Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 119 / 156
Lyukas a membrán vagy nagyon fel van pumpálva :) de inkább lyukas lesz az
lalibatyo írta: Lyukas a membrán vagy nagyon fel van pumpálva :) de inkább lyukas lesz az



Jaja...nekem is inkább az a változat "tetszik".

Nagyon köszönöm az értékes tanácsokat :)

Üdv

Péter
lalibatyo írta: Az elsőt kíváncsiságból én is kipróbálnám aztán ki tudja mi van a szépen csengő név mögött. Az utolsót ismerem is, nem szokott baj lenni velük. A leo az hol áldás hol átok (épp mikor miből rakják össze) A többi no name meg felejtős. Gondolom a Pedrollo meg drága azért nem is linkelted.


Köszönöm lalibatyo!

Pont ezekre az infókra volt szükségem! A Pedrelloval kapcsolatban jól látod a helyzetet :)
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
A zajosság meglehetősen szubjektív hiszen van aki az orosz rezgőst dübörögteti reggeltől estig és nem zavarja. Egyébként vettél egy kínai szivattyút kínai áramlás kapcsolóval egybe építve német feliratos dobozban amit házi vízműnek hívnak. Nyilván a maga szerviz és alkatrész ellátási problémáival együtt. Ettől függetlenül lehet hogy az elégedettség hosszú ideig fog tartani. (folyik a víz) Az hogy egy szivattyú mennyire zajos többnyire a gyártó adataiból tudjuk de ha egy 10 millás autónál hazudnak akkor egy 100 eurós szivattyúnál miért mondanának igazat ? Attól tartok a szerviz sem fog lázas alkatrész cserélgetésekbe kezdeni hogy csendesebb legyen. A zajnak 2 oka van egyik a mechanikai a másik a vízáramlásból adódó. Ezen szivattyúnál nem kizárt hogy a csapágy csapágyház illesztése már ad egy alapzajt aztán van benne két kínai noname csapágy ami ki tudja hogyan készült és milyenre sikeredett. Tehát ha kellő szaktudással szerszámozottsággal rendelkezel és csapágyzajnak véled amit hallasz akkor szétszeded és raksz bele olyan csapágyakat amik jobb nevűek. Ha a csapágyház laza illesztésű és kicsit zörög vagy megperdült a csapágy a házban az már más kategória. A víz zaja már egy másik dolog. Lehet szív egy kevés fals levegőt valahol és lehet hogy picit gázos a víz. Ennél a szivattyúnál a belső kialakításnak szerintem nem volt szempontja a csendes működés, valószínűleg lekoppintottak valami nevesebb gyártó termékét és kicsit változtattak rajta hogy a hasonlóság ne legyen felfedezhető. Aztán hogy minden sikeredett e ?
Csodák nem nagyon vannak, én azt szoktam mondani akinek fontos a zajtalanság az vegyen búvárt.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Nem szívesen mennék bele jóslatokba hogy meddig jó egy membrán a tartályban mert nagyon nem mindegy hogy hetente vagy naponta 10 szer vagy esetleg óránként 10 szer tölti meg vízzel a szivattyú. Szerintem még vásárlás előtt kellett volna a kört megfutni mi a jobb így utólag sok értelme nincs már. Gondolom a boltban annyit tudtak segíteni hogy milyen a színe :) épp ezért nem tanácsos nem hozzáértőnek ilyesmit hipermarketben venni hanem szakboltot kell keresni és ott még értenek is ahhoz amit árulnak. Kívánom hogy a 3 év gari érvényesítésére sosem legyen szükség így biztosan nem fog meglepetés érni.
Csodák nem nagyon vannak
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Üdv
Maradjunk annyiban hogy vannak az eszközre nézve veszélyei az üzemeltetésnek ha áramlás kapcsolóval van vezérelve a szivattyú és tartály nélkül. És vannak komfortérzetet csökkentő hatások ha a szivattyú nyomáskapcsolóval van vezérelve és tartályos. Ez nem jelenti azt hogy a tartályos áramlás kapcsolós a tökéletes csak azt hogy bizonyos esetekben egy fokkal jobb. Mindig a kút vízadatai és a vízhasználat módja kellene hogy eldöntse mit veszünk. Számos buktató van a kiválasztás során és a kereskedő abból él ha elad így aztán meg is tesz mindent hogy eladhassa azt amije épp van. Ha majd úgy lesz ráérő időm ahogy most nincs akkor kifejtem bővebben is.
Hellósztok!
Van egy Elpumps BP10 - es szivattyúnk, és olyan érdekes hibát produkál, hogy valamikor napokig mehet, valamikor meg 5-10 percenként kinyomja a hőkapcsolót. Szerintetek mi lehet a problémája? Mivel fixre be van kötve, ezért rossz kikötözni és szerelőhöz menni vele, no meg valamikor napokig tökéletes. A szivattyún sérülés nem látható, mert kivettük a fúrt kútból, illetve víz is van neki elég.
Hello
Elég gyenge minőségűek (kínai filléres vacak) azok a hőkioldók amiket ezekbe az elpumps szivattyúkba szerelnek. (mondjuk a többi porcikája is kínai csak itt rakják össze) Idővel elfáradnak és leold ha kell ha nem.Többnyire a hőkioldó csere megoldja a problémát. A kiiktatását nem javaslom, de hasonló értékű (8 amper) megbízható hőkioldóval kiváltható. Esetenként úgy is el tud romlani hogy hiába nyomod vissza akkor se ad áramot a szivattyúnak.
Ami még gond lehet az az indító kondenzátor. Ha nem működik rendesen az is okozhat elektromos túlterhelést ami leveri a hőkioldót. Ha minden jó de mégsem akar rendesen működni akkor a motor kezd tönkre menni mert bele ment a víz.
Köszi a választ, első körben nekem is a hőkioldó szúrt szemet mert melegszik, viszont kicseréltem egy másik kínaira, és azzal egy ideig ment, majd tönkrement a hőkioldó. viszont (én is furcsállom, de) ezen a hőkioldón 5 Amper szerepel, meg amit beleraktam az is 5A volt. 1.4 kW-oshoz 8 Amperes kellene? Ha olyanra kicserélem nem mehet jobban tönkre a szivattyú, ha esetlegesen gáz van?
Az 5 amper ide karcsú.A BP10 ben én eddig 8 ast láttam csak. Azért egy kondi ellenőrzés sem ártana ha már lejött a doboz teteje, nem e lyukas púpos égett stb. Ha meg van is a háznál valami fiókban akkor egy cserét is megérdemel mert azok sem az örök életre készültek kínában.
Elnéztem, bocsánat, tényleg 8 A-es az eredeti hőkioldó, viszont most meg csak 10 A-est kaptam, szerintetek az is jó hozzá?
Még mindig jobb mint nélküle.
2336 hozzászólás Oldal: 119 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 53 vendég