Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 7 / 156
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 156 Következő
Köszi a választ!
Tényleg, ha belegondolok, a szivattyúban ösze van kötve a szívó és a nyomó oldal ... Így már nem is olyan misztikus. Viszont szerinted lehet ehhez köze annak, hogy a napon volt a tömlő? Mert egyébként érintetlen volt a rendszer, otthon sem voltunk. Csak úgy leszaladt.
Üdv !
Max annyi köze lehet hogy a meleg miatt meglágyult tömlőt még látványosabban összeszívhatta a vákum. Ha rendszeresen ismétlődő a probléma akkor tömítetlenség vagy rossz lábszelep a baj, esetleg olyan szennyeződés a szelep alatt (sorja, szálas anyag ) ami nem tud távozni. Ha hol megtörténik hol nem akkor a homokos víz okozza.
Állandósult a probléma, új lábszaelep.
Még egyszer, köszi a segítséget!
Tiszteletem!


Van egy Einhell HW 810 -es vízmű http://sculeieftine.ro/pdfs/hw%20810.pdf, ami alig ment még, ugyan van pár éves, de történt vele pár rossz dolog, például koszos/homokos vizet kellett kiszívnia egy pincéből, de ez egyszeri alkalom volt. Azóta már többször jól teljesített (igazából jelenleg egy kisebb medencéből kéne úgy 6-7 hekto vizet kitolnia a kertbe, tehát még mélység sincs). A koszolódás után a biztonság kedvéért átmostuk slaggal (ez egyébként helyes eljárás?) és nem is volt semmi gond, de egyszer feltöltéskor pukkant egy nagyot, és mint ma kiderült kilyukadt a gumigyűrű. Logikusan ez lehetett a baj, de nem tudom, hogy egy egyszerű gumi betét csere megoldja-e a problémát, illetve, hogy hol lehet egyáltalán ilyet találni? Nem szívesen vennék egy teljesen új tartályt, mert egyébként úgy fest minden működik, csak a nyomást képtelen tartani. Továbbá még korábban teljesen tönkrement a szívó cső végén az a szelepes dolog. Nos olyan csövet is lehet esetleg még külön venni hozzá?

Egyébként mi az általános vélekedés erről a szivattyúról és az Einhell márkáról? Ha jól tudom nem túl nívós eszköz : )

Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv !

Többnyire nem szokott nagy véleményem lenni a barkácsáruházakban forgalmazott termékekről. Ennek ellenére ki-ki lehet fogni egy egy jobb darabot. Az hogy koszos vízhez használtad nem volt helyes de hát sokszor a szükség nagy úr. Viszont jól tetted hogy átmostad. Ennek ellenére előfordulhat hogy a lapátkerékbe apró kavicsok vannak beleszorulva ami csak szétszedés után tisztítható. Persze ha a szállított mennyiség nem változott, vagy biztosan nem került bele homoknál durvább szemcse akkor az átmosás elegendő.
Gondolom a gumigyűrű alatt a gumimembránt érted. Ez akkor szokott kilyukadni ha a tartályban a membránon kivül nincs levegő. Van valahol a tartályon egy szelep, olyan mint ami az autók kerekén is van és ott ha kiengedted az összes vizet a tartályból ( áramtalanitás után hogy ne tudjon rátölteni a szivattyú) nyomáskapcsoló beállítástól függően legalább 1 bart kellene mérni de 1,5 bar van előírva jónéhány típusra. Ezt illik ellenőrizgetni időnként.
Hogy az adott típusba éppen hol lehet membránt kapni nem tudom de többnyire egy kaptafára készülnek ezek mind így szinte biztos hogy valami "konfekció méret" kell. Nézz szét itt : http://www.szivattyubolt.hu/311-aquasystem-hidrofor-tartalyok.html
Üdv!

Köszönöm a válaszod. Ha szabad volna még pár kérdésem: létezik, hogy 24 literes gumimembrán kell bele, annak ellenére hogy 20-as tartályt írnak? Egyszerűen mindenhol csak 24 literes gumizsákokat látok, sehol egy húszas. Másrészről magát a szivattyút lehet használni a tartály nélkül is, ha egyszerűen lekupakolom a csövet, ami a tartályba vezetne? Mint fentebb írtam, jelenleg nem klasszikus módon használjuk a vízművet, mert csak arra lenne szükség, hogy a medencéből a vizet kiszivattyúzzuk a kertbe, hogy tudjunk vele locsolni. A tartály nélkül folyamatosan mennie kell a szivattyúnak, hiszen sosem éri el a belső nyomás a kívánt mértéket, de attól még lehet használni/nem romlik el/lesz valami víznyomás, vagy egyáltalán nem használhatóak ezeknek a vízműveknek a szivattyúja külön? Nagyon rossz érzés hat hektó vizet kimeregetni vödörrel : D


Előre is kösz!
Üdv !
Hát a membránra ettől többet nem tudok nyilatkozni, keress meg egy forgalmazót ( vagy többet) talán ők bővebb infóval bírnak egy egy konkrét típust illetően.
Minden további nélkül használhatod tartály nélkül is ( én is így használom az 1000 es IBC ból kinyomni a vizet) a tartályról is leszereltem. Folyamatosan engedni kell a vizet ha megy a szivattyú és akkor nem fog ki be kapcsolgatni a nyomáskapcsolója. (Az enyémen a szivattyú házon a nyomáskapcsoló és a nyomásmérő óra. A képen épp nam az az oldala látszik)
IBC.jpg
ibc
IBC.jpg (25.56 KiB) Megtekintve 13888 alkalommal.


25 méter 1/2" os tömlőn úgy nyomja a vizet mintha a hálózatról engedném. Egyszerű szórófejjel 3 bar-ra megy fel a nyomás tehát minden további nélkül használható így.
Én levenném azt a csövet ami a tartályra megy aztán oda szerelném a szivattyún a slagot, de így látatlanba a megoldásod is lehet minden további nélkül jó.
Na update


Lekaptuk a tartályt, de alig teremtett valami kis víznyomást, ezért végül bátorkodtunk szétszedni, és az a kis műanyag cucc (nem az, ami közvetlen a motoron van rajta, és forog, az egészen jó állapotban van) hanem amiben forog, egy műanyag ház, mindenféle terelőlapátokkal, az eléggé leharcolt. Törtek le róla darabok, a lapátok hegyei is teljesen tönkrementek. Gondolom valami piszok/kavics/homok került a vízbe, és az mint a homokfúvó lecsiszolta/letördelte. Az ilyen no-name nagyáruházi szivattyúkhoz megéri elkezdeni ilyen alkatrészt keresgélni, vagy szerelőhöz vinni, vagy nincs sok esély, és inkább újítani kell egy másik szivattyút?
Üdv !
Hát ha minden más jó és olcsón beszerezhető minden ami kell akkor lehet érdemes egy felújítást csinálni. Lapátkerék csere tengelytömítés csere és diffúzor csere.
Néz itt szét http://www.szivattyu.neet.hu/index.php?categoryID=466 Vagy kérdezz rá náluk konkrétan. Nem egy agysebészet ezeket cserélni és gyakorlatilag új szivattyúd lesz. Az sem kizárt hogy találsz valami szakit elfogadható áron. Én futnék egy kört mielőtt kidobnám.
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, abban, hogy van egy AL-KO házi vízművem és a nyomáskapcsolót nem tudom beállítani rendesen. Két rugós csavar van rajta egy kisebb és egy nagyobb. Melyik a be és melyik a kikapcsolásért felelős? Valamint azt szeretném még megtudni, hogy a tartályban a levegő nyomás miért felelős, tehát mi történik ha kisebb (pl. 0,5 bar a nyomás) és mi történik ha nagyobb (pl 1,5 bar a nyomás)?
A segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv !
A kisebb rugós csavar a bekapcsolás a nagyobb rugós a kikapcsolás állítója de bármelyiket tekergeted a másik értéket is viszi csak kisebb mértékben. Tehát játszani kell vele (velük).
A levegő azért van hogy kinyomja a membránban lévő vizet (ha megnyitod a csapot) mert a víz összenyomhatatlan. Ez Alko esetében 1,5 bar kellene hogy legyen gyári értékre állított nyomáskapcsoló esetén a tartály (membrán) vízmentes állapotában. Ha ettől kisebb (és változatlan értéken van a nyomáskapcsoló) akkor a membrán többet fog nyúlni mire lekapcsol tehát hamarabb megy tönkre a membrán. Ha nagyobb akkor kevesebb víz fér bele mert hamarabb lekapcsol tehát gyakrabban kapcsolgat a szivattyú amit meg a motor nem szeret. Célszerű a gyári értékek megtartása mert a hozzánemértő piszkálgatás bajt okozhat.
Köszönöm a segítséget, ma sikerült beállítanom a be és kikapcsolást (nagy nehezen).

A mostani működési adatok a következők:
Tartály levegőnyomása (üres állapotban) 0,8 bar
Bekapcsolás: 1,8 bar
kikapcsolás: 3,2 bar

Ezek a paraméterek így megfelelőek, vagy valamit még állítanom kellene rajta!
Az általad leírtak alapján emelnem kellene a tartály levegő nyomásán. Ha felnyomom 1,5 bar-ra, akkor változik a ki és bekapcsolási érték? Alig tudtam beállítani, a mostani értékre. Az volt a cél (amit te is írtál), hogy ha bekapcsol a szivattyú, akkor addig ne kapcsoljon ki, amíg el nem zárom a csapot (tehát ne kapcsolgasson ki-be). Most végre sikerült. :)
Még egy kérdésem lenne. Normális dolog az, hogy 3,6 bar-nal nem tudja feljebb nyomni a szivattyú a nyomást, tehát ha mondjuk a kikapcsolási értéket, 3,8-ra állítanám, akkor ki sem kapcsolna a szivattyú, annak ellenére, hogy a zárva van a kerti csap. Az képen látható házi vízműről van szó.
hw801.jpg
hw801.jpg (26.56 KiB) Megtekintve 13862 alkalommal.
Üdv !
Nem fog változni a levegőnyomás növelésétől a ki és bekapcsolási nyomás. Én emelnék a levegő nyomásán a gyári érték körülire. A ki-be kapcsolgatást a vízelvétel nagyságával kellene megoldani folyamatos vízelvétel esetén. A nyomáskapcsolót esetleg néhány tized bar körüli értéknél nagyobb mértékben nem kellene változtatni épp a leírt dolog miatt. Minden szivattyúnak van egy max nyomása amit az adott fordulatszám mellett tud. Ez viszont az idők során egyre kevesebb lesz ahogy kopik a szivattyú. Tehát eljuthat arra a szintre ahol nem lesz képes azt a nyomást produkálni ami lekapcsolná a nyomáskapcsolót. Kb fél nap ilyen üzemelés akár teljesen is tönkre teheti az eszközt.
Köszönöm szépen a segítségedet.
Felemelem a levegőnyomást a gyári értékre (1,5 bar).
Azért állítottam a nyomáskapcsolón, mert a gyári (2,5-3,5) értéken határest, hogy kikapcsol, mint már írtam 3,6 nem tud nagyobb nyomást produkálni, ezért nem akarom, hogy véletlen ne kapcsoljon ki 3,5 nél. Tehát levettem a bekapcsolási értéket is és a kikapcsolási értéket is kb fél bárral. Most úgy néz ki hogy a gyári 2,5-3,5 ről kb 2-3-ra állítottam, így biztonságosan kikapcsol. Remélem nem lesz baja és sokig tud ezekkel a beállításokkal működni. Az a baj, hogy a vízelvétellel nem tudok játszani, mert egy kis családi házat látok el vele, tehát ha kinyitom a csapot, akkor a vízelvétel adott. De jelen beállításokkal normálisan bekapcsol, kikapcsol, illetve ha folyamatosan engedem akármelyik csapot akkor amíg el nem zárom addig a szivattyú is működésben van. Ez úgy néz ki, hogy kinyitott csapnál 2,8 és 3 bár között van a nyomás, ha elzárom, akkor pedig 3,2- nél kikapcsol a szivattyú.
Még egyszer köszönöm a segítségedet, sokat segítettél, hogy ne tegyem tönkre a szivattyúmat.
Igazán nincs mit, én köszönöm a visszajelzést, így legalább tudom hogy hasznos volt amit javasoltam :)
Üdv !
Előző 1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 7 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 58 vendég