Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
28 hozzászólás Oldal: 2 / 2
Plaszlo írta: Sokat nem lehet találni a neten erről a gépről, de amit találtam, abban sincsenek hibakódok. :(
Ez valamilyen figyelmeztető jelzés, valamit nem talál rendben a működéséhez. Ez lehet ajtó nem megfelelő záródása (bár ekkor el sem indulna), a mosószertartó fiók nincs rendesen betolva, eltömődött a vízbevezetés, esetleg nem kap vizet, eltömődött, vagy tele van a szivattyú szűrője. Ezeket kellene átnézni első körben.
Sokat nem segítettél a leírásoddal: elindul és leáll. De mikor?? Rögtön indulás után, vagy valamivel próbálkozik és utána áll le?
Az érthetőség kedvéért kiindulok a Whirlpool mosógép indulásából: bekapcsol az elektronika, önellenőrzés, bezárja a mosógép fedelét 2. ellenőrzés, megforgatja a dobot 3. ellenőrzés, kiszivattyúzza a maradék vizet 4. ellenőrzés, vizet enged be 5. ellenőrzési pont. Ennyi mindent ellenőriz, mielőtt mosni kezdene, és utána jön a fűtés és ellenőrzése.
Nálad hol akad el??


Mosó programnál vizet beenged kezd forogni de nekem úgy tűnik gyorsabban mint más gépeknél tapasztaltam, majd megáll.
Centrifugálásnál leszív kezd forogni de még van benne víz majd megáll.
Szárításnál mindjárt megáll.
Minden esetben 7-et villog és ezt ismétli.
Értem, akkor gyanítom, hogy a motorral, a motor szabályzó áramkörével, vagy a motor tengelyén lévő fordulatszám érzékelővel lehet valami hiba. Sajnos mint írtam, sem a neten elérhető szervizkönyvben, sem a kezelésijében nem találtam erre utaló leírást, így csak találgatok, nem tudok többet segíteni. A kontaktusokat, csatlakozókat nézd át, ha szerencséd van, csak egy rossz csatlakozás okozza a hibát.
Plaszlo írta: Sokat nem lehet találni a neten erről a gépről, de amit találtam, abban sincsenek hibakódok. :(
Ez valamilyen figyelmeztető jelzés, valamit nem talál rendben a működéséhez. Ez lehet ajtó nem megfelelő záródása (bár ekkor el sem indulna), a mosószertartó fiók nincs rendesen betolva, eltömődött a vízbevezetés, esetleg nem kap vizet, eltömődött, vagy tele van a szivattyú szűrője. Ezeket kellene átnézni első körben.
Sokat nem segítettél a leírásoddal: elindul és leáll. De mikor?? Rögtön indulás után, vagy valamivel próbálkozik és utána áll le?
Az érthetőség kedvéért kiindulok a Whirlpool mosógép indulásából: bekapcsol az elektronika, önellenőrzés, bezárja a mosógép fedelét 2. ellenőrzés, megforgatja a dobot 3. ellenőrzés, kiszivattyúzza a maradék vizet 4. ellenőrzés, vizet enged be 5. ellenőrzési pont. Ennyi mindent ellenőriz, mielőtt mosni kezdene, és utána jön a fűtés és ellenőrzése.
Nálad hol akad el??

Mosásnál:Vizet beengedi elindul és nekem úgy tűnik gyorsabban mint a megszokott mosási fordulat mindjárt megáll,7-et villan majd ezt ismétli.
Centrifugázásnál: Elindul úgy hogy még van benne víz megáll 7-et villan majd ezt ismétli.
Szárításnál mindjárt megáll 7-et villog majd ezt ismétli.
Plaszlo írta: Értem, akkor gyanítom, hogy a motorral, a motor szabályzó áramkörével, vagy a motor tengelyén lévő fordulatszám érzékelővel lehet valami hiba. Sajnos mint írtam, sem a neten elérhető szervizkönyvben, sem a kezelésijében nem találtam erre utaló leírást, így csak találgatok, nem tudok többet segíteni. A kontaktusokat, csatlakozókat nézd át, ha szerencséd van, csak egy rossz csatlakozás okozza a hibát.


Köszönöm szépen.
Privileg 525 s felültöltős mosógéphez keresnék használati útmutatót,mert a boltban nem adtak hozzá.Neten nem találtam.Tud valaki segíteni?Köszönöm!
Öt év után újra itt vagyok,a gép eddig működött de most ha elakarom indítani bármely programon a megfelelő led világít 10 másodpercig majd kialszik.Mi lehet az oka? Köszönöm előre is a segítséget.
Mindig azonos az idő amíg kialszanak a ledek?
Ezután egyik sem világít?
Kikapcsolva újraindítható?
Plaszlo írta: Mindig azonos az idő amíg kialszanak a ledek?
Ezután egyik sem világít?
Kikapcsolva újraindítható?


1. Igen
2. Egyik sem
3. Ugyan ezt csinálja, semmit nem mozdul.
?
ezer írta: Öt év után újra itt vagyok,a gép eddig működött de most ha elakarom indítani bármely programon a megfelelő led világít 10 másodpercig majd kialszik.Mi lehet az oka? Köszönöm előre is a segítséget.

Ha valaki elektromos rajzzal és használati utasítással tudna segíteni megköszönöm.
Valószínűnek tartom, hogy a programkapcsoló a hibás, hibajelzést kellene mutatni, nem kikapcsolnia.
Nem találtam semmi érdemlegeset róla. :((
Plaszlo írta: Valószínűnek tartom, hogy a programkapcsoló a hibás, hibajelzést kellene mutatni, nem kikapcsolnia.
Nem találtam semmi érdemlegeset róla. :((


Köszi!
A ledek amikor próbálom elindítani a beállításnak megfelelő világit. Ebben az esetben a programkapcsoló átad. Mi lehet még?
Üdv!
Ha jól láttam a képeken a gép kezelőszerveit, akkor csak választókapcsolók, feltevésem szerint elektronikus programkapcsolója van. Azzal, hogy felgyulladnak a ledek, még semmit nem adott át, csak sima állapotjelzés (visszajelzés), majd kialszik minden, mintha kikapcsoltad volna. Táphibára gyanakszom, de lehet sima kontakthiba valahol, vagy a vezérlő processzor hibája is.
Nagy valószínűséggel a programkapcsolóban, vagy akörül kellene keresgélni a hibát.
28 hozzászólás Oldal: 2 / 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég