Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 118 / 156
Épp most kezdtem írni egy kis regényt. :roll:

De akkor csak tömören!

"Sajnos" mert hajt az idő, már megvettem a JPV1300B-t.

Szerinted nagyon mellé lövök vele? Sajnos nem tudom a kút vízhozam adatait.
Mennyire lehet vajon lefojtani ezt a szivattyút?
Vagy nem egyszerű, de lehet megoldható, cseréljem le inkább egy kisebbre, egy JPV900-ra, vagy egy kis leo (500-700W)-ra?

Tönkre gondolom nem teszi a kutat, csak vagy elfogy a víz, vagy koszos lesz, és akkor le kell állni a locsolással?!
Délegyházán van a helyszín egy nagy bányatótól kb. 50-60 méterre max. Bár ez nem tudom mennyire számít?!

Illetve első körben valószínűleg vagy a régi szívó csőre, vagy egy flexi szívóra teszem, nyomó ág meg csak annyi lesz, hogy egy réz colos külső menetes fitting? vagy minek is hívják, megy a szivattyúba, másik végére egy collról 3/4" ra szűkítő réz elem, arra meg egy 3/4-es normál gyorscsati kuplung vég.. asszony arra csak rádugná a slagot, és már locsolhatna is..(esetleg egy méteres kpe cső a két végpont közé, hogy ne kelljen lemásznia a kútba...)

Ha jól sejtem, ez lehet már adna is akkora fojtás szegény szivattyúnak, hogy ne legyen gond a kúttal?

Áram fogyasztás meg "másodlagos", mert csak hétvégeken megyünk le, csak akkor locsolunk, talán 2 órán át.. és ennyi..szivattyú meg a kút bírja.. ez a lényeg..

csakanzy
Köszönöm a válaszod, mint fentebb látod, sajnos eső után néztem csak köpönyeg után..
Nem tudom, nagyon gáz, nagyon nagy az az 1300-as, és próbáljam meg még vissza cserélni?! Csak akkor nem biztos, hogy meg tudom időben csinálni..
Ha csak kihasználatlan lenne a teljesítménye, nem gond.. egye fene...
Elsőre mint fentebb írtam, úgyse a tartályra lesz kötve, hanem csak direkt locsolásra.. ON-OFF módon...
Utána meg lehet kap egy stand-by, és egy locsolás üzemet. Előbbi a tartályra kötve, és nyomás kapcsoló által vezérelve.. gyakorlatilag mint wc öblítés, esetleg kézmosás kielégítése.. ez ritkán van, akkor bekapcsolna és csók..
A locsolás üzem meg lenne egy kapcsoló, ami átkötné a nyomás kapcsolót, direktbe menne a szivattyú, és menne a slagba a víz.. (a rendszeren van egy kerti csap, azzal akár lehetne is kicsit fojtani.. kérdés, hogy a wc-csap felé mekkora nyomás menne.. de ez már egy másik történet, kiméregetném esetleg..)



lalibatyo írta:
Az én kérdésemre tudsz esetleg valami véleményt mondani?
Vagy túl hosszú volt a regényem? :D


Látom már kaptál segítséget :)
Hát nekem ez a szezon ezért elolvasni sem volt időm. Egyenlőre tömör rövid kérdésekre tudok válaszokat adni és azt sem azonnal :oops:
"Sajnos" mert hajt az idő, már megvettem a JPV1300B-t.
Mennyire lehet vajon lefojtani ezt a szivattyút?"


Nézd meg lent a szivattyú jelleggörbéjét:
- ha bekapcsolod a szivattyút és elzárod a nyomóágban a csapot, akkor 0 liter/perc fog átfolyni és 4,5 bar lesz a nyomás
- ha szabadon ömlik ki a víz, akkor 0 bar mellett 90 liter/perc folyik ki

Felhasználástól függően e két állapot között lesz valahol az aktuális munkapont, a sárga görbe mentén, attól függően, mekkora slag és a locsolófej ellenállása.
Ha egy locsoló megy, akkor 15-20l/p körül fog folyni, 4 bar körül lesz a nyomás. Ez nem tragédia, a hálózati víz is 2-3-4 bar, vagy több, lakóhelytől függően. Legkevesebb 6 bart ki kell bírniuk a tömlőknek, csatlakozóknak.

Tönkre gondolom nem teszi a kutat, csak vagy elfogy a víz, vagy koszos lesz, és akkor le kell állni a locsolással?!


Tönkre akkor tudod tenni a kutat, ha akkora vízmennyiséget veszel ki, hogy hordja ki a "talajt" - tehát homokol. De egy locsolótömlővel ez nem fog "sikerülni".

Áram fogyasztás meg "másodlagos", mert csak hétvégeken megyünk le, csak akkor locsolunk, talán 2 órán át.. és ennyi..szivattyú meg a kút bírja.. ez a lényeg..


Igen, erről van szó, fogyaszt 1300W-ot, elég lenne esetleg 550W is, cserébe nagyobb lesz a nyomás, ha direktbe locsolsz.
Így egy hosszú vékony tömlőn is süvít ki a víz.

Ha tartályra van kötve és "aktív" a nyomáskapcsoló, akkor lekapcsolja 3,5 barnal. Tehát a wc tartály is ennyit lát.

A locsolás üzem meg lenne egy kapcsoló, ami átkötné a nyomás kapcsolót, direktbe menne a szivattyú, és menne a slagba a víz.. (a rendszeren van egy kerti csap, azzal akár lehetne is kicsit fojtani.. kérdés, hogy a wc-csap felé mekkora nyomás menne.. de ez már egy másik történet, kiméregetném esetleg..)


A jelleggörbe alapján a szivattyú egy locsolóval 4 bart produkálna maximum. Lehetőséged van két vagy akár három locsolót is rákötni, kitapogatva, hol kezd el homokolni a kút, hol esik túl sokat az üzemi vízszint.
A szivattyú 4,5 bart képes létrehozni (elzárt csap mellett), ezt bírnia kell a wc tartálynak

Csatolmányok

Köszönöm a válaszod!

Azóta is olvasgatok.. sok okosságot lehet tanulni :D
Bár melózok :roll: :oops: és lassan mennem kell ténylegesen is tevékenykedni.. :D

Szóval akkor azt hiszem nem variálok a szivattyúval.. marad ez..
Lebeszélni, hogy pénteken amikor jön fel a "főnök", hozzon egy másik szivattyút, találkozni, ezt odaadni cserebere.. ki tudja mikor ér fel.. nekem meg mennem kell időre az aneszteziológushoz, utána egyből mennék le a telekre, hogy még meg tudjam csinálni, mert szombaton melózok egész nap, vasárnap meg éjjel.. kedden reggel meg befekvés..

Szóval marad, max fojtva, illetve figyelve a koszolódásra... Bár mint írtad, egy slaggal valószínűleg nem lesz gond.
A wc meg nem tartályos, egy öreg golyós csap van csak beépítve, direkt öblítéses.. bár ezt lehet majd cserélnem kell, mert utolsó alkalommal ha minden igaz, a tengelynél csöpögött egy kicsit...
Viszont mint írtam elsőre csak a locsolás a lényeg.. a wc-t lehet "vödrözni is", illetve 2 telekkel arrább van párom faterjának a telke, ott is van wc, hálózati vízzel.. :D

Na most rongyolok.. meló.. köszönöm a segítséged!
Illetve lalibatyoét is.. a sok évre visszamenőleges válaszait amit másoknak írt.. ma nem is tudom hány százat olvastam el, és lettem "okosabb"... :oops:



csakanzy írta:
"Sajnos" mert hajt az idő, már megvettem a JPV1300B-t.
Mennyire lehet vajon lefojtani ezt a szivattyút?"


Nézd meg lent a szivattyú jelleggörbéjét:
- ha bekapcsolod a szivattyút és elzárod a nyomóágban a csapot, akkor 0 liter/perc fog átfolyni és 4,5 bar lesz a nyomás
- ha szabadon ömlik ki a víz, akkor 0 bar mellett 90 liter/perc folyik ki

Felhasználástól függően e két állapot között lesz valahol az aktuális munkapont, a sárga görbe mentén, attól függően, mekkora slag és a locsolófej ellenállása.
Ha egy locsoló megy, akkor 15-20l/p körül fog folyni, 4 bar körül lesz a nyomás. Ez nem tragédia, a hálózati víz is 2-3-4 bar, vagy több, lakóhelytől függően. Legkevesebb 6 bart ki kell bírniuk a tömlőknek, csatlakozóknak.

Tönkre gondolom nem teszi a kutat, csak vagy elfogy a víz, vagy koszos lesz, és akkor le kell állni a locsolással?!


Tönkre akkor tudod tenni a kutat, ha akkora vízmennyiséget veszel ki, hogy hordja ki a "talajt" - tehát homokol. De egy locsolótömlővel ez nem fog "sikerülni".

Áram fogyasztás meg "másodlagos", mert csak hétvégeken megyünk le, csak akkor locsolunk, talán 2 órán át.. és ennyi..szivattyú meg a kút bírja.. ez a lényeg..


Igen, erről van szó, fogyaszt 1300W-ot, elég lenne esetleg 550W is, cserébe nagyobb lesz a nyomás, ha direktbe locsolsz.
Így egy hosszú vékony tömlőn is süvít ki a víz.

Ha tartályra van kötve és "aktív" a nyomáskapcsoló, akkor lekapcsolja 3,5 barnal. Tehát a wc tartály is ennyit lát.

A locsolás üzem meg lenne egy kapcsoló, ami átkötné a nyomás kapcsolót, direktbe menne a szivattyú, és menne a slagba a víz.. (a rendszeren van egy kerti csap, azzal akár lehetne is kicsit fojtani.. kérdés, hogy a wc-csap felé mekkora nyomás menne.. de ez már egy másik történet, kiméregetném esetleg..)


A jelleggörbe alapján a szivattyú egy locsolóval 4 bart produkálna maximum. Lehetőséged van két vagy akár három locsolót is rákötni, kitapogatva, hol kezd el homokolni a kút, hol esik túl sokat az üzemi vízszint.
A szivattyú 4,5 bart képes létrehozni (elzárt csap mellett), ezt bírnia kell a wc tartálynak
Sziasztok!

Szüleim házi vízműje cserére szorul, a 8 éves Sparban vásároltat megette a rozsda :) Tisztában vagyok a szükségletekkel, a kút vízhozamával, stb... Kinéztem pár terméket, a véleményetekre vagyok kíváncsi, melyiket ajánlanátok. Gondolok itt arra, hogy lalibatyo említette az Einhell alkatrész utánpótlás hiányát. A teljesítmények nem azonosak, ezt tudom kompenzálni +1/-1 körrel az öntözésben. A válaszokat előre is köszönöm!

https://www.szerszamwebaruhaz.com/spd/6 ... rtdet_tabs (3 év gari és túlmelegedés elleni védelem az előnye)

https://www.tessitore-szerszamok.hu/AGR ... 00-l/h-php

http://www.szerszamkell.hu/einhell_bg_w ... irect_link

https://www.mozaikkeramia.hu/leo-xjwm-h ... 25785.html

http://www.elpumps.hu/hu/termekek/hazi_ ... 5_900.html
Az elsőt kíváncsiságból én is kipróbálnám aztán ki tudja mi van a szépen csengő név mögött. Az utolsót ismerem is, nem szokott baj lenni velük. A leo az hol áldás hol átok (épp mikor miből rakják össze) A többi no name meg felejtős. Gondolom a Pedrollo meg drága azért nem is linkelted.
Sziasztok!
Tavaly már egyszer kerti szivattyú témában segítettetek, azóta is működik tökéletesen, hála főleg lalibátyónak!!!
Most viszont újra gondom van egy házi vízművel! Olasz tartály 24l leo szivattyú. Nem is ez a gond, hanem a bekötése. Két magát szakembernek nevező embert már elfogyasztottam, mire újra a saját kezembe vettem a dolgot. Gyakorlatilag 3. hónapja nem működik rendesen. 6x ástam már ki, már maximum ,csak egyszer szeretném. No, de a lényeg...


Alföld, homok, tanya (gondolom)ennek megfelelő kút?! Sajnos semmi egyebet nem tudok róla. Kútfejes, tehát van egy ág ahol kézzel tudom felhúzni a vizet, és van egy ág ahonnan a hidrofor szív. Golyók kicserélve mindkét ágon. Hidrofor cca 1.70m-re van egy aknában a kútfejtől. 40-es csővel csatlakozik hozzá. Mivel bármit csináltak a szakik, akkor is szétlőtte a nyomás a csövet az illesztéseknél, ragasztásoknál. Ezért tegnap javasolták vegyek egy réz coll-os visszacsapó szelepet és tegyük a nyomó ágba. Természetesen ott nem ért semmit. Át tettem (javaslatuk alapján) a szívó ágba, rögtön a szivattyú házába bekötve. És szerintem itt a baj újra! Először volt nagy öröm, nem lőtt szét a nyomás semmit, nem szuszogott, eresztett, szivott falsot. Gyors légtelenítés, figyelés, öröm. 3 hónap után végre tartja a nyomást, nem ereszt sehol, nem kapcsol be 10 percenként, csak ha valóban kell, árok persze betemet. Igen ám, de légtelenítés után mikor az első adag víz elfogyott, jött a fekete leves. Újra, folyamatosan le levegősödik. Már szakik nélkül, muszájból rá jöttem, hogy vissza engedi a vizet a vissza csapó szelep után.Ugye a szivattyú is nehezen kapja fel, illetve a golyó is csak egy idő után zörgeti a 40-es PVC csövet, illetve azt az egy derékszögű idomot, amit azért (is) tettünk be, hogy a szivattyú véletlenül se szívhassa fel a golyót! Szóval nem jó továbbra sem.

Amit nem értek, hogy vissza csapó szelep nélkül azonnal elkapta a szivattyú a vizet, akkor most miért nem, miért engedi el?
Segítene, ha nem rögtön a szivattyú háznál volna bekötve a visszacsapó szelep, hanem a kútfejhez legközelebb eső részen? Akkor ugye több víz lenne a csőben, nem csak mint most a szivattyú házban ami van , elvben segithetne, vagy rosszul gondolom?
A másik amit nem értek! Mikor megáll a szivattyú a húzogatós részből (tehát a kútból amin kézzel bírom húzni a vizet) mindig csorog ki pár deci víz. Ez így télen be, szét fog fagyni, vagy tévednék? Illetve miért van ez a jelenség, hiszen elvben a golyók szerepe az oda-vissza zárás lenne nem?

Illetve úgy összességében mi lenne a szakszerű bekötése a hidrofornak? Úgy értem én KPE csőre gondoltam, de arról le beszéltek, mert állítólag nem lehet rátenni a csatlakozót, a kútfej 40-es PVC csövére!
Nagyjából most itt tartok, ha tudtok kérlek segítsetek! Köszi szépen előre is!
Az a baj hogy ezek a földbe dugott műanyag csövekkel amit kútnak is hívnak hogy arra valók amire csinálták őket. Húzogatni a pumpát, vagy a szivattyú ágról szivattyút járatni. Tehát járatni nem pedig nyomás alatti rendszert csinálni belőle. Vannak esetek amikor ez ideig óráig működik de macera az lesz velük. A szivattyú elé rakott visszacsapó teljesen rendben, ha az jó minőségű, a kút nem homokol és még vizet is ad megfelelően, akkor egy jól működő szivattyúval azért egy használható de messze nem probléma mentes rendszer úgy ahogy kivitelezhető. Aztán persze hol a golyó nem zár hol pedig nem nyit és így tovább bajok szoktak lenni. Tehát kb annyit is ér mint amibe kerül. Én soha nem is csináltam ilyen "kutat" és nem is fogok épp a megbízhatatlan és problémás üzemeltetése miatt. Javítani pedig főleg nem, mert amint hozzá nyúltam már minden problémája az enyém nem pedig a barkácsszakköré aki csinálta egykor.
A házi vízművet pedig úgy kell beépíteni hogy a szívócső alján van egy lábszelep. A víz persze még szivattyúzáskor se csökkenjen a szivattyú szintje alá 7-8 méternél mélyebbre. természetesen a szívócsőnek merev anyagúnak és jól tömítettnek is kellene lenni hogy ne lapuljon össze és ne szívjon levegőt a szivattyú.
Esetedben ebből semmi nem teljesül mert ún. vákum kutat akarsz üzemeltetni házi vízművel. Tehát akik próbálták a rendszered gatyába rázni valószínűleg amit meg lehetett tenni a siker érdekében azt meg is tették. Az persze hogy milyen anyagokból és milyen minőségben egy másik kérdés.
lalibatyo írta: Az a baj hogy ezek a földbe dugott műanyag csövekkel amit kútnak is hívnak hogy arra valók amire csinálták őket. Húzogatni a pumpát, vagy a szivattyú ágról szivattyút járatni. Tehát járatni nem pedig nyomás alatti rendszert csinálni belőle. Vannak esetek amikor ez ideig óráig működik de macera az lesz velük. A szivattyú elé rakott visszacsapó teljesen rendben, ha az jó minőségű, a kút nem homokol és még vizet is ad megfelelően, akkor egy jól működő szivattyúval azért egy használható de messze nem probléma mentes rendszer úgy ahogy kivitelezhető. Aztán persze hol a golyó nem zár hol pedig nem nyit és így tovább bajok szoktak lenni. Tehát kb annyit is ér mint amibe kerül. Én soha nem is csináltam ilyen "kutat" és nem is fogok épp a megbízhatatlan és problémás üzemeltetése miatt. Javítani pedig főleg nem, mert amint hozzá nyúltam már minden problémája az enyém nem pedig a barkácsszakköré aki csinálta egykor.
A házi vízművet pedig úgy kell beépíteni hogy a szívócső alján van egy lábszelep. A víz persze még szivattyúzáskor se csökkenjen a szivattyú szintje alá 7-8 méternél mélyebbre. természetesen a szívócsőnek merev anyagúnak és jól tömítettnek is kellene lenni hogy ne lapuljon össze és ne szívjon levegőt a szivattyú.
Esetedben ebből semmi nem teljesül mert ún. vákum kutat akarsz üzemeltetni házi vízművel. Tehát akik próbálták a rendszered gatyába rázni valószínűleg amit meg lehetett tenni a siker érdekében azt meg is tették. Az persze hogy milyen anyagokból és milyen minőségben egy másik kérdés.


Nagyon köszönöm a válaszod!


Elkeserítettél, de sajnos számítottam rá! Sok lehetőségem nincs, ez egy tanyás ingatlan, 3 hónapja vettük. Természetesen ezzel a kúttal. Magyarul ezzel kell megoldanom... Közben gondolkodva, még talán van egy lehetőségem... Pumpa, illetve mérő óra hiányában még nem tudtam felpumpálni 1.5 bar-ra a lufit. Gyakorlatilag az összes csap kinyitásával légtelenítek csak. Az előfordulhat, hogy több hónapnyi rossz üzem miatt tele van a tartály levegővel még mindig? Szerinted javul a helyzet, ha fel pumpálom, korrekten ki tudom légteleníteni? Azért kérdezem, mert az összes illesztést, többször átnéztem, biztosan sehol nem szivárog,stb Tehát elvben nem tud falsot, levegőt szívni sem sehol! és a nyomást is tarja szépen! (Másrészt számomra érthetetlen laikusként, hogy eddig mindig kiderült valahol eresztett, falsot szívott, hibásan volt illesztve a csővek, volt olyan, hogy a könyök idom nem is ragasztható volt(!) természetesen a nyomást nem tartotta meg, 10 percenként elindult, viszont nem volt levegős sem!)

Ha így nem megy, utolsó lehetőségként kiásom, levágom a kútfejet és megcsinálom szívószálasra. Az általad írottak alapján akkor a téli fagyás veszély is fent áll sajnos, jól sejtettem? Tehát, hogy a húzogatós rész teli van vízzel!

Utolsó mentsvárként van még egy ilyen kutam, tehát ugyan ez a szegedi, ceglédi típus. Igaz cca 6-7 métere van a problémástól, gondolom ugyan abban a víznyerő rétegben?! Viszont ebben tuti meg van ragadva a golyó. Hogyan tudnám kiásás, és a cső tövön elfürészelése nélkül kivenni? :D
Mielőtt vagdosol ásol és más egyebet teszel el kellene dönteni kétséget kizáróan hogy mi a rossz !
A kút nem ad vizet rendesen vagy valami tömítési baj van és levegősödik, esetleg a "klasszikus" hiba egy szívó oldali szűrő eldugult, de akár a szivattyú is lehet rossz. Sőt a víz is lehet gázos ! Egy depressziós kút ha nem vákumkútként üzemel akár fele annyi vizet is adhat belógatós szívócsővel. Ha homokos a víz sok értelme nincs is ezzel tovább erőlködni hiszen előbb utóbb a legszuperebb visszacsapó vagy lábszelep sem fog zárni a homoktól.
Ami pedig fagyhatár felett van és víz is van benne az el is fagy ha jön a hideg.
lalibatyo írta: Mielőtt vagdosol ásol és más egyebet teszel el kellene dönteni kétséget kizáróan hogy mi a rossz !
A kút nem ad vizet rendesen vagy valami tömítési baj van és levegősödik, esetleg a "klasszikus" hiba egy szívó oldali szűrő eldugult, de akár a szivattyú is lehet rossz. Sőt a víz is lehet gázos ! Egy depressziós kút ha nem vákumkútként üzemel akár fele annyi vizet is adhat belógatós szívócsővel. Ha homokos a víz sok értelme nincs is ezzel tovább erőlködni hiszen előbb utóbb a legszuperebb visszacsapó vagy lábszelep sem fog zárni a homoktól.
Ami pedig fagyhatár felett van és víz is van benne az el is fagy ha jön a hideg.



A kút vizhozamával biztosan nincs gond. Nem mértem konkrétan, de bőven kielégítő! Nem is homokol, nem is gázos! az egyetlen gondom vele ilyen téren a vasassága, de ez most nem érdekes. Szűrő nincs beépítve.Szivattyú sem rossz, másikkal is próbáltam. Viszont a fagyás (is) aggaszt! Mivel a pumpás részben fent van a víz, szivattyúzás közben is lehet húzni, adja is ott is szépen a vizet. Ezek szerint viszont télire ezt meg kell szüntetnem! csak nem értem hogyan, mi a módja? Gondolom a vákum, szivattyú fellöki a pumpálós "kút" golyóját?
Az a változat elég ritkán szokott előfordulni hogy minden jó de mégsem működik :)
El kellene dönteni hogy mit akarok. Pumpálni és szivattyúzni vagy szivattyúzni. Aztán ha sikerült akkor nem 2 hanem csak 1 ág kell a kútfejre és az a golyó sem annyira fontos hiszen ott a visszacsapó a szivattyún. Sőt ez esetben minek rá. Természetesen mindez fagyhatár alatt.
Ha télen ezt nyáron pedig ezt is azt is szeretnéd akkor pedig tavasszal ősszel kiásod aztán épp azt a kútfejet rakod fel amire szükség van.
Üdv kedves szakértők :)

A következő a problémám. Adott egy Pedrollo házi vízmű. Rendesen működik, nemrégen volt egy lábszelep csere, mivel a víz visszafolyt a kútba. Azóta a visszafolyás nem jelentkezik, viszont amikor éppen nincs üzemben a rendszer, tehát nyugalmi állpotban van, akkor kb. 10 percenként bekapcsol kb. 1 másodpercre, mégpedig úgy, hogy az óra nyugalmi állapotból hirtelen lezuhan mondjuk 1.5 bar körülre. Ezt ugye a rendszer úgy érzékeli, hogy be kell kapcsolnia, be is kapcsol a korábban említett kb. 1 másodperc erejéig, ennek hatására ismét visszaáll az eredeti, 4 bar körüli állapot.
Ahogy említettem, vissza nem folyik a kútba, mivel ha mondjuk 1 napra kihúzom a cuccot a konnektorból, akkor nem folyik vissza a víz.
Próbáltam levegőt pumpálni bele, de amikor már minden vizet kinyomott a nyitott csapokon keresztül, akkor halk, sziszegő hangot tapasztalok a szivattyúnál. Ebből arra következtetek, hogy szökik a levegő valahol.....

Kb. ezek a tünetek.....

Mi lehet a baj? Szerintem levegő szivárog, elsősorban ez, de ha a kedves szakértők ez alapján tudnának valami nagyon okosat, bíztatót mondani, azt előre megköszönöm :)

Üdv

Péter
Kapcsold ki a szivattyút. Ezt követően nyisd meg a csapot. Ha épp jön valami vizecske és hirtelen elfogy akkor lyukas a tartálymembrán azt cseréld. Ha nagyon korrodált öreg a tartály akkor pedig új tartály kell.
"B" verzió túlságosan felpumpáltad a tartályt. Kapcsold ki a szivattyút engedd ki a vizet majd mérd meg a nyomást a levegő oldalon. Mennyi is ?
lalibatyo írta: Kapcsold ki a szivattyút. Ezt követően nyisd meg a csapot. Ha épp jön valami vizecske és hirtelen elfogy akkor lyukas a tartálymembrán azt cseréld. Ha nagyon korrodált öreg a tartály akkor pedig új tartály kell.
"B" verzió túlságosan felpumpáltad a tartályt. Kapcsold ki a szivattyút engedd ki a vizet majd mérd meg a nyomást a levegő oldalon. Mennyi is ?


Üdv!

Köszönöm a választ, mindenképpen megcsinálom a javasolt dolgokat. Mondjuk valóban nem mai darab a szivattyú, 11. évében van,

Üdv

Péter
lalibatyo írta: Kapcsold ki a szivattyút. Ezt követően nyisd meg a csapot. Ha épp jön valami vizecske és hirtelen elfogy akkor lyukas a tartálymembrán azt cseréld. Ha nagyon korrodált öreg a tartály akkor pedig új tartály kell.
"B" verzió túlságosan felpumpáltad a tartályt. Kapcsold ki a szivattyút engedd ki a vizet majd mérd meg a nyomást a levegő oldalon. Mennyi is ?



Üdv!

Nos, az elsőt megcsináltam. Szivattyú áramtalanítás, kerti csap megnyit. Kifolyt kb. 2 deci víz egy szisszenés kíséretében. Ez mire utal?

Köszönöm előre is a választ.

Péter
2336 hozzászólás Oldal: 118 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 190 vendég