Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 69 / 156
Előző 1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 156 Következő
Üdv
A tartályt 1,5 bar levegővel kell feltölteni. Ezt a tartály végében többnyire egy műanyag tányérka vagy kupak alatti szelepen keresztül lehet megtenni. Arra figyelj hogy előtte a vizet engedd ki és hagyd is nyitva a vízcsapot a levegőtöltés idejére. Ha a víz helyett vagy a vízzel együtt levegő jönne a töltés alatt és a nyomás nem maradna meg akkor membrán szakadásos a tartály amit cserélni kell benne. Ha mindez rendben vagy sikerült beállítani és még mindig rossz a szivattyú én esetedben inkább egy hozzáértő segítségét javasolnám aki beüzemeli majd neked.
Nagyon szép napot kívánok mindenkinek!!!



Tibi vagyok , Gyuláról.



Most regisztráltam , méghozzá örömmel , mert bele olvastam itt a levelezésbe , és olyan jó érzés töltött el , hogy RENDKÍVÜL segítőkészek vagytok egymással!!!!
Itt a helyem :)
Jó érzés itt lenni!!!
Köszönöm!


Segítséget szeretnék kérni tőletek tisztelettel.



Kb 1 hónapon belül kiköltözök tanyára. fúrt kút van.
Olyan vízellátó hidrofor szivattyút gondoltam vásárolni , ami nagyon kevés áramot fogyaszt , és csak ritkán kapcsol be.Tehát valami nagyobb tartálya van,,,,, gondolom......

Ketten vagyunk a nejemmel , igaziból nincs óriási víz igényünk.

Viszont locsolni akarom a kertet akár naponta.

Kérem szépen a segítségeteket , hogy milyen vízművet vásároljak.

Köszönettel és szeretettel,
Tibi
Szia
Köszi a bátorító szavakat !
Hát először is kellene a kút adata. Csőátmérő vízhozam nyugvó vízszint üzemi vízszint. Valószínűsítem hogy csak egy 30-50 mm vastag mosogatócső lesz a kutad ami arrafelé egész jól működik többnyire, de azért ezt tisztázzuk.
No és a költhető keret is fontos, mert az olcsóság és a nagy tartályos takarékos rendszer azok bizony fordítottan arányosak :)
Üdv!

Én is egy "nagy" 80 l tartályos megoldásban gondolkodom egy kis fogyasztású szivattyúval, feladata lenne a WC vízszükségletének ellátása és a kerti locsolás.
Jelenleg egy tartály nélküli Tesco gazdaságos 800W -os Jet szivattyúval locsolok, kényszer megoldás volt, most rendbe akarom tenni.

Mit ajánlotok? Vagy mi az amit nem ajánlotok (márka, típus stb)
Van jelentősége ha a tartály áll vagy fekszik?

Köszönöm a választ!

Üdv
Jocó
Üdv
Csupán a rendelkezésre álló hely ami a tartályválasztást befolyásolja. Én lehet a jelenlegi szivattyúval építeném ki a rendszert és ha az lesz a későbbiekben is a leggyengébb láncszem akkor cserélném.
Sziasztok!
Van egy kis problémám. Van egy Elpumps márkájú házi vízművünk. Meg van már pár éve, tavaly nyáron volt vele egy kis gond, amikor a fenékszelep darabokra tört, ilyenkor ki be kapcsolgatta magát a szivattyú. Most egy újabb probléma jelentkezett. Elég kicsi a nyomás a rendszerben, ahogy bekapcsol a szivattyú folyamatosan növekszik és a végére már elfogadható a nyomása, de ahogy lekapcsol pár másodpercre rá elkezd csökkenni a nyomás. Amikor a szivattyú bekapcsol és pl a locsoló rá van kötve, olyan mintha belevegősödne és hallani ahogy kidolgozza magából a levegőt a locsolófej. Ez régen nem volt ilyen, vagyis nem ilyen szintű, mit kéne a rendszerben átnézni?
köszönöm előre is.
Üdv
Valószínűleg levegőt sziv a szívócső sérülésén vagy valamely csatlakozásnál. Tehát érdemes ezt átnézni újra tömíteni a csatlakozókat. Célszerű lenne a tartály légnyomását is ellenőrizni, ennek 1,5 bar-nak kell lenni a tartály víztelen állapotában. Tehát szivattyút kikapcsolni a vizet kiereszteni majd mérni és pumpálni ha kell. A kikapcsolás utáni nyomáscsökkenés is a szívócső tömítetlenségét valószínűsíti, de lehet ismét lábszelep probléma is. Esetleg még tengelytömítés is lehet probléma.
Köszönöm szépen, egyik ismerősünk is ezt a nyomás ellenőrzést mondta, hogy nézzük meg. Hétvégén ránézünk, köszönöm a tippet :)
Sziasztok!

Kb. 1 éve van egy Alko HW 802 típusú házi vízművünk, 20 literes tartállyal, azonban az utóbbi időben nem egészen úgy működik, ahogy kéne neki, ugyanis elszökik a levegő a tartályból, méghozzá a nyomócsövön keresztül. Lehet hallani, ahogy a tömlőn keresztül nyomja ki a levegőt, illetve ha víz alá nyomom a tömlőt, akkor jönnek fel a buborékok is. Ennek eredményeként a vízmű funkcióját nem igen tudja ellátni a gép, mert nagyon sűrűn kapcsol ki és be. Ali pár liter vizet tud csak kinyomni magától, utána leesik a nyomás és bekapcsol a gép.

A kérdésem az lenne, hogy mi okozhatja ezt a problémát? Költséges ennek a javítása? Megoldható a javítás házilag is?
Üdv
A membránja kilyukadt a tartálynak. Beszerezhető pár ezer ft-ért és különösebb felkészültséget nem igényel a csere, de szétszedés előtt nyomásmentesíteni kell a víz és a levegő oldalt is. A tartályon van körbe az a 6-8 db csavar azokat kell kicsavarni úgy férsz hozzá. Érdemes belül a tartályt megvizsgálni nem e sorjás valahol és az szúrja ki. Összerakás után fel kell tölteni levegővel a levegőszelepnél 1,5 barra, ezt követően lehet indítani a szivattyút és vízzel tölteni.
Köszönöm szépen a segítségét!
Abban tud esetleg még segíteni, hogy hol lehet kapni ilyen alkatrészt az AL-KO szivattyúkhoz? Vagy ez valamilyen szabvány alkatrész, ami nem feltétlen ehhez a típushoz kell, hogy készüljön?
Üdv
A google kereső elég sok találatot ad, de minden valamit is magára adó szivattyús szakboltban beszerezhető. (praktiker baumax bauhaus és társainál kár az időt pocsékolni) Nem a márka a lényeg hanem a méret. Elsősorban a nyakméret és a hossz.
Köszönöm!
Üdv mindenkinek!

Szivattyú ügyben lenne kérdésem.
Van egy Pedrollo kerti szivattyúm (2-3 éves), ami az utóbbi időben folyton leáll. Van, hogy fél órát bírja, van, hogy 15 percet, de olyan is van, hogy mégsem áll le - szóval össze-vissza. Leállás után semmiféle hangot nem ad ki, nem zörög, nem berreg, nem rezeg, mintha be sem lenne kapcsolva. Aztán egyszercsak elindul újra magától. A kábeleket "megráncigáltam" semmi hatása, valószínű nem kontakthiba. Semmilyen szerelvény nincs rákötve, csak a locsolócső.
A nagy kérdés: mitől lehet ez?
Előző 1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 156 Következő
2336 hozzászólás Oldal: 69 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég