Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 133 / 156
Igen nagyjából úgy történik csak vízhez kell keverni. Itt van egy leírás :
http://www.eszakviz.hu/new/index.php?option=com_content&view=article&id=92:kutak-ferttlenitese&catid=42:bekueldoett-cikkek&Itemid=1
de ha rágooglizol fogsz találni még bőven. Ami az érdekes hogy a vezetéket és a tartályt is át kellene öblítened a klóros vízzel. Én arra a csapra gondoltam amit írtál
A szűrő előtti colos csappal fojtva

Egyébként a fojtócsap nem kavar be sem a nyomáskapcsolónak sem a szivattyú vezérlőnek, de inkább eléje kellene tenni. Most hogy így átolvastam a dolgot az nem lehet hogy a szívócső is már teljesen a kút aljába van rakva, vagy feltöltődött a kút a szívócső aljáig ?
Üdv!

Betettem a tartály elé a nyomóágba az 1 colos gömbcsapot, de nem tudom, hogy mi az a határ, ameddig "fojthatok"? A csap 1/3 részét zártam.
Keresgéltem a neten e témában:
idézet:
"Ha zárunk egy kicsit a fojtóelemen, az azt jelenti, hogy szűkítjük az átömlési keresztmetszetet. A keresztmetszet szűkítése nyomásveszteséggel jár, tehát a fojtóelem, mint a vezeték része, megváltoztatja a csővezeték karakterisztikát"
Gondolom itt a nyomásveszteség a lényeg, hogy a kút terhelése optimális legyen.
Bocs lalibatyo, de nem néztem vissza a válaszod, csak írtam a az előbbit.Elnézést kérek!
A kúttal kapcsolatos kérdésedre válaszolva: mélység: cca. 28 méter /súlyozott madzaggal mérve koppanásig/
nyugalmi vízszint: 2,5 méter, üzemi vízszint: 3,6 méter/fojtással mérve/
"Egyébként a fojtócsap nem kavar be sem a nyomáskapcsolónak sem a szivattyú vezérlőnek, de inkább eléje kellene tenni."
Át teszem közvetlen a szivattyúra a nyomóágba.
Tegnap ki próbáltam közvetlen edénybe nyomni a vizet kb. 40litert és nem volt benne szemét?!
Amikor felraktam a tartály elé a fojtó csapot szembesültem vele, hogy rohad a tartály csonkja, a levett karmantyúból mogyorónyi rozsdát szedtem ki, vagyis a fém a szűrőben innét jött, de akkor honnan a lepedék/alga/? A gumimembrán nem lyukas, a légszelepen nem jön víz.
Betettem a tartály elé a nyomóágba az 1 colos gömbcsapot, de nem tudom, hogy mi az a határ, ameddig "fojthatok"? A csap 1/3 részét zártam.
Keresgéltem a neten e témában:
idézet:
"Ha zárunk egy kicsit a fojtóelemen, az azt jelenti, hogy szűkítjük az átömlési keresztmetszetet. A keresztmetszet szűkítése nyomásveszteséggel jár, tehát a fojtóelem, mint a vezeték része, megváltoztatja a csővezeték karakterisztikát"
Gondolom itt a nyomásveszteség a lényeg, hogy a kút terhelése optimális legyen.

Igen épp az a célja hogy sem a tartály töltésekor, sem bármely csap nyitásakor a kút ne legyen túlterhelhető. Ez persze akkor fordul elő ha a szivattyú többet tud mint amit a kút. Párszor már leírtam a fojtócsap beállítását visszaolvasgatva megtalálod. Az hogy egy szivattyú meddig fojtható az a karakterisztika görbe vagy gyári adatokból kiolvasható, ha valami übergagyi a cucc (se görbe se paraméterek csak annyi hogy 5000 liter/ óra 4 bar :) akkor olyan 20% körül van a max fojtás tehát kb 15 liter/perc az a mennyiség aminek illene kifolyni percenként tartós üzemben. És itt a lényeg, nem a csap állása dönti el hogy jó e vagy sem hanem a mért eredmény !
Át teszem közvetlen a szivattyúra a nyomóágba.

igen, ott a helye.
Lehet félre érthető voltam ezért is sokkal jobban szeretem ha vannak fényképek a rendszerről mert gondolat olvasásban továbbra is gyenge vagyok :)
A lepedék az vagy alga lesz vagy vaskiválás, de nem kizárt hogy annyira mégsem tiszta az a víz (enyhén opálos) vagy korábban nem volt az és ezt az opálosságot okozó szennyeződés kiülepedik a szerelvények csövek belsejében majd kellő vastagságot elérve leválik belőle egy-egy darab.
Üdv!

A szivattyúm:
https://szivattyuk.hu/pedrollo-jswm-10m ... gLM8_D_BwE

Kút adatok:

Szívómélység :8,4 méter szívócső:1"-os KPE cső szűrővel az alján és visszacsapó szeleppel a
szivattyú szívócsonkján
Nyugvószint: 2,5 méter
Üzemiszint: 5 méter /10perc folyamatos üzem végén mérve
Visszatérés a nyugvó szintre 17 perc

Karakterisztika: optimális: 40 liter/ perc 30méter emelő magasságon és 4bar teljesítményen
Közvetlen a szívattyú nyomocsonkjáról mérve 30 méter 3/4" tömlővel.

mért vízmennyiség: 43 liter/perc...

Szivattyú nyomócsonkjára tettem az 1"-s golyós csapot fojtáshoz, de még nem használtam, mert a fojtás mértékét mindig nem tudom, pedig a karácsonyt végig gugliztam. Megzavart a kavitáció, mint veszélyforrás.

Szeretném kérni a segítségedet a fenti adatok ismeretében
Hello
A kavitáció akkor jelentkezik ha a szívó oldal van fojtva meg ha a szívó oldalra tesznek szűrőt és az eltömődik :) (ezért is nem értek sok gyártót de hát a marketing mindenek előtt :) )
Ez egy viszonylag jó szivattyú és a gyártó alapban minden adatot meg is ad amire szüksége lehet egy "basic user" -nek. Esetedben már a kapocsléc deklin is rajta van, amit keresel igaz kicsit a sorok közt kell tudni olvasni. A Q melletti adat 5-80 liter/perc tehát 5 liter alá nem fojtható, és "átemelő szivattyú"ként használva 80 liter felett sem (mert kavitálni fog)
BIG_0008815179.jpg
BIG_0008815179.jpg (77.72 KiB) Megtekintve 22263 alkalommal.


Mondjuk én azért 10 liter alá nem fojtanám be, ha nagyon muszáj akkor más szivattyút választanék.
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!

BUÉK!
Kedves Fórumozók!

Mindenkinek nagyon boldog újévet kívánok és végigolvasva a hozzászólásokat, minden tiszteletem az önzetlenül segítő és hozzáértő fórumtársaknak !
Kedves Lalibátyó!

A segítségét szeretném kérni, mert egy ciszternából kell megoldanom a ház vízellátását, de a ciszterna alja 1,15 m magas a föld felszínétől a szivattyú pedig a pincébe lenne.
Viszont többször is írta, hogy a szívócsőnek emelkednie kell:

Szerző: lalibatyo » hétf. nov. 13, 2017 10:06 pm
A szívócső folyamatosan emelkedjen a szivattyú felé és ne legyen tömítetlen. (mert te fogsz szívni csak)

Miért?

Gondom lenne, ha a szivattyú felé lejtene?
Miért és milyen probléma lenne?

Előre is köszönöm a segítségét!
Sergo
Azért kell emelkedjen mert a levegő így tud távozni a szívócsőből. Mint ahogy a víz sem folyik felfelé a levegő sem megy vízben lefelé magától. Viszont ha jól értelmezem szavaid akkor ez egy ráfolyós rendszer amiről beszélsz hiszen a víz magasabban van mint a szivattyú így nincs jelentősége, akkor is fog működni rendesen a ráfolyás miatt. Itt inkább arra kell figyelni hogy a ráfolyás miatt akkor is folyhat a víz ha nem megy a szivattyú, tehát ha a pincében nyitva felejted a vízcsapot akkor kevés csak a szivattyú kikapcsolás hogy ne csordogáljon a víz.
Üdv!

Adott egy jswm 10m szivattyú, gyűrűskúttal. A problémát egyik percről a másikra kezdte. Nem képes 2,8 bárnál többet kituszkolni magából, úgy, hogy minden el van zárva. előtte 3,5 bárra volt állítva és szépen fel is termelt addig. Mi lehet a gond?

Kikapcsolt állapotban a nyomást tartja.
Ceruza
Kicsit vissza olvasgatsz és pár hasonló problémát fogysz találni biztosan. Ha az ott írottak nem segítenek akkor kérek pár képet a szivattyúdról és a rendszerről aztán kitalálunk valamit.
Visszaolvastam , azzal kezdtem. Megpróbáltam szétszedni is, de annyi történt,hogy 5mm-re tudtam elhúzni egymástól a két részegységet, ugye 4 db 8-as csavar fogja, és érezhetően a közepe fogta, amit sehogysem értek. Youtube-n találtam pár videót, könnyen szét kéne jönnie.
Kép
2336 hozzászólás Oldal: 133 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 44 vendég

cron