került a szelepbe. Előszőr ezt kellene megnézni, mielőtt programkapcsolót cserélsz. De lehet gond a nyomáskapcsoló érintkezőjével is, kontakthibás nem mindig érintkezik, ezért nem kapcsolja be a mágnesszelepet.
Lehet új nyomáskapcsolót is kapni, de 28.000 Ft. körül van az ára, ekkora összegnél már alaposan meg kell gondolni. Programkapcsoló csere nem annyira fifikás dolog, csak jó helyre kell átdugni a vezetékeket. A fénykép és jegyzetkészítés jó és fontos dolog, de ha elég laza a kábelkorbács, akkor a régi programkapcsolóról azonnal átdugva az újra, ki lehet cserélni, csak figyelni kell.
8 hozzászólás Oldal: 1 / 1

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 43 vendég