Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 147 / 156
valami olyasmire ahol látszik melyik szerelvény mi után következik a csővezetéken.
valami ilyesmi :
vezérlő és tartály.jpg
vezérlő és tartály.jpg (1.01 MiB) Megtekintve 2397 alkalommal.
Szia!

Küldöm a képeket.
A tartály a házban van kb.15 méterre a kútaknától.

Csatolmányok

Szia!

A többi képet a kutkamera email címedre küldtem, mivel a terjedelem miatt itt nem
nem lehetett feltölteni.
Húha! Azért van pár dolog aminek nem így kellene lenni. Kezdjük az elektromos kábellel a dugvillában. Aztán búvár szivattyúnál a szivattyú fejre teszünk visszacsapót nem fentre. A kötél megnyúlt a KPE tartja a szivattyút. A kútfej lezárása rossz az esik mászik bele ami akar. A szűrő borzalmasan néz ki nincs eltömődve ?
Ez a szerelvény mit akar csinálni a nyomásmérő és a nyomáskapcsoló ágon ami a képen van ?
( A telefont át kell állítani 3 megapixeles képre és akkor nem egy bitborzalom lesz tehát bárhová csatolható. Vagy képszerkesztővel át kell méretezni )

fórumkérdés.jpg
fórumkérdés.jpg (232.01 KiB) Megtekintve 2421 alkalommal.
Szia!

A szivattyú fején is van visszacsapó. A kötélen kívül van egy rozsdamentes kábel, ami tartja
a szivattyút, de az nem látszik a kötél takarása miatt. A szűrőt rendszeren tisztítom. A vas
fogja meg, de az csak az oldalfalát szinezi meg. Az a szerelvény ami a nyomáskapcsolónál
van, az szabályozza le a szivattyú teljesítményét, hogy ne olyan nagy mennyiséget szívjon
fel, amit a kút vízhozama nem bírna.
Az a szerelvény ami a nyomáskapcsolónál
van, az szabályozza le a szivattyú teljesítményét, hogy ne olyan nagy mennyiséget szívjon
fel, amit a kút vízhozama nem bírna.

Na akkor ez a baj forrása. Jelen szerelésnél ha megy a szivattyú bármennyi vizet korlátozás nélkül ki tud venni a kútból. A nyomáskapcsoló vezetékére nem teszünk semmilyen elzáró szerelvényt. Nem a nyomás kapcsoló szabályozza a kútból kitermelt vízmennyiséget, hanem a szivattyú nyomó ágára épített fojtócsap aminek még a legelső vízkivételi hely vagy tartály és a szivattyú közt kell lenni. Azt a visszacsapót le kellene cserélni egy golyós csapra vagy ha nagyon ragaszkodsz hozzá akkor berakni a T idom és a visszacsapó közé. Beállítani kb 25 literre
( ez kb 3-4 mm es hézag a golyós csapon tehát alig van nyitva) azt az elzárót meg minden mást ha még lenne ami nyomás terjedését a nyomáskapcsoló irányába korlátozza megszünteti zavarja kiiktatni. Ismerem Archimedes törvényét a nyomás terjedésével kapcsolatban, csak hogy itt nem csak a nyomásnak hanem a membrántérbe némi folyadéknak is mozogni kell :)
Esetleg ami még bekavarhat hogy a tartályodban sincs levegő vagy túl messze a nyomáskapcsolótól és nagy a töltő vezeték ellenállása.
Szia!

Értem. De a többi elágazásra tett folytócsap ezt az első csapot nem helyettesítheti, ha mindet azonos állásba állítom?
Mert akkor egy csap lenne, ami a szivattyút szabályozza, most viszont elágazásonként egy.
Pontosan. I db fojtás a fő ágon és a nyomáskapcsoló vezetékbe semmi. A többi csap szakaszoló csap ha valamelyik ágat nem akarod használni lezárod kivéve azt amelyiken a tartály van.
Szia!

Betettem a csapot a visszacsapó helyett. Nem tudom, hogy ha ennyire van megnyitva, ahogy az email-ben elküldött képen is látszik jó-e? Viszont azt vettem észre, hogy a 80 literes tartályt csak kb.10 literre tölti fel, aztán a nyomáskapcsoló lekapcsolja a szivattyút.
A vízmennyiséget le kell mérni amit írtam 3-4 mm hézag az a KB annyi. És csap beszerelése előtt kellett volna beállítani amikor még látható a golyó belül. Tehát kerti csap veder slag nélkül teljes nyitáson megmérni a kifolyó mennyiséget de mérés előtt kb 5 percet engedni a vizet kifelé nem elzárni hanem alá tenni a vödröd és mérni az időt. Az hogy 10 liter jön csak ki azért van mert alig van már levegő a tartályodban. 80 literből kb 20-25 nek kellene kijönni.
Szia!

A tartály nyomását megnéztem. 1.5 baron van. Víz nincs benne, mivel amikor a wc tartályt megtölti teljesen
kiürül. Azt nem értem, hogy ha a nyomáskapcsoló nélkül töltöm a tartályt, akkor úgy feltölti, hogy több öblítésre
is jó A nyomáskapcsoló, meg 2.4 bar-nál kikapcsolja a szivattyút pedig akkor még alig van a tartályba víz.
Mert távol a tartály a kapcsolótól és nagy a cső és a szerelvények áramlási ellenállása. A Sajna a rendszered szinte minden hibát tartalmazott amit el lehet követni .
Szia!

Értem, hogy rossz a rendszer, de 10 évig így működött és nem volt vele gond.
A hiba azóta áll fent, hogy a nyomáskapcsoló meghibásodott és nem kapcsolta
le a szivattyút. Így aztán cserélnem kellett a szivattyút és a nyomáskapcsolót.
Azért van távol a kapcsoló a tartálytól, mivel a tartály a házban a wc-t látja el
vízzel. Viszont a kútból a kertet locsolom, így ahhoz meg az aknában kell lenni
a kapcsolónak, mivel ott az elágazás.
Működött mert szerencséd volt és a nyomás kapcsolód más beállításban lehetett.
És az a megoldás hogy egy helyen a tartály és a kapcsoló ?
Tudod te hány olyan kutat és vízrendszert láttam már ami x évig működött most meg nem ? - De köszönöm hogy megpróbálhattam segíteni....
Üdv Mindenkinek!
Szeretnék tanácsot kérni.
Tavaly nyáron vettünk egy házat,aminek a kertjében van fúrott kút. Néha pumpáltam belőle vizet,gondtalanul. Télen letakartam,nehogy elfaggyon.
Most vettünk egy straus házi vízművet.
Nem veszi fel a vizet a kútból.
200 literes hórdóból próbálva hibátlan. Kapcsol szépen a nyomáskapcsoló is. Csak locsolásra használnánk.
A kutat pumpálva jön a víz. Van benne.
Mi lehet a gond? Nekem olyan mintha levegős lenne a kút. Ez létezik? Ha igen mit lehet tenni vele?
Köszönöm a válaszokat.
Szép napot!
2336 hozzászólás Oldal: 147 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég