Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 144 / 156
Köszönöm szépen a tanácsokat. Mindenképpen be fogom vizsgáltatni a vizet.

Tegnap szerettem volna beszereltetni egy kerti csapot, hogy tudjak locsolni.
Azt be is szerelték. Majd a szivattyút ugye légteleníteni akarta az emberke, ami a kútban leeresztve x méteren volt. Felhúztuk. Légtelenítette. Fent kipróbáltuk. Működött is. Majd vissza eresztettük. Na akkor beszorult a kútba. Így persze nem működött. Nagy nehezen újra felhúztuk. Megint légtelenítés, kipróbálás vödör vízzel. Működött. Majd javasoltam, hogy ne tegyük le, majd építünk neki egy tárolót a kút mellé. Persze úgy nem működött, nem szívta a vizet. Valószínű túl magasan van (a kút kb 12-15 méter mély lehet).
Megint megcsináltuk az előző köröket, vissza eresztettük, de nem működik. :(
Kb 1 méteren a kútban van az a csatlakozó csővel, ami a házba viszi a vizet. Szerintem az sérülhetett meg ahogy húzogattuk a szivattyút. Ez persze már este volt.. Most nincs víz, és egyenlőre nem tudom merre tovább.
Kit kellene hívnom ilyenkor?? :(

Van valami ötleted?
Hát igen a klasszikus történet. A vizes nem ért a kúthoz, a kutas nem ért a villanyhoz, a villanyász nem ért a vízhez és indul a körbe mutogatás.
Mondjuk nem értem mit kell légteleníteni egy kerti csap beszerelés miatt házi vízműnél mikor a kerti csap az a nyomó oldalon van tehát levegősödni nem is tud a szívó oldal . No meg minek azt felhúzni meg mitől szorul be ? Nem igazán értem de nekem ez valami "szerencsétlenkedésnek" tűnik első olvasatban.
Hát sajna nem tudom ki az aki ott hozzáértőként érdemi segítséget tudna adni de ha valami képeket küldenél talán lenne ötletem, de ha a szerelés előtt működött a szerelés után pedig nem akkor lehet a vizest kellene a fülénél fogva vissza vinni :twisted:
Üdvözlöm,

Szivattyút akarom lecserélni, jelenleg egy gardena 600w 3300l/h teljesítményű van.
Amit kinéztem: LEO 90/46 28.000ft
Elpums JPV 1300 28.000ft
Agrimotor JGP13007 22.000ft

A LEO szivattyúról az mondják már nem olyan jó, mert nem rozsdamentes a tengelye és a motor tekercselése sem bírja.
A másik kettő magyar gyártmány, ha jól tudom, bár az Agrimotor-ról még nem hallottam se jót~se rosszat, számomra ismeretlen.
Melyiket ajánlaná?
Igazából mindegyik kínai csak van amit itt raknak össze :)
Tulajdonképp talán az "Agrimotor" névre hallgatóval van fenntartásom mert ez a forgalmazója importálja javítani csak ő fogja ha kell egyszer. A másik kettő elterjedt és évek óta a piacon van. Javításuk alkatrészük megoldott. Ilyen olyan pletykákat én is hallottam már hogy "szürkeimportban" hamis leo is jött ( még a kínait is hamisítják :D ) ami eredetiben a Pedrollo kínai változata és elég jól sikerült darabok is voltak. Sajna a mai "filléres" világban állítólag valóban kerültek be alu tekercseléssel szivattyúk és már ott tart a spórolás hogy a tengely csak azon része saválló ami a vízben van.
Üdvözletem!
Kútból szivattyúzom a vizet, mert a telkemen nincs kiépített vízellátó rendszer. Mivel 2 szivattyú tönkrement, ezért vettem egy komolyabbat. Elpumps-ot. A hidrofor tartályban nincs levegő kb 2 hónapja. Ez befolyásolhatja a szivattyú működését? Az a gond, túl közel lett a falhoz rakva, mivel könnyűszerkezetes a ház, így sajnos nem tehetem bárhova. Tudom, szét kell szedni, de valószínű az lesz, hogy lehessen bele levegőt fújni. Mióta nincs benne levegő, azóta furcsán működik a szivattyú. Van, hogy rendesen folyik a víz. Kb 2,5 barra van beállítva a nyomáskapcsoló, hogy kikapcsoljon a szivattyú. De érdekes, elmegy 3-3,5 barig. Tegnap pl kb 2,4 barig elment, szépen folyt a víz, mikor elzártam a csapot, akkor kikapcsolt. Igaz, pillanatok alatt lemegy 1 barra, akkor kapcsol be a szivattyú, de csinálta a dolgát. Ma katasztrófális volt a helyzet. Gyorsan lement a mutató, hiába kapcsolt be a szivattyú, alig szívta a vizet. Lement 0 barig. És, mikor elzártam a csapot, akkor nagy lassan szívta a vizet. És van, hogy folyatom a vizet, pillanatok alatt 1 bar ha elzárom, gyorsan feltölt. Ma meg borzasztó volt. És ez napról-napra változik. Lehet, holnap már rendesen folyik a víz.
Ez mitől lehet? Szivattyú mennyire károsodik? Remélhetőleg nem ment tönkre!
Szia
Sürgősen javítani vagy cserélni kell a tartályt mert a szivattyú tönkre mehet ez miatt idő előtt a túl gyakori ki be kapcsolgatások és a bizonytalan üzem miatt.
Köszönöm a tanácsot! Akkor elvileg a szivattyúnak nincs baja? Ma néztem, 9 hónapos, nincs minden nap használva. A tartály kb 2 éves. De ma sem volt változás, alig folyt.
A szivattyú és a kút működése egyszerűen ellenőrizhető házi vízmű esetén is hogy kizárjuk a nyomáskapcsoló és tartály hibákat úgy hogy rádugsz egy slagot a nyomó oldalra vagy kinyitod a csapot, majd úgy kapcsolod be a szivattyút hogy nem a nyomáskapcsolón keresztül kap áramot ( tehát mint egy kerti szivattyú úgy működteted) és máris látod hogy nyomja e a vizet, ha igen akkor mennyit és mekkora nyomással. Természetesen ez esetben a szivattyút kapcsoljuk ki először a próba végén mert "örökjárós üzemben" teszteltük.
Sziasztok!
Az lenne a gondom,hogy vettem egy házivízműt VB25/1300 rákötöttem egy köbméteres tartályra ami a ház mellett van a házivízmű pedig a pincében.
Víz jön rendesen 3 bar-ig felmegy a nyomás majd olyan 1,5 bar nál kikapcsol a házivízmű de pár másodperc múlva vissza be is kapcsol.
Ezt csinálja folyamatosan be-ki kapcyol.
Mi lehett a gond?
Köszönöm!
Sziasztok.

Elektromos nyomáskapcsolóval szeretnék kérdezni. Konkrétan a wpc-10-el kapcsolatban.
Most jött meg a kapcsoló de sajnos semmiféle bekötési rajz nincs benne a leírásban. Tudtok nekem segíteni, hogy mit hová? Köszi.

received_945474095786866.jpeg
received_945474095786866.jpeg (150.64 KiB) Megtekintve 4999 alkalommal.
Gabi37
Az a baj hogy túl nagy szivattyút vettél a tömlőd vagy vízcsöved vastagságához :D Ebbe a hibába elég sokan bele esnek. Sokkal több vizet szállít a szivattyú mint amennyi a cső vagy slag végén ki tud folyni így eléri a kikapcsolási nyomást kikapcsol, de mivel nyitva a csap így csökken a nyomás majd bekapcsol újra. Na ezért kell jól meggondolni hogy milyen házi vízművet veszünk és mire. Ha ez a kapcsolgatás nagyon gyakori ( 1 perc alatt 4-5 nél is több) akkor még az is lehet baj hogy nincs levegő a tartályban mert lyukas a membrán, vagy hibás a tartály stb. A dolog nem veszélytelen mert tönkre tud menni a szivattyú, leég a motorja a gyakori indításoktól. Célszerű lenne megemelni a kikapcsolási nyomást és ellenőrizni a tartály levegő töltöttségét.
Atkaa80

Hát ilyesmiből célszerű azt a változatot venni ahol a bemenet villásdugóval szerelt a kimenet pedig csatlakozó aljzattal. Gondolom az megy hogy a menetes rész a szivattyú nyomó csövére egy T elágazóval. Marad 2 kábel amiből az egyik a bemenet ide kötöd a 220-at ( fázis nulla föld) a másik a kimenet ide kötöd a szivattyút ( fázis nulla föld) Hogy melyik melyik sajna nem tudom de ha szerencséd van rá van írva hogy "IN"vagy "line" "power"(bemenet) és "OUT" vagy "pump" (kimenet) Ha nincs rajta akkor elég sok kép van a neten ahol csatlakozó is van a kábel végén és abból ki tudod következtetni.
https://www.google.com/search?q=wpc-10&tbm=isch&source=univ&client=firefox-b&sa=X&ved=2ahUKEwjt1bGZwezjAhUeSBUIHaAfClsQsAR6BAgIEAE&biw=1024&bih=615#imgrc=z8Tk-P0Hj9VY7M:

barna kék= bemenet
fekete fehér = kimenet
( zöld sárga föld mindkettőnél)
lalibatyo írta: Gabi37
Az a baj hogy túl nagy szivattyút vettél a tömlőd vagy vízcsöved vastagságához, ld.: https://hu.flatfy.com/ :D Ebbe a hibába elég sokan bele esnek. Sokkal több vizet szállít a szivattyú mint amennyi a cső vagy slag végén ki tud folyni így eléri a kikapcsolási nyomást kikapcsol, de mivel nyitva a csap így csökken a nyomás majd bekapcsol újra. Na ezért kell jól meggondolni hogy milyen házi vízművet veszünk és mire. Ha ez a kapcsolgatás nagyon gyakori ( 1 perc alatt 4-5 nél is több) akkor még az is lehet baj hogy nincs levegő a tartályban mert lyukas a membrán, vagy hibás a tartály stb. A dolog nem veszélytelen mert tönkre tud menni a szivattyú, leég a motorja a gyakori indításoktól. Célszerű lenne megemelni a kikapcsolási nyomást és ellenőrizni a tartály levegő töltöttségét.



Ez egy nagyobb slag vásárlásával egyszerűen orvosolható, igaz?
Vagy meg lehetne oldani a szivattyúmotor hűtését :) :D
A kérdés és a megoldás ettől bonyolultabb. Egy (normálisabb) szivattyú esetében megadják hogy az milyen gyakran kapcsolhat be. Attól hogy erre nincs adat egy gyártói leírásban inkább marketing mint műszakilag megfontolt döntés. A vevők 90 % ának már a "szívó mélység -emelő magasság- szállított mennyiség" összefüggés is értelmezhetetlen feladat akkor minek tetézni ezt még a maximális ki-be kapcsolások számának a megadásával egy marketinges eszével ? Egy jobb termék óránként 20-30 bekapcsolást is elvisel, de minél kevesebb annál jobb mert minden indítás egy áram lökés ami jelentős hőt termel és hát az indító kondenzátor élettartama is erősen függ a bekapcsolási gyakoriságtól. ( Persze létezik lágyindító meg sok okos dolog csak hát pénzbe kerül és elég sokba is. )
Tehát méretezni kell, mégpedig a vízhasználat alapján. Pontosabban a kérdés úgy indul hogy mit tud a kút homokmentesen és milyen mélyről, mennyi vízre van szükségem milyen használati mód mellett és mekkora nyomáson. Ebből választok szivattyút szivattyú vezérlőt és megveszem.
-Visszatérve a vastag slagra : fogja tudni a kút a nagyobb mennyiséget homokmentesen kiszolgálni ? Ha igen, akkor hiába a vastag slag ha mindez egy Gardena tömlőkocsira van feltekerve és 2 vízstoppos csatlakozó is van az áramló víz útjában. És még persze van pár dolog amin el lehet csúszni :)
A közelmúltban öntöző rendszer telepítő cég hívott fel hogy a kút ami készült az hány bár nyomáson tudja a 35 liter vizet percenként ?
A kút ? Mi köze a kútnak a nyomáshoz ? A 35 liter a vederben is 35 liter meg slagon spriccelve is 35 liter. És ez egy öntözős cég volt :lol: Persze lehet tegnap még lángost sütöttek csak az se ment....
Akkor mit várjunk egy alap felhasználótól ?
Pedrollo jswm szivattyú lapátkerekének rögzítésére mi a trükk? Ha túl szorosan húzom meg a rögzítő anyát, nem forog a tengely, ha kevésbé, akkor meg el tud forogni a lapátkerék.
2336 hozzászólás Oldal: 144 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég