Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 115 / 156
Sziasztok!
Kerti szivattyúval kapcsolatban lenne egy kérdésem. Jelenleg egy Pedrollo JSWm 10MX szivattyúm van, de túl hangos, hajnalban zavaró, amikor beindul az öntözőrendszer. A szivattyú teljesen fel lett újítva, új csapágy, új tömítések, vízkő- és rozsdamentes lett, de még hangosabb lett, nem halkabb.
Tudtok ajánlani olyan típust, ami egy 4 körös öntözőrendszer vízellátását csendesen tudja biztosítani? Magyarul egy megbízható, de zajtalan szivattyú kellene, ami a házban lévő garázsban szépen halkan teszi a dolgát :)
Köszi:
Miki
Üdv
Hát lehet hogy annyira mégsem sikerült a csapágyazás, pontosabban a csapágyak minősége gyengécske. Az sem kizárt hogy a víz picit gázos és azért a "zörgés"
Az igazán csendes megoldás a búvár szivattyú azt tudom ajánlani.
lalibatyo írta: Üdv
Hát lehet hogy annyira mégsem sikerült a csapágyazás, pontosabban a csapágyak minősége gyengécske. Az sem kizárt hogy a víz picit gázos és azért a "zörgés"
Az igazán csendes megoldás a búvár szivattyú azt tudom ajánlani.


Helló!
A búvárszivattyú nálam szerintem nem használható, mivel a kutamból csak két cső áll ki, egyébként olyan az egész, mint egy kibetonozott vízóraakna. :)
Lehet visszahívom a csapázást csináló szerelőt, hogy ezt gondolja át újra akkor... Egyébként van olyan önfelszívó szivattyú, ami halk? Neten láttam, hogy a Gardenák között hirdetnek halk típusokat, de azt olvastam, hogy a minőségük nem valami jó...
A reklámoknak nem kell bedőlni :) Halk szivattyú nincs, legfeljebb halkabb :) Legfeljebb csinálsz "kutyaházat" hangszigetelőből a szivattyú köré, de a csövek akkor is átadják a hangot a falaknak.
de nem tudom, hogyan kellene azt megoldani, hogy zuhanyzásnál ne legyen nyomásesés és ezáltal forrázás veszély. Van erre valami bevált fogás? A gyári 24l-es tartályok nem kicsik egy ilyen feladathoz?
Esetleg egy áramláskapcsoló tartály nélkül? Így mindig fix lenne a nyomás.


A dolog ennyire nem egyszerű. Kell oda egy nyomás szabályozó szelep is és a rendszert hangolni kell. Esetleg frekvencia váltós szivattyú vezérlő ami meg nem occo.

http://szivattyu.com/webshop/vez%C3%A9rl%C5%91k-motorv%C3%A9d%C5%91k/vezerlok.html
Nos a szivattyú kapott új csapágyakat megint, sokkal jobb lett, de lehetne csendesebb... Azt olvastam, hogy az önfelszívókat száraz helyre kell rakni, így gondolom az aknába nem lenne szerencsés berakni... Lehet olyan, amelyik bírná az akna nedves közegét? (Ahogy írtam már, búvárszivattyú nem jó, csak a cső áll ki az aknámban) Vagy a többlépcsős szivattyúk mennyivel csendesebbek? Köszi előre is a segítséget!
Üdv
Nem igazán tudok nyugodt szívvel konkrét típust ajánlani hogy az majd teljesen csendes lesz. Viszont egy aknát lehet szárazra is megépíteni és ha kell akkor ventilátorral szellőztetni.
Kényes esetekben olyan kutat kell csinálni amibe bele fér a búvár.
OK, köszi! Az utolsó kérdés: miből legyen a "kutyaház"? :)
Én OSB ből csinálnám kívül de belülre hang elnyelő kőzet gyapot vagy hasonló anyagot tennék. Természetesen a szivattyút nem a betonra raknám hanem valami lágy gumi lapra.
Köszi az összes segítséget! Kellemes hétvégét!
Kedves Lalibátyó!

Tanácsodat szeretném kérni! Nemrég vettünk családi házat, s előkerült egy nagyobbacska akna (kb. 2m mélynek saccolom, alapterülete is kb. 2x2m) egyik sarkában egy fúrt kút is. Múltjáról nem tudunk semmit. 110mm PVC cső, de hogy milyen technológiával készült, rejtély. Egy kalapácsfejet zsinóron leengedve a kút a talajszinttől számítva 11m mély és benne a vízoszlop magassága kb. 6-7m. Szereztem egy Norton kútfejet, s a kutat szárazra húztam a felszínen. A víz zavaros, homokos volt, és bár nem volt kifejezetten büdös, jó állott szaga volt. Aztán kicsit félretettem a projektet. Néhány hét múlva ugyanott volt a vízszint, ekkor a Norton kutat levittem az aknába, s a kutat gyakorlatilag fenékig kiürítettem. Másnap a kút még mindig üres volt. Azóta egy nap telt el.
Van értelme egy ilyen kúttal vesződni? Gyálon van, ahol állítólag nem rosszak az adottságok. Ingyen volt, "talált holmi", de ha működne, nem bánnánk. Elég lenne, ha locsoláshoz adna pár kanna vizet naponta, tehát nem várunk óriási vízhozamot. meddig érdemes a próbálkozásokkal elmenni anyagilag? Vagy eleve jobb új kutat fúratni, ha szükség van rá?
Köszi előre is a véleményed!
Igen, jól gondolod. Gyálon van víz bőven, a fúrhatósága a laza kavics miatt nem egyszerű csak sekély mélységekre. Én futnék egy kört hogy a szomszédságban milyen mély kutak vannak és milyen mélyen van a víz bennük. Ezt követően hoznék döntést.
Hali!

Nekünk van egy kis házivízművünk ( https://www.praktiker.hu/kert/kerti-motoros-gep/hazi-vizmu/283500-budget-hazi-vizmu-budget-bhw-3000-550w-2800-l/h-42-m )és olyant csinál, hogy elég gyakran bekapcsol a nyomáskapcsoló kb percenként és amikor felmegy a kis nyomásmérő 4bar-ra akkor lekapcsol, de utána folyamatosan esik vissza a nyomás kb 1 bar-ig aztán újból bekapcsol és lehet is hallani mintha visszafolyna a víz a ciszternába. Na most ma megpróbáltam belepumpálni a lufiba levegőt de nem ment, nem tudtam belenyomni levegőt. Mi lehet a gond?Lehet hogy a lufi lyukas?Hogy tudok rájönni hogy mi a gáz, mert ha nem muszáj nem vennék lufit ha épp nem kell. Vagy a lábszelepnél folyhat vissza?

Előre is köszi!
A szívócsővel van gond, pontosabban a lábszeleppel. Vagy valamelyik kötés nem tömít vagy a lábszelep hibás, koszos, sérült stb és vissza megy a víz a kútba. A lufi problémának is a gyakori kapcsolgatás az előjele, de ott nem esik a nyomás a rendszerben ha senki nem használ vizet.
Köszönöm szépen a lábszelep volt a rosz, most frankón működik és a lufi se lyukas úgy tűnik. :)
2336 hozzászólás Oldal: 115 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 125 vendég