Ezermester Fórum

Gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal kapcsolatos kérdések, tanácsok, problémák.
2336 hozzászólás Oldal: 137 / 156
Szerintem csúszógyűrű lesz. Szétszeded beviszed egy szaküzletbe (nem praktiker és társai) és kapsz másikat.
A szivattyú ház gumi gyűrűre tömít rá, akkor megy tönkre ha szerelésnél elszakítják. Azt hidraulika alkatrészesnél tudsz venni.
Sziasztok!! Olyan kérdésem lenne van egy pedrollo szivattyúm a hétvégi házban. Fúrt kútra van kötve ami 26-28m. Van rajta egy szárazon futás elleni védelem és egy víztisztító a piros tartály ki van kötve. Eddig tökéletesen működött. Most olyan hibája van elindul megy kb 5mp és utána elengedi a vizet és megáll viszont a kézi húzós részében áll a víz ha rápumpálok újra felkapja a vizet és megy tovább onnan hibátlanul.Viszont ha feltölti a rendszert és pihen pár órát megismétlődik az egész dolog.Ja és a szivattyú órája hol mutat nyomást hol semmit!!! Cseréltem most rajta kútfejet (golyóst) az összes kötést újra teflonoztam raktam egy visszacsapó szelepet a szívó oldalra a szivattyúra nem ereszt most sehol de a hiba megmaradt!!?? :-(( A segítséget előre is köszönöm!! :-)

Csatolmányok

Sziasztok!

Pedrollo JSWm2cx szivattyút raktam össze egy hidrofor tartállyal. A szívóoldalon egy IBC tartálybol szívom a tiszta vizet.
Alul lábszelep, 3db 1” KPE könyök majd egy kpe-1” külső menetes műanyag könyök idom csatlakozik a szivattyúba.
Valahol viszont levegő kerül a rendszerbe, hallani a szivattyú hangján illetve a beállított 4,5bar-os felső nyomást is nehezen tudja csak elérni.
Ha áll a szivattyú, a szívóoldalon szivárgást nem érzékelek.
Valakinek ötlet? Lehet hogy a szivattyú házba a szívócsonknál nem szerencsés műanyag idommal menni?
Köszi
Ha a tartály tetején van a szivattyú elvileg probléma mentes kell hogy legyen. Ha a tartály mellett van akkor sajna a szívócső nem emelkedik folyamatosan a szivattyú felé és ez bizony tud bajokat generálni. Én ráfolyással oldanám meg az egészet ( az enyém így is van megcsinálva a kertben) és soha semmi baja. A tartály csapra rácsatlakoztatni a szívó csövet és kész. Igaz némi ügyeskedés és spec. csatlakozó idom azért kell hozzá ami boltban nem megvehető :)
Köszi a képet ! Ez a "mosogató csöves" kútkiképzés nem épp a kedvencem, nem csinálunk ilyent és nem is javítjuk így nagy tapasztalatom nincs, de én használnék tartályt kompenzálni a kicsi vízelvételeket ( csepegés) . A másik hogy lehet hogy homokos a víz és a hol feltámasztja a visszacsapót hol nem, és nem kizárt hogy épp a kézi pumpa ágon levegősödik vissza. A képet nézve rozsdás felszáradt vízfoltot látok a szivattyú alatt, tehát még tengely tömítéses is lehet az a szivattyú.
lalibatyo, köszönöm a választ!

Az IBC tartály mellett van a szivattyú, egy másik pedrollo-t már évek óta így használok és az problémamentes. Jelenleg mindkettő a tartály felső nyílásán keresztül szív, de ez az új nem akarja az igazságot..
Van csatlakozóm a tartály csapjára, ami kpe csőre alakítja, elsőre úgy próbáltam de akkor is ugyanilyen volt. Holnap lehet visszaalakítom olyanra megint, hátha, csak ahhoz be kell szerezzek egy visszacsapó szelepet.

Köszi
kedves lalibatyo!
Pár napja írtam egy furcsa hangú pedrollo szivattyúról, sajnos a helyzet változatlan, erős kavitáció az tud csak működni, mintha nem tudná kidolgozni a levegőt.
Ivóvizet szívok egy IBC tartály aljából, visszacsapó szeleppel a szívóágban. A nyomóoldalon egyből 50es KPE csővel indulok, egyrészt a hidroforhoz, másrészt a rendszer többi pontjához.
Azon gondolkodom, hogy a szivattyú nyomóoldalán jelenleg elhelyezkedő 50es KPE csöveket lecserélem 32esre és csak később bővítem vissza 50esre ott, ahol ez szükséges.
Ez megoldás lehet?

Köszönöm
Sok értelmét nem látom az 50 es csőnek főleg akkor ha a szívó csak 1" és még visszacsapó is van rajta pedig ráfolyásos a rendszer. Vagy ez valami ipari cucc hogy kell az 50 es cső ?
Én a visszacsapót átraknám a nyomó ágra és kész. Nincs valami szívó oldali szűrő esetleg ?
Szia! Szívo oldalon csak a visszacsapó van, hogy ha leáll a szivattyú ne engedje vissza a vizet a tartályba.
Azért kell a nyomóodalon az egyik ágba 50es csövön mennem, mert van egy csap a szivattyútól kb 80-90 méterre, amit lovak itatására használunk és jó lenne ha rendes vízmennyiséggel tudnánk ezt tenni.
Leszűkítem 32esre a nyomóoldalt illetve egy csapot is felteszek hogy tudjak rajta még folytani ha kell. Kíváncsi vagyok :)
Tanácsos lenne nyomóoldalra is egy visszacsapót tenni?
sajnos a helyzet változatlan, erős kavitáció az tud csak működni, mintha nem tudná kidolgozni a levegőt.

Minél több a fojtás a szívó oldalon annál erősebb a kavitáció. Már pedig a visszacsapó is fojtásnak számít ami növeli a kavitációt. - de ez csak ötlet :)
Nah, a megoldás az lett, hogy a szivattyút felemeltem a tartály fölé, a szívócső meg folyamatosan emelkedik a szivatyúig.
Most szó nélkül dolgozik, minden ok :)
Igen, ezzel kezdtem.
Ha a tartály mellett van akkor sajna a szívócső nem emelkedik folyamatosan a szivattyú felé és ez bizony tud bajokat generálni.
Sziasztok. Adott egy Al-ko Hydrocontrol és egy Al-ko TBP 6000 szivattyú hogyan tudnám kiküszöbölni azt hogy a csap kinyitásakor előbb kapcsoljon a szivattyú? A nyomás leesik 1.7 bar-ra és utána kapcsol csak be. Esetleg egy tartály közbeiktatásával javulhat ?
Tartályosan is le fog esni a nyomás a bekapcsolási értékre csak nem úgy veszed észre hogy semmi nem folyik, majd megindul hanem hogy lassan folyik majd erősödik. Javaslom a jobb eredmény érdekében a tartály levegő elő töltését 1,2 barra csökkenteni. Ha az 1,7 bar így is kevés akkor nyomáskapcsoló a megoldás, annak a bekapcsolási értéke sokkal feljebb is állítható. Ez esetben a tartály de a levegő előtöltési nyomást a bekapcsolási nyomás közelébe kell állítani, tehát lehet kevés a gyári 1,5 bar.
Köszönöm a válaszodat. Közben a fórumon már volt egy erről szóló hozzászólás. Idézem:

Szuper. Annyi szépség hibája volt a dolognak, hogy a kinyitottam a csapot lecsökkent a nyomás (1,8 bar nal kapcsol a kontrol), majd kapcsolt a szivattyú és onnantól minden ok volt. De ez a nyomás csökkenés ba..tatta a csőrömet. Ki kombináltam, hogy mivel az control áramlást érzékel, ezért, ha a szivattyú és a control közé beépítem a régi vízmű tartályát, akkor ha megnyitom a csapot, a tartályból préselődik a víz a controlon át, ami érzékeli az áramlást, így az majd bekapcsol rögtön. Így is tettem és a dolog tényleg így működött. Kinyitottam a csapot, kb 2 tizedet esett a nyomás és kapcsolt a szivattyú. Viszont leállásnál gondolom valami lökéshullám lehet, amit a tartály felerősített így egy pillanatra leállt majd elindult 3x, utánna állt le. Ez így sem volt jó, szóval agyaltam tovább és azt találtam ki, hogy a tartályt elosztom és a control utánra is rákötöm, így a lökéshullámot kétoldaról kapná a control, így azok kioltanák egymást. Összeraktam így és azóta tökéletesen működik. Ahogy nyitom a csapot 2tized nyomás esés, indul a szivattyú. Így gyakorlatilag tökéletes a zuhanyzás is. Szóval öröm és boldogság. :) Azt tervezem még, hogy a wc-t és a mosógépet külön vezetékre rakva rákötöm a tartályra. Így oda nem a controlon keresztül folyna a víz, ami így csak az alacsony nyomás miatt kapcsolna be.


Ez így járható út mit gondolsz?
2336 hozzászólás Oldal: 137 / 156

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég