Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 8 / 156
Előző 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 156 Következő
Üdvözletem!
Lenne egy nagyon amatőr kérdésem :)!
Van egy ásott kutam onnan a vizet egy melléképületbe akarom elvezetni házi vízművel!
Kérdésem a következő: megoldható-e, hogy a vízművet az épületben helyezem el és a vizet onnan szivattyúzom(kb 20m távolságra van a kúttól onnan fagyhatár alatt vinném a csövet)!
Előre is köszönöm!
Üdvözlet!
Kutat fúratok, kb. 15-18 méterre lehet előzetesen számítani, házi vízellátóval szeretném a vízkivételt megoldani. Hiába nézegetem a honlapokat eddig nem találtam olyat ami ilyen mélységből felhozná a vizet (csak 7-9 m. közöttieket találok). Létezik ilyen? Ha valaki tud segítsen.
Előre is köszönöm.
Üdv meta !
Jó a kérdés. Elsősorban attól függ hogy milyen mélyről kell felszívni a vizet. Ha ez 6 méternél nem több ( a szivattyú és az üzemi vízszint közti magasság) akkor egy 1" os szívócsővel ( KPE vagy fémcső ) minden további nélkül megoldható. Ettől nagyobb mélységnél is működik de ide már azért egy jobb paraméterekkel rendelkező és kifogástalan állapotú szivattyú szükséges. Kb 8 méterig működik a dolog de 7 méter felett kezd gazdaságtalanná válni a megoldás a hozamcsökkenés miatt.
Mostanában nézelődöm én is(bár nem ilyet keresek) és véletlenül ráakadtam egy általad keresettre(azt írja 30m szívómélység):
http://gude.boltaneten.hu/kinalat/15_szivattyuk_es_kiegeszitok-1/331/
Köszönöm Lalibátyó!
A vízmélység nem lesz gond(5-6 méter)!A vízművet most keresem hozzá(50-70e között)!Elsősorban mosógép megy majd róla, valamint nyáron locsolás, medence feltöltés!
Üdv Lacika2005 !
Létezik de nem javaslom. Mélyszívófejesnek hívják, rengeteg probléma van vele. Talán ott működik ahol 8 méter körül van a nyugvószint és az üzemi szint (szivattyúzás kozben mért vízszint) lemegy 10 méter alá. Elvileg 20 méteres mélységnél is működik még de az ismerettségi körömben aki kipróbálta mindenki megszívta vele. Jómagam nem dolgoztam vele és ezt a fából vaskarika megoldást nem is preferálom. A működési elve az hogy a felhozott víz egy részét egy másik csövön a szivócső aljába visszavezetjük. Az üzemetetése meglehetősen gazdaságtalan. (vízsugár szivattyú elv) Egyébként is legalább 100 mm körüli béléscső kell hogy beférjen a mélyszívófej és a két cső, tehát akkor tessék 125 ös csővel kérni a kutat amibe belefér egy 4" os csőbúvár így számtalan gazdaságos és megbízható szivattyút lehet választani. Léteznek 3" os szivattyúk is ezek meglehetősen drágák de van néhány tipus ami az átlagember számára is megfizethető.
Egyébként ha valamennyire is magára adó kútfúró csinálja az úgyis a saját szivattyújával (miután kikompresszorozta a kutat) beméri a kút paramétereit és javaslatot tesz szivattyú választásra, sőt van aki letelepíteni is segít. Viszont ha valami önjelölt próbálkozó akkor célszerű garanciákat kikötni már az elején nehogy az olcsó legyen a drága a végén.
Üdv!
Abból a pénzből már egész jókat is lehet választani. Ha elkészültél kérlek jelezz vissza a tapasztalatokról. A kút az milyen ?
Bocs most látom hogy ásott a kút, Így nem lehet probléma.
Üdv !
Még annyit fűznék hozzá hogy a szívócsövet lehetőleg úgy kellene kiépíteni hogy folyamatosan emelkedjék a szivattyú felé így lényegesen egyszerűbb lesz a légtelenítés az induláskor.
Köszönöm a tanácsokat!
Amint megvan jelzek!
Kedves Lalibatyo!

Olyan sok okosságot olvastam Tőled, hogy felbátorodtam, és bár nem tudom magam kifejezni szakszerűen,
de megpróbálom érthetően megírni kérdésemet. Egy éve vásároltam 1300 wattos házi vízművet. Sajnos a bőséges
esőzés okozta talajvíz emelkedés miatt az aknában elúszott. Szakember végezte csapágyazás, tisztítás stb után
újra működött. Aztán időnként leállt. Nem tudtuk miért, és azt sem, miért indul újra. Hétvégén, miután már
3 órája nem indult, észrevettem, hogy forró szegény. Segítséggel szétszedtük, és (internetes nézelődés után azthiszem
ez a neve) kiderült, az ejektor szorul, mert középen a kör alakú váju nem szabályos, amiben kellene a csőnek forognia.
Sorja is volt ott szépen, egy ideig faragták egymást, de mostmár végleg beszorult, ha sikerül a képet megnyitni,
látszik, hogy közepe nem szimmetrikus. A garancia ugye, a szétszedés miatt megszünt, a vízre szükségünk lenne mielőbb,
de olyan sok rosszat olvastam szervizekről, sőt még beszéltem is néhánnyal, nem merem beadni. Most alkatrészt keresek
hozzá. Kéremszépen válaszod, ugye nem így kell kinéznie, ilyen eltolódottnak az ejektornak. Szerinted is ez lehet a hiba?
Köszönöm szépen, tisztelettel üdvözöllek: Bia

Csatolmányok

Kedves Bia !
Köszönöm a megtisztelő szavakat ! Hát igen ami látszik hogy valamilyen idegen test is végzett ott pusztítást, így talán magyarázhatóak a nem elindulások. Valószínűleg a kútból valami szilárd nagyobb szennyeződés került bele. Sajnos a túlmelegedés pl szárazfutáskor, vagy mikor nem kapcsol a nyomáskapcsoló (mert megbuherálja hozzá nem értő) okozhatják a deformációját a műanyag alkatrészeknek. Jó a kép de ezt így megmondani biztosan mi volt a baj sajnos nem tudom. Szerintem a megbízható és jó kútnál kezdődik egy szivattyú problémamentes működése. Fontos hogy a kút képes legyen kiszolgálni a szivattyút.
Ha pl hétvégi házban üzemelteti célszerű az ott nem tartózkodások idejére lekapcsolni, tehát az elektromos bekötést eleve kapcsolhatósra kialakítani, vagy kihúzogatni a konnektorból. Sajnos ezek a háztartási célra kitalált eszközök nem a megbízhatóságukról híresek, így bizony figyelni kell rájuk hogy normálisan működnek e. Tehát figyelni hogy bekapcsol e aztán meg hogy kikapcsol e. Talán egy egyszerűbb szűrő beépítése a szívó oldalba megoldanák a szilárd részek beszippantását. Én láttam már olyan lapátkereket ami el volt tömődve apró kavicsokkal mert összeroppant a kút így a szűrőkavicsokat beszívta a szivattyú és valami csoda folytán nem szorult meg hogy leégjen.
Sajnos alkatrészt venni olcsón nem lesz egyszerű ebben a piacgazdaságban. A garanciát nem a szétszedés, hanem a mechanikai sérülések miatt nem lesz egyszerű érvényesíteni. Igen ez a deformáció már okozhatja a szivattyú szorulását, üzemképtelenségét. Cálszerű a lapátkereket és a diffuzort (ejektort) együtt cserélni.
Üdv !
Kedves Lalibatyo! Köszönöm szépen, sokat segítettél.
Üdvözlettel: Bia
Sziasztok!

Talán sikerült összeszednem, hogy mit akarok:)
Az alábbiakhoz szükséges műszaki paraméterű szivattyú kiválasztásában segítsetek:

Cél: Az udvaron az öntözés és a házban 2 WC működtetése

Fúrt kút van, 3 db 2 méteres 160-as KG cső van a földben

Nyugvó vízszint: jelenleg a talajszinttől és a szivattyútól 2 méterre van.

A kút hozama: egy régi Bácska szivattyúval a 200 literes hordó teletöltése 1 percet vett igénybe. Ez a szivattyú a kútnál van/volt.

Az üzemi vízszint: nem mértem, az építkezéshez használtam a kutat, de szerintem a nyugvó vízszint alig csökkent, max. 1 métert.

Az új szivattyú azonban a kazánházban lenne, ami 6-7 méterre van a jelenlegi szivattyú helyétől + 1 méterrel magasabban. Egy 32 mm KPE 10 bar cső van bevezetve a kút és kazánház (tervezett szivattyú hely) között. Tehát innen menne a lakásba a WC-khez és innen indulna vissza az udvarra egy szintén 32 mm KPE 10 bar csövön keresztül az öntözéshez.

Az alábbiak szerint képzelném el az öntözőrendszerem kialakítását az udvaromon. A rendszer nem automata lenne, hanem a szivattyútól 32 mm-es KPE csővel indulnék, egy elosztót iktatnék be kerti csapnak, majd onnan egy vagy két szakasz lenne az öntözésnek. A szakaszokra gyorscsatlakozókat, vagy vízkonnektorokat esetleg golyós altalajcsapot építenék be, hogy tömlővel tudjak locsolni. 4-5 csatlakozási lehetőséggel, kb 100 m szakasz lenne a szivattyútól mérve.

A max. vízkifolyás, locsolófejek vízáteresztése: Egy, esetleg kettő vízelvételi pontot szeretnék, tehát egy vagy két szórófej menne egy időben.
Üdv !
Szenzációs a kutad és amit tervezel az kivitelezhetőnek tűnik, persze az a Bácska szivattyú a 200 liter/perc szállításával elég sok egy-két kerticsaphoz,de mi a kérdés ?
Előző 1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 8 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég