Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 61 / 156
Előző 1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 156 Következő
a kiszerelt szenzor felülről

Csatolmányok

és végül a szenzor alulról, és ezen is látható egy bemélyedés-szerűség, ami pont oda esik ahol a pogácsaházon volt az az érthetetlen furat.
Teljesen olyan, mint pl. az elektromos kütyükön a RESET-furat. Lehet hogy hülyeséget kérdezek, nem lehet hogy ez is egy olyan resetfurat?
Nagyítóval belenézve a lyukba azt hiszem egy fémlemezt látok (membrán?) ...

Csatolmányok

Üdv
Szuper jó képeket küldtél de ennek ellenére nem bocsátkoznék találgatásokba mert nem szereltem még ezt a konkrét típust. Egyébként korábban már írtam hogy ezen márka árában jelentős marketing is van. A nevet meg kell fizetni :)
Talán lesz valaki aki buherált ilyesmit és többet tud nálam.
nem lehet hogy ez is egy olyan resetfurat?

Biztosan nem "reset" furat. Ha membrán szerűséget látsz alatta az lesz a nyomás szenzor. Azt kellene frankón kimosni vízsugárral vagy kifújni levegővel hátha be van ülepedve valami kosz a furat alatti térbe.
Ásatott kútból szeretnénk ellátni vízzel a házunkat.
A talaj agyagos, a kút kb 20m, a víz kb 1,5-2m benne.
Egy olyan rendszert szeretnék ami stabilan működik minden nap és nem kell rendszeresen szerelgetni.


Üdv
ekkora mélység esetén legalább 12-15 méter mélyre kellene leengedni a házi vízművet az ásott kútba mivel 7 méternél mélyebbről már körülményes megbízhatóan vizet felszívatni velük, 9 méternél mélyebbről pedig nem is lehet. Tehát a házi vízmű eléggé esélytelen. Én búvár szivattyút javaslok kiegészítve vagy tartály és nyomáskapcsolóval vagy esetleg áramlás szabályzóval. Ezekből egy megbízható rendszer kb 100 ezer körüli anyagköltséggel állítható össze.
Elég kemény a kutunk vize, lehet hogy ez az izé csupa vízkő belülről. Most éppen egy krigli ecetben áztatom, remélem az nem tud nagy kárt tenni benne (legszívesebben savba tenném - az a tuti - csak attól félek, hogy az esetleg megmarhat belül valamit amit nem kéne). Aztán nekimegyek vízsugárral és kompresszorral is.
Hú de jó lenne ha meggyógyulna .....
Szia Lalibátyó!
Képzeld, véletlenül megtaláltam a hibát, hál'istennek semmi baja a szivattyúnak!
Van vizünk, HURRÁ!!!
Amikor az érzékelőt visszaszereltem, akkor lettem figyelmes arra, hogy a kondenzátoron lévő egyik csúszósaru (kapocs, érintkező, hüvely, stb. nem tudom a nevét) félig le volt csúszva. Megnéztem közelebbről, megmozgattam, úgy éreztem nagyon laza, szorítottam rajta. Összeszereltem, bedugtam, azóta úgy szív a Gardena mint a vöcsök!
Teljesen banális hiba volt, szerencsére.
Még egyszer NAGYON KÖSZÖNÖM a sok időt és segítséget amit az ügyemre szántál!
Szia Lalibátyó,
lekopogom - a Gardena szivattyú azóta is becsülettel teszi a dolgát.
Mindazonáltal szeretnék foglalkozni az általad javasolt ásottkút szivattyúra alakításon is, kérlek adj tanácsot melyikre érdemes gondolni.

A paraméterek:
- a kut talpmélysége kb 10 méter
- a vízoszlop eddig mért legkisebb-legnagyobb magassága 1 és 4 méter, a jellemző szint kb 2 méter
- a vízhozam nagyjából kimeríthetetlen (benzinmotoros tűzoltószivattyúval sem sikerült mérhető szintcsökkenést előidézni), bent lakunk a Szentendrei szigeten a Duna közepén
- nem tudom szivattyú-szempontból fontos-e, a víz kemény (nagyon)
- a feladat télen a ház teljes vízellátása, a többi évszakban a ház plusz a kerti locsolórendszer
- a vízszintes távolság a locsolófejekig minimum 30, maximum 50 méter
- a vízigényt az 5000/5-ös Gardena simán tudta szállítani, tehát úgy gondolom hogy az 5000 liter/órás csúcsfogyasztást a teljes rendszer soha nem haladja meg
- van egy Alko 20 literes tartályos vízművem, ami működik de elég vacak, keveset nyom, ha szükséges az ásottkutszivattyús rendszerhez kiegyenlítőnek, akkor azt be tudom szerelni

Anyagiak
terveim szerint bevonjuk majd a jézuskát is a projektbe, meglátjuk mit sikerül összehozni.
Kérlek adj támpontokat egy a fenti igényeket kielégítő egyszerűbb/olcsóbb készülék, illetve egy közepes és egy magasabb árfekvésű modell vásárlásához.

Köszönöm szépen előre is, szép napot Neked!
Sziasztok!

Házi vízművel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni! Először is adott egy Elpumps BP14 mély kút szivattyú mely 25-26 méter mélyre van engedve a cső kútba( a víz ellátás tuti), külön láb szeleppel ellátva, ez csatlakozik egy 80l-es Aquasystem hidrofor tartályhoz (1,2bar-ra pumpálva tuti nem lukas) , a 2 között van egy PM5-ös olasz nyomás kapcsoló mely egy mágnes kapcsoló segítségével vezérli a szivattyút, ez a rendszer részben rá van kötve a ház vízvezeték rendszerére (mosógép, WC) illetve kert locsolásra használtuk. A kerti ágat most nem rég elzártam és víztelenítettem. Innentől kezdődött a gond, a nyomás kapcsoló egyszer csak elkezdte folyamatosan ki-be kapcsolgatni a szivattyút, gondoltam a kapcsoló elromlott vettem egy másikat de probléma ugyanaz maradt. ( mikor még jól működött a rendszer a nyomás mérő óra hullámzó nyomást mutatott, kikapcsolás után kb. 0.5bar-os mozgása volt 4-5 másodperc után állt meg) 1,5 és 3 bar közötti nyomást szeretnék biztonsággal tartani, de nem tudom mi lehet a hiba a rendszerben. Ezen gond megoldásában szeretném a segítségeteket kérni!
Köszönettel:Gy. Zoltán
Üdv
Sajna lyukas lesz a membrán a tartályban. A levegő nyomást a tartály víztelen állapotában kell ellenőrizni ( tehát szivattyú lekapcsol csap kinyit és ha már nem folyik akkor mérünk) 1,5 bar a jó érték. Ha kevesebb akkor pumpálunk bele de ok nélkül nem szökik meg, tehát keresni kell az okát. Ez többnyire a membrán mint mondtam és ritkábban a szelep vagy a tartály hibája. Esetleg lehet még a csővezeték lyukas vagy hibás és a nyomás elillan ezért ismét indítja a szivattyút a nyomáskapcsoló. Az hogy mindkét visszacsapó elromlott volna ( egy az utólag beépített és egy ami a szivattyúban van gyárilag) kicsi esélyt adok.
Ha rányitod a kerti vezetéket akkor megjavul ismét ?
lekopogom - a Gardena szivattyú azóta is becsülettel teszi a dolgát.
Mindazonáltal szeretnék foglalkozni az általad javasolt ásottkút szivattyúra alakításon is, kérlek adj tanácsot melyikre érdemes gondolni.



Üdv A dolog nagyon egyszerű hiszen egy a gardenával megegyező paraméterű szivattyút kell választani. Azért azt az 5000 liter/ órás fogyasztást erősen kétlem hiszen ez a mennyiség a szivattyú elméleti szállítási mennyiségétől több, ami 4500 liter. Ez értendő 0 méter szívómélséggel 0 méter nyomómagasságra és 0 méter hosszú szívó és nyomó vezetékkel, tehát gyakorlatilag sosem teljesülnek a feltételei. Összehasonlításul ha egy 10 literes vödör 10 másodperc alatt megtelik az 60 liter/ perc ami 3600 liter/ óra. Szóval én lehet egy normál csőszivattyút vennék pl egy BP10 et ami bőven teljesíti azt amit a Gardena tudott és árban is alkalomtól függően 55-70 közt beszerezhető. Drágább változatnak lehet valami jobb ásottkút szivattyú a Pedrollótól.
Szia, és megint csak köszönöm szépen a segítséget!
A gardena 5000 literes adatát természetesen nem tapasztalatból vettem, olvastam valahol (talán a lúzer manualban?).
Mindenesetre vicces, hogy a gyártó olyan installációban ad meg teljesítményadatot, hogy azt a gyakorlatban soha nem fogod tudni reprodukálni :lol:.
A vödrös módszer viszont baromi szellemes, miért nem jut ez az embernek magától eszébe?

Szóval az új szivattyú még nagyon a tervi szakaszban van, (pl. fogalmam sincs miből szeretném megvenni), de a megbízható vízellátás fontos kérdés.
Szerintem a tisztelt szolgáltató cégek továbbra is a sokszázezer kisembertől összeharácsolt extra árrésből fogják a topmenedzsereik juttatásait finanszírozni, tehát áremelés mindig lesz, ahol lehet igyekeznék függetlenedni tőlük.

Néhány műszaki kérdésben még nagyon bizonytalan vagyok, ezekben szeretném a tanácsodat kérni.

- a vízoszlop magassága - úgy emlékszem itt olvastam a Fórumban, hogy a víz alatti szivattyúk talpa alatt minimum 1 méter víznek lennie kell - ez nálam nem mindig igaz, olykor (a Duna vízállásától függően) a teljes vízoszlop éppen csak eléri az 1 métert, annál kisebbet még sosem tapasztaltam - vajon az kevés ha úgy merítem le a szivattyút, hogy csak kb 50 cm víz marad alatta?

- a víz keménysége - a vizünk baromi kemény (nem mértem, de a kapcsolódó tárgyainkon látható vízkő mennyisége elég bizonyíték) - a Gardena eddig megbirkózott ezzel, vajon a merülőszivattyúk nem kényesebbek erre a tényezőre?

- a kihordási idő - a beruházás az eddigi infok alapján mondjuk 80 és 100ezer forint között kivitelezhető - van tapasztalatod abban, hogy az ásottkút szivattyúk átlagosan milyen kort érnek meg?

- ki-bekapcsolás és nyomáskiegyenlítés - van egy 2002-es gyártású Al-ko HW750 Orionom, ami nagyon keveset nyom, pedig csak összesen egy nyarat ment (újonnan vettem) - ennek a felújításával nem vesződnék, hanem a nyomáskapcsolóját és a tartályát (ha kell ilyen kiegyenlítő egyáltalán az új rendszerhez) felhasználnám, mit gondolsz?
Néhány műszaki kérdésben még nagyon bizonytalan vagyok, ezekben szeretném a tanácsodat kérni.

- a vízoszlop magassága - úgy emlékszem itt olvastam a Fórumban, hogy a víz alatti szivattyúk talpa alatt minimum 1 méter víznek lennie kell - ez nálam nem mindig igaz, olykor (a Duna vízállásától függően) a teljes vízoszlop éppen csak eléri az 1 métert, annál kisebbet még sosem tapasztaltam - vajon az kevés ha úgy merítem le a szivattyút, hogy csak kb 50 cm víz marad alatta?

- a víz keménysége - a vizünk baromi kemény (nem mértem, de a kapcsolódó tárgyainkon látható vízkő mennyisége elég bizonyíték) - a Gardena eddig megbirkózott ezzel, vajon a merülőszivattyúk nem kényesebbek erre a tényezőre?

- a kihordási idő - a beruházás az eddigi infok alapján mondjuk 80 és 100ezer forint között kivitelezhető - van tapasztalatod abban, hogy az ásottkút szivattyúk átlagosan milyen kort érnek meg?

- ki-bekapcsolás és nyomáskiegyenlítés - van egy 2002-es gyártású Al-ko HW750 Orionom, ami nagyon keveset nyom, pedig csak összesen egy nyarat ment (újonnan vettem) - ennek a felújításával nem vesződnék, hanem a nyomáskapcsolóját és a tartályát (ha kell ilyen kiegyenlítő egyáltalán az új rendszerhez) felhasználnám, mit gondolsz?


Üdv
Ami miatt nem célszerű talpra rakni a szivattyút csőkútban az hogy a leülepedő homok idővel kitölti a szivattyú és a béléscső közti teret ( közép ill felső szívású szivattyúról beszélek) és beragad a szivattyú ezért csak kínlódva vagy ha leszagatnak róla mindent akkor sehogy sem vehető ki. Persze egy homokmentes kút esetében ez nem lehet probléma de pár 10 centi jó ha van itt is. Ásott kút esetén ez a veszély nem fenyeget.
A vízkeménység egyformán károsít minden szivattyút márkától függetlenül tehát figyelmen kívül hagyható.
Általában 5 évet megy el egy szivattyú de ez sokmindentől függ, bőven van pro és kontra tapasztalat bármely márkából és árkategóriából.
Egy régi házivízmű (ha jó) tökéletesen tud egy ásott kút vagy egy búvárszivattyút vezérelni, én is ezt használnám a helyedben.
Szia Lalibatyo!

Köszönöm a gyors választ! A tartály nyomást ellenőriztem a megadottak szerint, és be is állítottam 1.5 bar-ra. (Ezt korábban én engedtem le kisebb nyomásra.) A nyomást több napon át figyeltem és tartotta is. Miután rá engedtem a kerti ágra a nyomást elfogadhatóan működött, bár a nyomásmérő óra mutatója továbbra is lengedezett kikapcsoláskor. Miután elzártam a kerti ágat újra ki-be kapcsolgatott. Lehet, hogy a nyomás kapcsoló nem megfelelő erre a rendszerre? Gondolok arra, hogy ez a kapcsoló 1 és 5 bar közt állítható, nekem meg lehet nagyobbat nyom a szivattyúm? Én gondoltam már az Elpumps dsk10 nyomás szabályzójára. Lehet megfelelő a rendszerem ha ezt építem be?
Köszönettel:Gy. Zoltán
Üdv Lalibátyó,
hálás köszönet mindenért!
Azt hiszem lassan az összes kérdés kezd bennem tisztázódni, elkezdem figyelgetni a neten a szivattyúárakat.
Remélem tavaszig sikerül az új rendszert öszeállítani és megnyugtatóan rendeződik a vízellátás probléma.
Minden jót kívánok Neked, üdvözlettel:
István
Előző 1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 61 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 184 vendég