Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
153 hozzászólás Oldal: 8 / 11
Előző 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 Következő
Szia!
Az nem jó. Úgy tűnik a gyújtótekercs megadta magát, zárlatos, vagy szakadt lett. Le kell bontani a motor tetejét - burkolat, berántószerkezet - és megnézni, a gyújtótekercs rövidzár - leállító - kábele nem testel-e le valahol, nincs kikopva vagy megsérülve a szigetelése. Ha semmi rendelleneset nem találsz, akkor a csere. :(
köszönöm a segítséget,megpróbálok alkatrészt venni hozzá.
Sziasztok!

Egy robi56-os masinám van, 4 ütemű briggs motoros.
A röppsúlyos kuplungal van problémám. Folyton töri a rugót. Már gyakorlatilag minden részét kicseréltem, még a hajtómű kelyhet is.
Nincs véletlenül valakinek valami ötlete, hogy mit lehet a gond?
Köszönöm! :-)
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban hogy van egy ősrégi Robix 56-os briggs motoros kapám de nem birok vele mert ha beindul nem pörög fel meg szerintem sok üzemanyagot kap mert nagyon füstöl.A karburátort már ezerszer szétszedtem felújitó készlet meg minden mert folyt belőle a benzin de a tűszelepet kicseréltem de most ez a gond! Mi lehet még a baja vagy mit nézzek még meg rajta???? Köszönöm előre is!
Segítség!
Rendelkezem egy MTD 55/6 Thorx kapálógéppel, ami 8 éves, de igen kevés üzem órája van. Idén az első indításkor pöcre indult, gyönyörű alapjárattal, de amint gázt adtam neki leállt. Mindent kitakarítottam rajta és benne, minden tiszta, de ugyanúgy leáll. Eddig soha semmi baja nem volt. Tanácstalan vagyok a hibát illetően. :roll:
Előre is köszönöm a segítséget!
https://www.youtube.com/watch?v=Euyp1W2S0O0
Sziasztok !van egy robi 56 osom brigs motoros hol találok hozzá alkatrészeket ?
Sziasztok!
A segítségeteket kérném MTD 55/6 rotakapám beindul majd azonnal 1-2 másodperc és leáll,hengerfej tömítés csere volt előtte ment rendesen,karbi kitakarítva,mégsem megy mi lehet.? válaszokat előre is köszönöm.
received_1295828523862221[1].jpeg
received_1295828523862221[1].jpeg (90.04 KiB) Megtekintve 7531 alkalommal.
Sziasztok!kaptam egy vegyépszeres háti permetezöt.hol lehet hozzá találni ,robbantott ábrát és leirást?
az a problémám vele ,ahol jön ki a vegyszer ott ,a rézcsö kiesik azt vissza lehet ,rakni vagy ujj kell helyette???
Szép napot!

Egy 3,5Le-s Briggs Quantum blokknál tudna valaki gyári értéket mondani,hogy mekkora nyomatékkal kell meghúzni az olajteknő csavarjait??
Sziasztok!

Édesapámtól megörököltem eme gyöngyszemet:
MTD Thor X 55/6-os KÍnai OHV motorral.

hibái: berántásnál visszarúg, csak és kizárólag szivatóval hajlandó menni. Azt is úgy, mintha le akarna fulladni.
Tankot kipucoltam, új üzemanyagszűrőt kapott csővel együtt,

A gyertyát kicseréltem, az olajat kicseréltem, vadi új gyújtótekercs, vadi új karburátor,

Mégsem akarja az igazságot!

Kérlek segítsetek, hogy használni tudjam a rotációskapámat.

Előre is köszönöm!
Kicsit eltűntek a hozzászólások :?: :shock:
Tehát ha az alaplapot ( álló rész) a forgás irányba mozdítod pár fokot akkor csökken az előgyújtás.
Az előbb ettől bővebben kifejtettem csak eltűnt a pár hozzászólás de most nincs több időm ettől.
Szia Lalibátyó! Oldalirányba nem tudom, csak a lendkerékhez közelebb, vagy távolabb tudom állítani. Az jelent valamit, hogy amikor próbálkozom beindítani, néha a karburátor fele szuszog ki? Mintha megfordulna az irány...
Sziasztok!

MTD Thor x OHV motoros rotációs kapámról lenne egy kérdésem. Miért van az, ha bemelegszik a motor a szivatót levéve leáll.
Ami jobban idegesít, hogy ilyenkor olyan kemény lesz a behúzó, hogy ahelyett, hogy beindulna emelgetem az egész gépet, mintha megszorulna a dugattyú... ☹️☹️☹️
A közelebbre állítással nem fog változni semmi, de lehet hogy kicsit hisztis az érzékelő és ha közelebb kerül akkor stabilabban érzékeli a poziciót és talán jobb is lesz.
Ha kikapod gyorsan a gyertyát és úgy próbálod akkor is emelgeted a gépet , akkor is szoros ? - ha igen akkor nagy a baj.
Előző 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 Következő
153 hozzászólás Oldal: 8 / 11

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég

cron